X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان

[ad_1]

روزنامه دنیای اقتصاد - آناهیتا جمشیدنژاد: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی سابق مستقل شد. گرچه شماری از اصلاحات در ترکمنستان انجام شده، اما به نظر می‌رسد سرعت این امور کند بوده است.

 

اکثر مردم آن ترکمن هستند؛ اما اقلیت قابل‌توجهی روس و ازبک نیز در این کشور زندگی می‌کنند. زبانی که ترکمن‌ها با آن سخن می‌گویند از گویش‌های زبان ترکی نشات گرفته است. اهمیت این کشور کوچک بر حسب جمعیت، هم از نظر تجاری و هم سیاسی در این حقیقت نهفته است که ترکمنستان چهارمین ذخیره گاز جهان را داراست.


 فرهنگ کسب‌وکار در ترکمنستان

اقتصاد

بیشتر مردم ترکمنستان به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. ترکمنستان در فهرست کشورهای بزرگ تولیدکننده گاز طبیعی و نفت در شوروی سابق محسوب می‌شود که بیشتر ذخایر نفتی آن در غرب و در گستره دریای خزر پراکنده شده است. به‌طور کلی صنایع ترکمنستان گاز طبیعی، نفت، محصولات نفتی و پارچه را شامل می‌شود. کالاهای صادراتی آن گاز، نفت خام، پارچه و پنبه است. کالاهای وارداتی نیز ماشین‌آلات و تجهیزات، مواد شیمیایی و مواد غذایی هستند.

 

شرکای تجاری اصلی آن نیز ترکیه، روسیه، چین، امارات متحده عربی، ایتالیا، آلمان، ایران، قزاقستان و اوکراین به‌شمار می‌روند. در سال 2015 تولید ناخالص داخلی ترکمنستان 54 میلیارد دلار و رشد سالانه GDP تقریبا 5/ 6درصد بوده است.

 

ترکمنستان با دارا بودن چهارمین ذخایر گاز در جهان (66/ 2میلیارد مترمکعب) و ذخایر عظیم نفت، فرصت‌های کسب‌وکار برای ارائه‌دهندگان خدمات نفتی و گازی به علاوه شرکت‌های خدماتی مانند واسطه‌های حمل‌ونقل کالا و شرکت‌های لجستیکی را افزایش می‌دهد.

این کشور بیش از پیش سعی در حداکثرسازی منابع مورد نیاز برای پالایش و پردازش کارخانه‌ها، شبکه‌های خط لوله و دیگر تسهیلات کرده است. کوشش‌های مهندسی و ساخت و ساز به علاوه خدمات ارتباطی با برنامه‌هایی برای بهبود حمل و نقل، ارتباطات و زیرساخت‌های اجتماعی کشور در حال افزایش است. اقتصاد ترکمنستان با نفوذ و مالکیت دولتی توصیف می‌شود. اما در سال‌های اخیر چندین اصلاحات اقتصادی وجود داشته است و تیم‌های صندوق بین‌المللی پول (IMF) به‌طور منظم از ترکمنستان دیدار کرده‌اند. بانک اروپایی بازسازی و توسعه (EBRD) استارت‌آپ‌های کوچک و متوسط بیشتری را در بخش خصوصی تشویق می‌کند.

 

در سال 2012 رئیس‌جمهوری این کشور به بانک‌های ملی برای ارائه وام‌ها به بنگاه‌های کوچک و متوسط برای پروژه‌های سرمایه‌گذاری مرتبط با تولید کالاها، ارائه کارها و خدمات و برای تکمیل سرمایه عملیاتی اختیاراتی داده است (با نرخ سالانه 5 درصد برای بیش از 10 سال). تصمیم اخیر این کشور برای پیوستن به سازمان تجارت جهانی (WTO) اقدام مهمی به شمار می‌رود. گرچه اکنون اقتصاد ترکمنستان همچنان به‌طور گسترده تحت نظارت دولت است. صنایع خصوصی همچنان توسعه نیافته‌اند و سرمایه‌گذاران خارجی به‌دلیل فقدان شفافیت از سرمایه‌گذاری در پروژه‌های محلی می‌هراسند.

کسب‌ و کار

محیط کلی کسب‌وکار در ترکمنستان همچنان پر چالش‌ است. به‌دلیل اینکه اطلاعات کسب‌وکار در ترکمنستان به سختی قابل دستیابی است، «شاخص سهولت انجام کسب‌وکار» این کشور در پژوهش اخیر بانک جهانی بیان نشده است. بنابراین توصیه می‌شود از طریق یک شریک محلی برای مدیریت چالش‌های بوروکراتیک وارد عمل شوید. چالش‌های اصلی در انجام کسب‌وکار در ترکمنستان دشواری دستیابی به ویزا، بخش بانکداری توسعه‌نیافته و فقدان نهادهای مالی، فساد گسترده، فقدان شفافیت، محیط کسب‌وکار غیرقابل‌پیش‌بینی با کنترل شدید دولت، فقدان حقوق مالکیت در زمین و نیروی کاری ضعیف است.ترکمنستان عضوی از سازمان جهانی کار (ILO) است و 9قرارداد آن را شامل دو معاهده بین‌المللی در مورد کار کودکان تصویب کرده است. دولت کار کودکان را محکوم می‌کند و متعهد شده است تا اقدامات جدی برای جلوگیری از آن اتخاذ کند.

مالیات

هیچ تعرفه کلی در اکثر واردات وجود ندارد؛ اما سیستم مالیات غیرمستقیم برای واردات وجود دارد. سرمایه‌گذاران خارجی با چند مانع تنظیمی و بوروکراتیک روبه‌رو هستند. ارز خارجی و همه نقل و انتقالات بین‌المللی نیاز به تصویب دولت دارد. سیستم مالی به شدت تحت کنترل دولت است و وام‌ها به‌طور نمونه به بنگاه‌های دولتی داده می‌شود. بالاترین نرخ مالیات بر درآمد هر فرد 10 درصد است. بالاترین نرخ مالیات شرکتی 8 درصد است. دیگر مالیات‌ها شامل مالیات بر ارزش افزوده و مالیات بر دارایی است. بار مالیاتی برابر 21 درصد تولید داخلی است. مخارج دولت تقریبا 15 درصد تولید داخلی و بدهی دولت نیز معادل 21 درصد GDP است.

فعالیت‌های بین‌ المللی کسب‌ و کار

بخش بانکی در ترکمنستان به شدت محدود است و تسهیلات بانکی به‌طور کلی توسعه‌نیافته است. اما این کشور چند قدم برای پذیرش مقررات و سیستم‌های بین‌‌المللی برداشته است. به عنوان مثال معرفی تسهیلات مسترکارت و ویزا کارت که باید تا سال 2017 به‌طور کامل انجام شود.

روابط با ایران

ایران نخستین کشوری بود که استقلال ترکمنستان را به رسمیت شناخت. حدود 200 تا 250 کامیون روزانه بین ایران و ترکمنستان در چهار نقطه مرزی در رفت و آمد هستند: اینچه‌برون، باجگیران، لطف‌آباد و سرخس. این رقم در حال افزایش به 400 کامیون است. ارزش فعلی معاملات سالانه تجاری بین تهران و عشق‌آباد حدود 5 میلیارد دلار است.

 

 فرهنگ کسب‌وکار در ترکمنستان

ارتباطات

دسترسی به اینترنت با سرعت بالا در ترکمنستان محدود است که می‌تواند تنظیم مسائلی مانند قرار ملاقات‌ها را دشوار سازد. شرکت‌هایی که از خدمات رومینگ در ترکمنستان استفاده می‌کنند نیز ممکن است با مشکل مواجه شوند.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


27 سپتامبر 2016 ... فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی سابق ...27 سپتامبر 2016 ... فرهنگ کسب و کار, اقتصاد, ترکمنستان کسب 3 نشان برنز در المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویانترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ...27 سپتامبر 2016 ... ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی سابق مستقل شد. گرچه شماری از اصلاحات در ...28 سپتامبر 2016 ... فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با کشورمان ایران سرحد مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی ...27 سپتامبر 2016 ... ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال ۱۹۹۱ از شوروی سابق مستقل شد. گرچه شماری از اصلاحات در ...فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان | پرتال جامع تایا · فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان | پرتال جامع تایا. ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز ...شمار از خوراک کشاورزنیوز استفاده می کنیدکشاورزنیوز: روزنامه دنیای اقتصاد آناهیتا جمشیدنژاد: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد.24 سپتامبر 2016 ... ترکمنستان در آسياي ميانه واقع شده و در جنوب با ايران مرز مشترک دارد. اين کشور در سال 1991 از شوروي سابق مستقل شد. گرچه شماري از اصلاحات در ...28 سپتامبر 2016 ... حلالها فرهنگ کسبوکار در ترکمنستان اندازه متن كد مطلب: 61258 تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 ساعت 14:16 چکیده: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و ...28 سپتامبر 2016 ... اکنون ترکمنستان بهطور تحت دولت صنایع همچنان نیافتهاند سرمایهگذاران بهدلیل شفافیت سرمایهگذاری پروژههای میهراسند. کسب کار کلی در همچنان ...


کلماتی برای این موضوع

فرهنگ و هنر،آداب و رسوم،فرهنگ مردم،هنر های سنتینوروزروز مادرسفره هفت سینطالع بینی سالفال سالفرهنگ و هنرآداب زندگی آداب معاشرت تصاویری از عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان …دوستان باید بدونند که ترکمنستان از سرزمینهای ایرانی تباران و محل برپایی امپراتوری ј Новости Таджикский جغرافیای طبیعی ترکمنستان موقعیت واقع در آسیای مرکزی، در شرق دریای خزر بین ایران و باستان شناسی انسان شناسی و فرهنگمقدمه پیکرک ها بخشی از تصویرگری سه بعدی و حجم دار در فرهنگ انسانی هستند این تندیسک ها اساسنامه سازمانها و مجامع بین المللی وزارت فرهنگ و …اساسنامه سازمانها و مجامع بین المللی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آن عضویت دارد راز موفقیت در پول درآوردن آنهم به مقدار زیاد یاد هر کسب و کاری که داشته باشید با رعایت یک سری قوانین و انجام برخی کارها می توانید پول نرماندی در پی فتح بازار ایران با شیرخشک و ظروف مسی هیأتی متشکل از بازرگانان، مدیران قاسم اصولی واکاوی روابط ایران و روسیه در سطوح منطقه‌ای و الفچالش ها و فرصت های همکاری در سطح منطقه ای در حوزه های مختلف جغرافیایی آسیای مرکزی اتاق بازرگانی و صنایع و معادن گلستان گرگانصفحه اصلی اعضای اتاق بازرگانی گرگان اعضای حقیقی اعضای حقوقی اخبار آموزش و پژوهشجایگاه زبان و ادبیات ترکیجایگاه زبان و ادبیات ترکی مدخل تجربه‌های چندساله‌ی آموزشی و کار حرفه‌ای بسیاری از مدرسان در مراکز آموزشی معتبر می مشهد ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادمشهدمشهد کلان‌شهری در شمال شرقی ایران و مرکز استان خراسان رضوی است این شهر در زمان علی جنتی ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزادعلیجنتیعلی جنتی زادهٔ ۱۳۲۸ در قم سیاست‌مدار و دیپلمات ایرانی و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد تبلیغات رایگان در اینترنت درج آگهی رایگان در … تهران کار در منزل با درآمد مناسب کار در منزل با رایانه وشبکه مجازی سراسریثبت زنان آهن پرست و مردان اندام پرست – مرد روزدر عمل ولی بازم اونی که اتفاق میفته چیزه دیگست پسرا به دنبال سکسن و دخترا اخاذی از پسراعصر خودرو تولید رنو سیمبل در سایپا و رنو کوئید در …مدیر عامل خاورمیانه رنو خبر داد تولید رنو سیمبل در سایپا و رنو کوئید در ایران‌خودرواخباراخبارروزاخبار روزاخبار مهم روزاخبار مهم امروز تماشا کنید رقابت گوگل پیکسل و آیفون ۷ در سقوط از ارتفاع ۳۰۰ متری موبوستر، رباتی برای ویزای فوری دبی ویزای دبی شرکت خدمات مسافرت هوایی و ویزای فوری دبی ویزای دبی توضیح فارسی اخذ مستقیم و بدون واسطه ویزای دبی با اخبار تجاری اخبار بازارهای اقتصادی و مالی یورونیوزاخباردر یورونیوز علاوه بر اطلاع از آخرین خبرهای فوری در حوزه تجارت، اخبار زنده تجاری و صفحه نخست اولدوز توریسمتمامی حقوق مادی و معنوی محفوظ و متعلق به وب سایت اولدوز توریسم می باشدلینک منبع :فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان

فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/.../فرهنگ-کسب‌-و-کار-در-ترکمنستان‏ - ذخیره شده 27 سپتامبر 2016 ... فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان. ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی سابق ... مجله پنجره خلاقیت | فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان www.khalaghiyat.com/portal/فرهنگ-کسب‌-و-کار-در-ترکمنستان/‏ آناهیتا جمشیدنژاد: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال ۱۹۹۱ از شوروی سابق مستقل شد. گرچه شماری از اصلاحات در ... فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان - برترین‌ها | دمادم https://damadam.ir/.../فرهنگ-کسب‌-و-کار-در-ترکمنستان/3755126‏ - ذخیره شده فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی سابق مستقل شد. گرچه شماری ... فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان - آکا www.akairan.com/maghalat.../news20169279364466897.html‏ - ذخیره شده 27 سپتامبر 2016 ... آکاایران: فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. اقتصاد بیشتر مردم ترکمنستان به کشاورزی و دامپروری مشغول هستند. ترکمنستان در فهرست کشورهای ... فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان | تیم موفقیت پارس دان فرهنگ کس ... https://www.flickr.com/photos/136942070@N07/32227187263‏ 21 فوریه 2017 ... تیم موفقیت پارس دان فرهنگ کسب‌ و کار در ترکمنستان روزنامه دنیای اقتصاد - آناهیتا جمشیدنژاد: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ... فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان - سایت جامع اطلاعاتی ایران - ویکی آکا www.akairan.ir/فرهنگ%20کسب%20%20و%20کار%20در%20ترکمنستان‏ - ذخیره شده فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. کلمه فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان هنوز در آکا ویکی تعریف نشده است. ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶. فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان - تی نیوز tnews.ir/news/222b72623446.html‏ زمان دریافت خبر : پنجشنبه 29 مهر 1395 ساعت 12:59. فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان. ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. فرهنگ کسب و کار در ترکمنستان - برترین ها | خبر فارسی khabarfarsi.com/n/25735465‏ 27 سپتامبر 2016 ... روزنامه دنیای اقتصاد - آناهیتا جمشیدنژاد: ترکمنستان در آسیای میانه واقع شده و در جنوب با ایران مرز مشترک دارد. این کشور در سال 1991 از شوروی ... فرهنگ کسب و کار - پولدارشو! pooldarsho.ir/tag/فرهنگ-کسب-و-کار/‏ - ذخیره شده به‌دلیل اینکه اطلاعات کسب‌وکار در ترکمنستان به سختی قابل دستیابی است، « شاخص ... فرهنگ کسب و کار در این کشور به‌طور قابل ملاحظه‌ای غیررسمی‌تر از دیگر ... آشنایی با کسب و کار در کشور ارمنستان - نمناک namnak.com/کسب-کار-در-ارمنستان.p34711‏ - ذخیره شده ارمنستان و کسب وکار درارمنستان و اقتصادکشور ارمنستان و وضعیت کسب وکار ... از نظر تاریخی ارمنستان در کانون تقاطع فرهنگ ها، بین غرب و شرق، اروپا و آسیا، ...
برچسب‌ها: فرهنگ، کسب‌، ترکمنستان