X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟

[ad_1]
وب‌سایت پنجره خلاقیت: آیا می‌خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ در زیر روش‌هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی‌مان آورده شده است.

از یک مربی‌بپرسید که تیمش آخرین ثانیه‌های بازی را می‌گذراند. از کنترلر‌های برج مراقبت فرودگاه‌های بزرگی بپرسید که مسوول برنامه‎ریزی پرواز و فرود هواپیماها هستند. از گوینده خبری بپرسید که همین الان خبر تازه و مهمی به دستش رسیده است. از بیمار سرطانی بپرسید که تازه فهمیده فقط دو ماه دیگر زنده است.

مدیریت زمان موضوع بسیار مهمی‎ست. زمان فرای کنترل ماست و ساعت بدون توجه به نحوه زندگی ما به تیک‌تاک خود ادامه می‌دهد. مدیریت اولویت‌ها راه حل به حداکثر رساندن زمانی‎ست که داریم.

 

روزهای ما مانند چمدان‌هایی مشابه و به یک اندازه هستند، اما برخی از افراد می‌توانند بیش از دیگران آن را پر کنند. هیچ کس توانایی جادویی ایجاد زمان بیشتر را ندارد، اما اگر زندگی‌های‎مان سمت و سویی داشته باشد، می‌توانیم بیشترین استفاده را از دقایق زندگی‌مان داشته باشیم.

 

 5 ویژگی افرادی که از زمان به طور هوشمندانه‌ای استفاده می‌کنند

نظارت بر زمان شاید بزرگ‎ترین مسوولیت یک مدیر باشد. پیتر دراکر در این باره می‌گوید: «هیچ چیز دیگری به اندازه مدیریت زمان باعث تمایز مدیران کارآمد نیست.»

ما چگونه زمانی را که هر روز در اختیار داریم، به حداکثر می‌رسانیم؟ ویژگی‌های افرادی را که به طور هوشمندانه‌ای از زمان‌شان استفاده می‌کنند، بخوانید و برای کسب آن‎ها تلاش کنید.

1. آن‎ها هدفمند هستند

افرادی که به طور هوشمندانه‌ای از زمان‎شان استفاده می‌کنند، بیشتر وقت خود را برای فعالیت‌های صرف می‌کنند که باعث پیشرفت هدف نهایی‌شان در زندگی شود. با استفاده مداوم از وقت و انرژی برای هدف نهایی زندگی می‌توان به احتمال زیاد به آن‎ها دست پیدا کرد.

ما نمی‌توانیم بدون داشتن یک هدف عالی به یک عملکرد عالی دست پیدا کنیم. هدف به هر کاری که انجام می‌دهیم، جان می‌بخشد. در حقیقت، من معتقدم که دو روز بزرگ در زندگی همه وجود دارد: روزی که متولد می‌شوند و روزی که دلیل به وجود آمدن‎شان را درک می‌کنند.

 

کشف هدف به شما کمک می‌کند تا علاقه‎تان را بهبود ببخشید، با تمرکز بیشتری تلاش کنید و تعهد بیشتری داشته باشید. نتیجه نهایی این است که دستاوردهای بیشتری نصیب شما خواهد شد.

2. آن‎ها به ارزش‌ها پای‎بند هستند

افرادی که از زمان خود به درستی استفاده می‌کنند، به ارزش‌های‎شان احترام گذاشته‎اند. آن‎ها به شکل هماهنگی با اعتقادات‎شان عمل می‌کنند و این‎گونه رضایتمند می‌شوند. عدم موفقیت در شناسایی ارزش‌ها به بی هدفی در زندگی افراد و عدم اطمینان نسبت به آنچه عزیز می‌پندارند می‌شود. شفافیت ارزش‌ها مانند پرتوی نوری‎ست که پیچ و خم‌های زندگی را مشخص می‌کند.

زمانی که پای یک سازمان در میان باشد، ارزش‌ها حس هدف گسترده‎تری را القا می‌کنند. آن‎ها کار را ارزشمند می‌سازند. اگر نوع نگرش در یک سازمان مانند سر و ماموریت‌ها مانند قلب باشند، آ‎نگاه ارزش‌ها مانند روح آن‎جا خواهند بود. آن‎ها باعث می‌شوند که عملکردها و تراکنش‌های روزانه دارای معنا باشند.

3. آن‎ها با توانایی‌های خود هماهنگ هستند

افرادی که به درستی از زمان استفاده می‌کنند، با توجه به توانایی‌های‎شان عمل می‌کنند. آن‎ها بدین شکل عملکرد خود را به حداکثر می‌رسانند. مردم برای کار معمولی پول نمی‎دهند. اگر سطح مهارت شما ۲ باشد، زمان خود را برای بهبود آن هدر ندهید؛ چون فراتر از چهار نخواهید رفت. اما اگر سطح مهارت‎تان در حیطه خاصی ۷ بود، همان مهارت را دنبال کنید؛ چون وقتی به سطح ۹ برسید، سطح کمیابی از تخصص را خواهید داشت.

همان‎طور که جیم ساندبرگ می‌گوید: «نکته منحصر به فرد خود را پیدا کنید؛ برای خود برنامه منظمی بچینید تا آن را ارتقا دهید.» به شما مجموعه مهارت‌ها و استعدادهای منحصر به فردی اعطا شده است. آن‎ها را کشف کنید، بهبود ببخشید و اجازه دهید که شما را به سوی موفقیت رهسپار کنند.

4. آن‎ها شادی را انتخاب می‌کنند.

افرادی که به شیوه صحیحی از زمان استفاده می‌کنند، با اولویت‎بندی روابط و تفریحات‎شان در واقع شادی را انتخاب کرده‎اند. در حالی که انتخاب‎کردن شادی ممکن است به نظر ساده و مشخص بیاید، بسیاری از مردم سعی می‌کنند خود را ثابت کنند و ارزش معتبری به دست آورند.

 

این دسته از افراد به دنبال قدرت و پرستیژ هستند و در همین مسیر، دوستی‌های‎شان از بین می‌رود، خانواده و تعطیلات فراموش می‌شود. در نهایت، هر موفقیتی که کسب شود تنها دستاوردی پوچ است.

خانواده و دوستان دو عامل بزرگ تسهیل‎کننده شادی هستند. اولویت‎بندی زمان برای ایجاد ارتباطاتیکی از معیارهای مدیر خوب است. همچنین برنامه‎ریزی برای تفریح با استرس مبارزه می‌کند و به ما اجازه می‌دهد تا از تفریحات شاد لذت ببریم. در نهایت، شادی یک شغل درونی‎ست. ما آن‎قدر دانا هستیم که خانواده، دوست و تفریح داشته باشیم؛ اما در نهایت ما آن پاسخ درونی را نسبت به افراد و شرایط زندگی‌مان مشخص می‌کنیم.

5. آن‎ها تامین‎کننده هستند.

افرادی که به خوبی از زمان استفاده می‌کنند، برای مرکب‎کردن کارایی‌شان به دیگران آگاهی می‌بخشند. آن‎ها به محدودیت دستاوردهای فردی توجه دارند و برای تاثیرگذاری بیشتر تیم ایجاد می‌کنند. آن‎ها با افزایش عملکرد مدیران داخلی سازمان‌شان باعث افزایش تاثیر خود می‌شوند.

این افراد معتقدند که میراث توسط افراد منتقل می‌شود، نه موفقیت‎ها. آنها خود را وارد زندگی دیگران می‌کنند و تاثیر ناشی از آموخته‌ها و مشاوره‌های خود را مشاهده می‌کنند. آن‎ها دنبال معنای طولانی مدت هستند؛ چیزی که باعث شده آن‎ها به موفقیت جانشینان خود نیز اهمیت دهند.

ما هرچقدر هم که دوست داشته باشیم، نمی‌توانیم زمان بیشتری به دست آوریم. زمان یک منبع محدود و همواره در حال کاهش است. اما ما می‌توانیم به درستی از این زمان استفاده کنیم.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


26 سپتامبر 2016 ... آیا میخواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روشهایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگیمان آورده شده است.26 سپتامبر 2016 ... آکاایران چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ آیا می خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ در زیر روش هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی مان آورده شده ...زمان فرای کنترل ماست و ساعت بدون توجه به نحوه زندگی ما به تیک تاک خود ادامه می دهد. مدیریت اولویت ها راه حل به حداکثر رساندن زمانی ست که داریم. ... چگونه دقایق زندگی ...شفا آنلاین>اجتماعی>آیا میخواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روشهایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگیمان آورده شده است.شما نظر دهید/ چگونه میتوان پس از ازدواج دوام زندگی را افزایش داد؟ جامعه > خانواده - در حال حاضر براساس آمار حدود ۴۰ درصد از کل طلاق ها در پنج سال نخست زندگی رخ می دهد.26 سپتامبر 2016 ... آیا میخواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روشهایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگیمان آورده شده است.26 سپتامبر 2016 ... آیا می خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روش هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی مان آورده شده است. - .شبكه خبري البرز - چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ شبكه خبري البرز - چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ آیا میخواهید زمان را رام خودتان کنید؟26 سپتامبر 2016 ... Home بخش اخبارها اخبار رسانه ها چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ ... دراین مطلب روشهایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگیمان آورده شده است.28 سپتامبر 2016 ... پنجره آیا زمان رام کنید؟ زیر برای دقایق ارزش آورده است. از مربیبپرسید تیمش ثانیههای را از برج فرودگاههای بپرسید مسوول پرواز فرود هستند.


کلماتی برای این موضوع

کارآفرینی سازمان خود را چگونه هدایت کنیمکارآفرینی سازمان خود را چگونه هدایت کنیم ما زنده به آنیم که آرام نگیریم شما هم درگیر این خوددرگیری ها شده اید؟شما هم درگیر این خوددرگیری ها شده اید درگیری مزمنآدم های درگیر آدم های خود درگیر مقابله با حواس پرتی حواس پرتی چیست؟ شاید شما تا به حال خیلی به حواس پرتی فکر کرده باشید و بارها از خود پارسینهپارسینه سایت خبری پارسینه اوباما تمدید قانون تحریمهای ایران را امضاء پوست و مو پزشکان ایران ابروها و مژه های ما به چهره مان شکل و چهارچوب می دهد زمانی که مژه ها و ابروها کم پشت روش های تاثیر گذار برای افزایش زیبایی در شب عروسیافزایش زیبایی اگر قرار است در یک ماه آینده به خانه بخت بروید احتمالا اکنون مجبورید فن بیان،اصول سخنرانی و هنرگویندگی وگفتگو …جرأت کنفرانس دادن را ندارم ؛ احساس مى‏کنم آن‏گونه که باید بر سخن گفتن مسلط نیستم و رمان خارجی از ادبیات کلاسیک و مدرن دنیا …در اینجا بسته دوم را به شما پیشنهاد می‌دهیم که شامل رمان خراجی است برخی از این وبلاگ روانشناسی شفای درون اختلالات روانپزشکی …اختلال دوقطبی اختلال دوقطبی به انگلیسی یا شیدایی‌ ـ افسردگی‌ نوعی داستان های کوتاه و خواندنی، جالب و مفید جملات …تو میدانی از مرگ نمی ترسم فقط حیف است، هزار سال بخوابم و خواب تو را نبینم عباس معروفیآموزش کامپیوتر پزشکان ایراناستفاده بد و بیش از حد از رایانه در بین جوانان درد گردن، دستها و شانه را در پی داردپسر گستاخ ایران پس از مدت ها انتظار و در پی درخواست هزاران نفر از هموطنان ایرانی عزیز که در داخل کشور تعلیم وتربیت روشهای نوین تدریس ادبیات مقطع دبستان یکی از مشکلات مهم و اساسی در نظام آموزش و پرورش استفاده از قدرت ذهن بخش سومتلقین عبارت است از عمل و یا فکری که وارد ذهن کسی میشود و یک فرایند ذهنی است که طرف ان را مخاطبان اصلی مستند هنوز آرامش شام را …دغدغه‌ی ساخت این اثر از سال و زمانی که برخی شعار نه غزه، نه لبنان را سر دادند، در ارتباط با دوست پسر، بعد از ازدواج شهر سوالمدتی با پسری دوست بودمهر دو تحصیلکرده و دارای کار خوب و در شرف ازدواج و بینمان رابطه راهنمای سفر به کیش پارسینهمن به همراه همسر وپسرم با قیمت گذاف شام هتل داریوش را رزرو کردیم این آقای ثابت خیلی با الف حقوق نسبی پزشکان در آلمانمن یک سوال دارم، خوب شما بفرمایید چه کار کنند ؟ ماهیانه برای تمام پزشکان کشور حقوق در آیا بختک از نظر دینی واقعیت دارد؟ شهر سوالبختک یک پدیده طبیعی است که عده بسیاری آن را تجربه کرده اند به این شکل که از خواب بیدار خبرهای ورزشی خبر فارسیاز روز گذشته شایعه شده که داور بازی استقلال و صبا جهت ضربه امرایی را به رحمتی گفته استلینک منبع :چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟

چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/.../چگونه-دقایق-زندگی-مان-را-افزایش-دهیم‏ - ذخیره شده 26 سپتامبر 2016 ... آیا می‌خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روش‌هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی‌مان آورده شده است. چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - فرارو fararu.com/fa/news/.../چگونه-دقایق-زندگی-مان-را-افزایش-دهیم‏ - ذخیره شده 26 سپتامبر 2016 ... آیا می‌خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ در زیر روش‌هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی‌مان آورده شده است. از یک مربی‌بپرسید که تیمش آخرین ثانیه‌های ... چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم - پرورش افکار www.parvaresheafkar.com/.../how-increase-moments-our-lives‏ - ذخیره شده 8 ژانویه 2017 ... آیا می‌ خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ در این مقاله روش‌ هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی‌ مان آورده شده است. از یک مربی‌ بپرسیم که تیمش آخرین ... چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - ایران مطلب | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/25701311‏ 26 سپتامبر 2016 ... نقدی بر یادداشت روزنامه نگاری صلح یا روزنامه نگاری مقاومت. طی زمان باعث می شود که هیچ حس انسانی به طرف مقابل وجود نداشته باشد. ما اگر بی رحمی و ... چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - تی نیوز tnews.ir/news/c9e471231772.html‏ 27 سپتامبر 2016 ... آیا می خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ در زیر روش هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی مان آورده شده است. چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - دانلود و نمایش ویدیو www.airvideo.ir/search/چگونه_دقایق_زندگی_مان_را_افزایش_دهیم؟‏ - ذخیره شده چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ دانلود ورزشی((چگونه قردت بدنی خود را افزایش دهیم)) · دانلود افزایش درآمد ... دانلود چگونه فالوورهای اینستاگرام را افزایش دهیم. چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - سایت جامع اطلاعاتی ایران ... www.akairan.ir/چگونه%20دقایق%20زندگی%20مان%20را%20افزایش%20دهیم؟‏ - ذخیره شده چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ کلمه چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ هنوز در آکا ویکی تعریف نشده است. ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶. چگونه دقایق زندگی مان را ... چگونه دقایق زند مان را افزایش دهیم - اینجاست injaast.blogsky.com/1395/07/26/post-959/چگونه-دقای‏ 17 ا کتبر 2016 ... چگونه دقایق زند مان را افزایش دهیم موفقیت باکیهانه با ما همراه باشید تا ببینید چگونه می توانید احترامی را کهچگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ برترینها - موفقیت - چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ bartarinha-77.bia2news.com/show/.../چگونه-دقایق-زندگی-مان-را-افزایش-دهیم؟‏ برترینها - موفقیت - آیا می‌خواهید زمان را رام خودتان کنید؟ دراین مطلب روش‌هایی برای افزایش دقایق با ارزش زندگی‌مان آورده شده است. چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ - تماشای انلاین و دانلود فیلم و ... www.rahekhob.ir/ch/چگونه_دقایق_زندگی_مان_را_افزایش_دهیم؟‏ چگونه دقایق زندگی مان را افزایش دهیم؟ دانلود ** دفترنامه های پست نشده** (از کتاب فردا ابدی ست )Moloud-Poursafa(masha) · دانلود افزایش ممبر واقعی کانال تلگرام ...