X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد

[ad_1]

گوشی‌های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای‌فای استفاده خواهند کرد.

نیازهای ما همزمان با پیشرفت تکنولوژی رو به گسترش است. یکی از خواسته‌های مهم روز، تبادل و انتقال اطلاعات در سریعترین زمان ممکن است با وجود اینکه سرعت اینترنت در اقصی نقاط جهان رو به افزایش بوده اما استفاده‌ی حداکثری از این قابلیت نیازمند سخت افزارهایی متناسب با آن است.

علی رغم آنکه دستگاه‌های پیشرفته‌ی امروزی از جدیدترین و سریعترین ماژول‌های WiFi استفاده می‌کنند اما ظاهراً این تکنولوژی باید جای خود را به همتای فوق سریعش به نام WiGig دهد.

 WiGig که تحت پروتکل IEEE 802.11ad در سال ۲۰۰۹ معرفی شد ‌قادر است اطلاعات با با حجم گیگابیت و بدون نیاز به رابط‌های سیمی مخصوص را به شکل وایرلس منتقل کند. این تکنولوژی که در باند ۶۰ گیگاهرتز کار می‌کند (مودم‌های امروزی در باند 5GHz و 2.4GHz کار می‌کنند) توانست پس از انجام آزمایشات متعدد و دریافت مجوز‌های رسمی در سال ۲۰۱۳ به صورت رسمی مورد استفاده قرار گیرد.

مودم‌های دارای این فناوری که به آنها Tri-Band گفته می‌شود قادرند در باند‌های  ۲.۴ و ۵ و ۶۰ گیگاهرتز فعالیت کرده و تبادل اطلاعاتی بیش از ۸ گیگابیت را انجام دهند که این میزان در حدود ۲ برابر سریعتر از تبادل اطلاعاتی در بهترین وای‌فای‌های موجود است.

حال وای گیگ قرار است بر روی گوشی و تبلت‌هایی که در سال آینده وارد بازار خواهند شد، مورد استفاده قرار گیرد. اتحادیه وای فای (WiFi Alliance) این موضوع را در گفتگو با سایت The Verg مطرح کرده است.

با وجود اینکه استفاده از چنین تکنولوژی کاربرد‌های بسیاری در استریم کردن ویدیو‌های 4K، استفاده در هدست‌های واقعیت مجازی و گوشی ولپ تاپ‌ها می‌تواند داشته باشد اما این تجربه با موانع و مشکلاتی نیز همراه است.

یکی از مهمترین مشکلات این فناوری کوتاه برد بودن آن است، که در حدود ۱۰ متر برآورد شده و همین موضوع می‌تواند تاثیر قابل توجهی در استفاده از وای گیگ داشته باشد زیرا این میزان از مسافت پشتیبانی شده همانند محدوده‌ی کاری بلوتوث  خواهد بود.

موضوع قابل تأمل دیگر استفاده از دستگاه‌هایی است که به این تکنولوژی مجهز باشند، هنوز مودم‌های Dual-Band نتوانسته‌اند به شکل گسترده‌ای در میان مردم گسترش پیدا کنند و مسلماً تا مستحکم کردن جایگاه وای گیگ زمانی بسیاری باید سپری شود در عین حال داشتن یک گوشی یا لپ تاپ با WiGig بدون آنکه مودم منزل یا محل کار از چنین قابلیتی پشتیبانی نکند بی معنی خواهد بود.

نظر شما در خصوص این تکنولوژی و فراگیر شدن آن چیست؟


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبطکلماتی برای این موضوع

با راه‌های باسیم و بی‌سیم اتصال گوشی و تبلت و …برای اینکه بتوان صفحه‌نمایش گوشی، تبلت و نوت‌بوک را روی یک صفحه‌ی بزرگ تصویر کرد ماهان نت اینترنت وایرلس اینترنت پر سرعت …با انجام اولین تست موفق اینترنت ۵ در مسیر عرضه عمومی داستان توسعه موبایل‌‌های تاشو نکاتی برای جلوگیری از مصرف بالای حجم اینترنت …پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ تحلیلگران می‌گویند گوشی بولت محصولی نیست که اچ تی سی اکنون به آنلینک منبع :تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد

تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - زومیت www.zoomit.ir/.../wigig-wifi-certification-faster-speeds-coming-2017/‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... بر اساس اعلام رسمی اتحادیه‌ی وای فای قرار است از تکنولوژی WiGig در گوشی و تبلت‌های که در سال 2017 تولید می‌شوند استفاده شود. تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - انجمن ... https://forum.p30web.org/thread5077.html‏ - ذخیره شده گوشی‌های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای‌فای استفاده خواهند کرد. نیازهای ما همزمان با پیشرفت تکنولوژی رو به گسترش است. یکی از ... تکنولوژی WiGig در آینده جایگزین وای فای خواهد شد - اکسیر فناوری www.xeer.ir/تکنولوژی-wigig-آینده-جایگزین-وای-فای-خوا/‏ - ذخیره شده 29 ا کتبر 2016 ... گوشی های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای فای استفاده خواهند کرد. اگر چه هنوز این امکان به صورت همگانی نمیتواند فراهم شود ولی دور از ... تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - ایمان نیوز www.imannews.com/.../technology/.../تکنولوژی-WiGig-در-گوشی-های-آینده-جایگزین-وای-فای-خواهد-شد‏ 28 ا کتبر 2016 ... به گزارش گروه فناوری ایمان نیوز، نیازهای ما همزمان با پیشرفت تکنولوژی رو تبادل و انتقال اطلاعات در سریعترین زمان ممکن است با وجود اینکه سرعت ... تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - تی نیوز tnews.ir/news/de6773117569.html‏ 28 ا کتبر 2016 ... نیازهای ما همزمان با پیشرفت تکنولوژی رو به گسترش است. یکی از خواسته های مهم روز ، تبادل و انتقال اطلاعات در سریعترین زمان ممکن است با وجود ... تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد | - قطره www.ghatreh.com/.../تکنولوژی-WiGig-گوشی-های-آینده-جایگزین-وای-فای-خواهد‏ - ذخیره شده 27 ا کتبر 2016 ... گوشی های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای فای استفاده خواهند کرد. - تقاضای فراتر از انتظار برای گوشی هاÛ. تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - خوب خوان khubkhan.ir/تکنولوژی/.../تکنولوژی-wigig-در-گوشی-های-آینده-جایگزین-وای-فای-خواهد-شد‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... مطلب «تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد» به صورت خودکار از سایت «زومیت» استخراج شده است و وب سایت «خوب خوان» ... تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد | شرکت ... kranetco.com/تکنولوژی-wigig-در-گوشی-های-آینده-جایگزین-وا/‏ 27 ا کتبر 2016 ... گوشی‌های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای‌فای استفاده خواهند کرد. | تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد - زومیت ... khabarfarsi.com/ext/27235251‏ 28 ا کتبر 2016 ... تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد. گوشی های هوشمند به زودی از تکنولوژی WiGig به جای وای فای استفاده خواهند کرد. . . . تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد این ... torshideha.ir/تکنولوژی-wigig-در-گوشی-های-آینده-جایگزین-و/‏ تکنولوژی WiGig در گوشی های آینده جایگزین وای فای خواهد شد. این مقاله را در سایت زومیت بخوانید: https://goo.gl/0OkRuF عضویت در کانال زومیت: