X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد

[ad_1]
به گزارش صبحانه،محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد.

به گزارش اینورس، پهپادها در اندازه، عملکرد و دوام متفاوت بوده، اما نقطه مشترک همه این هواپیماهای بدون سرنشین باتری آنها است که عمر کوتاهی دارد.

برخی پهپادهای نظامی و تحقیقاتی می‌توانند به اندازه پیمودن هزاران مایل در هوا باقی بمانند، اما آنها برای مقاصد تفریحی و تجاری بیش از حد بزرگ، خشن و گران قیمت هستند.

برخی از بهترین و محبوب‌ترین کوادکوپترها نیز تنها می‌توانند در حدود 20 دقیقه پرواز کنند و پس از این مدت نیازمند شارژ مجدد هستند. اکنون دانشمندان در امپریال کالج لندن یک راه حل بالقوه را توسعه بخشیدند که به واسطه آن بتوان پهپادها را به صورت بی‌سیم و با پرواز بر فراز یک فرستنده شارژ کرد.

اگر چه این کار یک پیشرفت هیجان انگیز است که می‌تواند بسیاری از دردسرهای کنونی را از بین ببرد و امکانات مختلفی را برای هواپیماهای بدون سرنشین گسترش دهد، اما این فناوری پایه جدید نبوده و بیش از یک قرن قدمت دارد.

در این روش محققان از یک سیستم استفاده می‌کنند که شامل انتقال انرژی بین دو دستگاه از طریق یک میدان الکترومغناطیسی نامرئی است.

 این روش شبیه همان روش‌هایی است که برای مسواک‌های الکترونیکی، شارژرهای بی‌سیم تلفن همراه و فناوری experimental roads استفاده شده و به صورت بی‌سیم وسایل نقلیه الکترونیکی را شارژ می‌کند.

این تیم در امپریال کالج لندن برای نشان دادن چگونگی شارژ القایی هوایی از کوادکوپرهای موجود استفاده کردند. آنها قسمتهای الکترونیکی پهپاد را هک کرده، باتری آن را حذف کردند و یک حلقه فویل مسی به عنوان یک آنتن به این هواپیمای بدون سرنشین متصل کردند.

نیمه دوم این سیستم شامل یک فرستنده ساخته شده از تخته مداری است که به قسمت‌های الکترونیکی این پهپاد متصل شده و منبع آن را نیرودهی می‌کند. در این فرآیند، فرکانس میدان مغناطیسی بخش‌های الکترونیکی این هواپیمای بدون سرنشین به فرکانس میدان مغناطیسی فرستنده تبدیل می‌شود.

  زمانی که هواپیماهای بدون سرنشین در این محدوده پرواز می‌کنند، بخش‌های الکترونیک آنها ولتاژ جریان متناوب (AC)  را به ولتاژ جریان مستقیمتبدیل کرده (DC) ، در نتیجه انرژی را از منبع برق به هواپیماهای بدون سرنشین انتقال می‌دهند.
این فناوری هنوز در مرحله آزمایشی اولیه قرار داشته و نیازمند انجام آزمایشات بیشتر است.

پهپادها در حال حاضر می توانند در ارتفاع  10 سانتی متری بالاتر از فرستنده پرواز کنند که این نمی‌تواند راه حلی عملی و مفید باشد. با این حال محققان این پژوهش اظهار می‌کنند که تا تجاری سازی این روش تنها یک سال فاصله دارند.

این روش جدید شارژ بسیار هیجان انگیز است چرا که می‌توان از آن به صورت معکوس نیز استفاده کرد. یعنی از پهپادها برای نیرودهی به دستگاه‌هایی که رسیدن به آن سخت و غیر ممکن بوده، مانند حسگرهایی که بر روی پل‌ها و برج‌ها قرار دارند و یا تجهیزات موجود در فضا استفاده کرد.

منبع :ایسنا


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


6 روز پیش ... محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. به گزارش ایسنا به نقل از اینورس، ...6 روز پیش ... [ad_1] محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. لینک منبع [ad_2] ...5 روز پیش ... محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. به گزارش ایسنا به نقل از ...آي سي تي پرس/ امکان شارژ وايرلس پهپادها در آسمان با روش جديد دانشمندان دانشمندان موفق به کشف راهکاري براي شارژ وايرلس يک پهپاد در حال پرواز در آسمان شدند.6 روز پیش ... برخی از بهترین و محبوبترین کوادکوپترها نیز تنها میتوانند در حدود ۲۰ دقیقه پرواز کنند و پس از این مدت نیازمند شارژ مجدد هستند. اکنون دانشمندان در ...5 روز پیش ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد. برخی پهپادهای نظامی و تحقیقاتی می توانند به اندازه پیمودن هزاران مایل در هوا باقی بمانند اما آنها برای مقاصد تفریحی و ...6 روز پیش ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد. محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد.6 روز پیش ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد. خلاصه خبر. آفتاب نیوز : پهپادها در اندازه، عملکرد و دوام متفاوت بوده، اما نقطه مشترک همه این هواپیماهای بدون سرنشین ...محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد.به گزارش ایسنا به نقل از اینورس، پهپادها در اندازه، ...به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، از فرودگاه بین المللی مهرآباد که ۴۰ درصد از پروازهای کل کشور را شامل میشود ۶۵ هزار و ۳۱۴ سورتی پرواز انجام شد که از طریق آن ۸ میلیون ...


کلماتی برای این موضوع

اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید اطلاعات عمومیدانستنیهاآیا می دانید دانستنیهای طبیعتمقالات اطلاعات عمومی معلومات اخبار،اخبار روز،اخبار خبرگزاری ها اخبار،آخرین …سفر رئیس مجلس به کاشمر لغو شد مقاله پردیس زرین قدم در همایش بیمه و توسعه پذیرفته شدلینک منبع :شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد

شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - ایسنا www.isna.ir/news/95080604362/شارژ-پهپادها-حین-پرواز-ممکن-شد‏ - ذخیره شده 27 ا کتبر 2016 ... محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. به گزارش ایسنا به نقل از اینورس، ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - دنیای اقتصاد donya-e-eqtesad.com/SiteKhan/1120238‏ - ذخیره شده 27 ا کتبر 2016 ... محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد khabarezendeh.com/.../شارژ-پهپادها-حین-پرواز-ممکن-شد-2067033.html‏ - ذخیره شده برخی از بهترین و محبوب‌ترین کوادکوپترها نیز تنها می‌توانند در حدود ۲۰ دقیقه پرواز کنند و پس از این مدت نیازمند شارژ مجدد هستند. اکنون دانشمندان در امپریال کالج ... میهن مگ - شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - سایت قیمت https://mihanmag.com/.../شارژ_پهپادها_حین_پرواز_ممکن_شد‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... در این روش محققان از یک سیستم استفاده می کنند که شامل انتقال انرژی بین دو دستگاه از طریق یک میدان الکترومغناطیسی نامرئی است. این روش ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - سرمد نیوز | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/27229807‏ 27 ا کتبر 2016 ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد. محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را توسعه دادند که به واسطه آن بتوان یک پهپاد را در حال پرواز شارژ کرد. تریبون - شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد 3bune.ir/post/IELYgCBqjD/شارژ_پهپادها_حین_پرواز_ممکن_شد‏ - ذخیره شده 28 ا کتبر 2016 ... در این روش محققان از یک سیستم استفاده می کنند که شامل انتقال انرژی بین دو دستگاه از طریق یک میدان الکترومغناطیسی نامرئی است. این روش ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - مجله خبری نیوز newzz.ir/search/?q=شارژ+پهپادها+حین+پرواز+ممکن+شد‏ - ذخیره شده به گزارش خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ شما می توانید با تغییر وضعیت گوشی هوشمند خود از وضعیت عادی به پرواز، گوشی خود را ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد | اخبار جدید ورزشی سیاسی اقتصادی ... c1plus.ca/fa/news/190472/شارژ-پهپادها-حین-پرواز-ممکن-شد/‏ 27 ا کتبر 2016 ... اخبار روز | ورزشی | اقتصادی | سیاسی | اجتماعی | علمی رایانمهر | شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - خبرلند khabarland.com/news/41420/شارژ-پهپادها-حین-پرواز-ممکن-شد‏ - ذخیره شده 20 ژانویه 2017 ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد خبر فارسی,خبر آنلاین و خبر لند,آخرین اخبار ایران و جهان,اخبار روز ایران,تازه ترین اخبار امروز,اخرین اخبار ورزشی ... شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد - علم وفناوری - loxblog.Com elme1404.loxblog.net/.../شارژ%20پهپادها%20حین%20پرواز%20ممکن%20شد.htm‏ - ذخیره شده شارژ پهپادها حین پرواز ممکن شد. تاریخ : پنج شنبه 6 آبان 1395. نویسنده : مقدم. نظرات 0. drones-charge-in-flight.jpg. محققان در امپریال کالج لندن یک روش جدید را ...
برچسب‌ها: شارژ، پهپادها، پرواز، ممکن، شد