X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

[ad_1]

وب‌سایت عصر ایران: روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.


«چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی

روستای «سرزیارت» مقصدی دیگر از روستاهای جاده چالوس است که پیشنهاد می‌شود سفر کوتاه به آن داشته باشید. هرچند این روستا به دلیل زیبایی‌های طبیعی و بکر خود مورد علاقه گردشگران بسیاری است اما  بخش عمده‌ای از شهرت این روستا مربوط به سیل تابستان گذشته است که توانست چندین روستا از جمله سرزیارت را تخریب کند، به همین دلیل تا مدتی پس از وقوع این سیل برخی برای دیدن آثار به جا مانده از سیل شدید راهی سرزیارت می‌شدند. اما این روستا با داشتن چشمه‌ای منحصر به فرد در میان روستاهای جاده چالوس گردشگران بسیاری را به خود دیده است.

برای رسیدن به سرزیارت باید راهی جاده چالوس شوید و با دیدن تابلوی «خوزنکلا» مسیر خود را تغییر داده و وارد جاده فرعی شوید. اما قبل از ورود به روستای خوزنکلا جاده فرعی دیگری خواهید دید که باید وارد آن شوید. جاده‌ای که به روستای سرزیارت می‌رسد، جاده‌ای زیبا و پرپیچ و خمی‌ است که چشم انداز آن جاده اصلی چالوس است. پس از پشت سر گذاشتن چند روستا، تابلو روستای سرزیارت به چشم می‌خورد.


«چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی

جالب است بدانید که روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، به طوری که اگر فصل بهار یا تابستان به این روستا بروید مردمان بومی با سیب، آلو، گوجه سبز، توت فرنگی ، آلبالو ، گیلاس از شما پذیرایی خواهند کرد. البته اگر از طرفداران گیاهان دارویی هستید، بهتر  است پونه‌های وحشی سرزیارت  که عطر بسیار خوبی دارند را امتحان کنید.

هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ابتدای این روستا یکی از دلایلی باشد که گردشگران سرزیارت را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند. چشمه قلقلک نام چشمه‌ای کوچک در روستای سرزیارت است که در کنار جاده ورودی قرار گرفته است. آب این چشمه بسیار سرد است به طوری که شما در فصل زمستان شاید تنها چند لحظه بتوانید دست خود را درون آب قرار دهید.

 

نکته جالب این است هر چند دقیقه یکبار از قسمت‌های مختلف چشمه آب جوشیده و یا به اصطلاح قلقل کرده و حباب‌هایی به سطح آب می‌آیند. سال‌های گذشته چشمه به صورت روباز در کنار جاده قرار داشت اما در یک یا دو سال اخیر شورای روستا  این چشمه را پوشانده و تنها از پشت میله های نصب شده می‌توانید جوشیدن چشمه را شاهد باشید، البته در کنار چشمه شیر آبی تعبیه شده تا گردشگران و یا رهگذران از آب چشمه استفاده کنند.[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبطکلماتی برای این موضوع

پارک کوهسنگی مشهد پارک کوهسنگی مشهد گردشگاه ها قدیمی مشهد کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین با جاذبه های گردشگری بلغارستان آشنا شویدبلغارستان یکی از کشورهای بالکان است که کوه های بی نظیری دارد و در گذشته بخشی از شهرهای استان تهران دیدنی های استان تهران ایران …پاییز گردی با دایناسورهای پارک ژوراسیک تهران همراه با نقش و نگار های هفتگی گردشگریلینک منبع :چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری

«چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی www.asriran.com/.../چشمه-قلقلک-و-محیطی-دلنشین-برای-توسعه-گردشگری-روستایی‏ - ذخیره شده 1 آگوست 2016 ... «چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی. روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، ... تصاویر برای چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری «چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستایی ... news.kodoom.com/iran-society/چشمه-قلقلک...محیطی-دلنشین.../5874913/‏ روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز ترین روستاهای استان البرز به شمار می رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری - راه فردا www.rahefarda.com/tourism/243572‏ روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری | ایران ویج | خبروان khabarone.ir/.../چشمه-قلقلک-محیطی-دلنشین-برای-توسعه-گردشگری‏ - ذخیره شده 16 ا کتبر 2016 ... روستای «سرزیارت» مقصدی دیگر از روستاهای جاده چالوس است که … the post چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری appeared first on ... میهن مگ - چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری https://mihanmag.com/.../چشمه_قلقلک،_محیطی_دلنشین_برای_توسعه_گردشگری‏ - ذخیره شده 12 ا کتبر 2016 ... چهارشنبه, 21 مهر ماه 1395 در 11:04:10 روستای rsmart یکی از sesostris روستاها در استان البرز در نظر گرفته شده است اگر چه روستای زیبایی از ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری - ایران ویج | خبر ... khabarfarsi.com/u/26622944‏ 16 ا کتبر 2016 ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری. روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز ترین روستاهای استان البرز به شمار می رود، هرچند این ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری - جویا jooya.net/tourism/چشمه-قلقلک-محیطی-دلنشین-برای-توسعه-گردشگری-2098140‏ روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین به منظور توسعه جهانگردی (6 عکس) - سرزه www.serze.com/چشمه-قلقلک-محیطی-دلنشین-منظور-توسعه-2464430/‏ - ذخیره شده 9 دسامبر 2016 ... چشمه قلقلک، محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای البرز به تعداد می‌رود، هرچند این روستا ... چشمه قلقلک» و محیطی دلنشین برای توسعه گردشگری ... - اخبار گیلان news.shomalgardi.com/.../چشمه-قلقلک-و-محیطی-دلنشین-برای-توسعه-گردشگری-روستایی/‏ روستای سرزیارت جزو یکی از سرسبز‌ترین روستاهای استان البرز به شمار می‌رود، هرچند این روستا طبیعت زیبایی دارد اما وجود چشمه‌ای طبیعی به نام چشمه «قلقلک» در ...