X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

تولید سرم مار و عقرب در ایران

[ad_1]

خبرگزاری میزان: رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم.

 

مصطفی قانعی در نشست خبری گفت: تولید واکسن نیاز به  سانتریفیوژ داشت؛ پارسال دو سانتریفیوژ را با همکاری سازمان انرژی اتمی در کشور تولید کردیم که یکی از آن ها سانتریفیوژ اولترا و دیگری توبولار بود.

 
وی گفت: سانتریفیوژ «توبولار» از نوع خارجی بهتر بود و امیدواریم سانتریفیوژ اولترا نیز در بخش ساخت واکسن ویروسی به زودی نصب شود.
 
رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به تولید سانتریفیوژ «زونال»، گفت: این سانتریفیوژ را تاکنون هیچ کشوری به ایران نفروخته و در کشور نیز تولید نشده است که خوشبختانه اکنون در داخل کشور با همکاری سازمان انرژی اتمی موفق به تولید آن شده‌ایم.
 
وی افزود: سانتریفیوژ اولترا برای خالص‌سازی واکسن‌های ویروسی، سانتریفیوژ توبولار برای خالص‌سازی واکسن‌های باکتریایی و سانتریفیوژ زونال در ارتباط با جداسازی قطعه‌ای از باکتری در تهیه واکسن استفاده می‌شود.
 
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: در دنیا ۳۳ انستیتو پاستور وجود دارد که ما سومین جایگاه پاستور جهان را داریم.
 
قانعی افزود: ایران بعد از کشور فرانسه که دارای ۲ پاستور است رتبه سوم جهان را از لحاظ پیشرفت‌های علمی و فناوری دارد.
 
وی گفت: یک رصدخانه برای بیماری‌های بازپدید و نوپدید در پاستور راه‌اندازی شده است که به صورت دائم روی بیماری‌های بازپدید و نوپدید فعالیت می‌کند تا شاهد همه گیری بیماری‌ها در کشور نباشیم.
 
قانعی افزود: همچنین پایگاه هایی در آمل و سیستان و بلوچستان داریم تا ورود بیماری‌ها را از کشورهای همسایه مورد رصد قرار گیرند.
 
رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: درحال حاضر مجوز ۱۴ آزمایشگاه را برای راه‌اندازی گرفته‌ایم که آزمایشگاه سیاه سرفه، ابولا و زیکا از جمله این آزمایشگاه‌ها هستند.
 
وی افزود: برخی از حشرات در منطقه ناقل بیماری‌ هستند، هیچ کشوری به اندازه ایران زیرساخت های مقابله با حشرات را ندارد، ما کلکسیونی از حشرات داریم که تحقیقات لازم را برای پیشگیری از انتقال بیماری‌ انجام می دهیم.
 
قانعی با اشاره به آموزش واکسن‌سازی برای کشورهای جهان اسلام گفت: تاکنون ۸ کشور اسلامی در این زمینه آموزش دیده اند و در سطح بین‌المللی برای تبادل دانش و فناوری اعلام آمادگی  کرده‌ایم.
 
وی افزود: از ۳ سال پیش کمبود سرم مار و عقرب را در منطقه خاورمیانه احساس کردیم زیرا بخش‌هایی از منطقه ما جنگ‌زده است و مردم به بیابان‌ها پناه برده‌اند لذا در خطر مار و عقرب گزیدگی هستند.
 
قانعی گفت: زیرساخت‌های تولید سرم مار و عقرب را تهیه کرده ایم که امسال این موضوع به طور کامل به بهره برداری می‌رسد البته باید توجه داشت که کیفیت این سرم‌ها از بالاترین استاندارد بین‌المللی برخوردار است.
 
رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه بازار دارویی کشور حدود ۱۰۰۰ میلیارد دلار است ولی بازار واکسن ۴۰ میلیارد دلار بوده است افزود: قیمت واکسن پایین است و صادرات آن برای کسب درآمد و ایجاد ارز نیست بلکه صرفا جنبه انسانی و نجات مردم دنیا را دارد.
 
وی گفت: برای جبران کمبود واکسن سل در سطح جهان، مدارک لازم برای صادرات را برای تائید به سازمان بهداشت جهانی ارسال کرده ایم و امیدواریم تائیدیه نهایی برای صادرات انجام گیرد.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


31 آگوست 2016 ... تولید سرم مار و عقرب در ایران. رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم.به گزارش میزان، مصطفی قانعی در نشست خبری افزود: تولید واکسن نیاز به سانتریفیوژ داشت؛ پارسال دو سانتریفیوژ را با همکاری سازمان انرژی اتمی در کشور تولید ...30 آگوست 2016 ... ساخت سانتریفیوژ برای تولید واکسن/ سرم مار و عقرب تولید می کنیم ... انستیتو پاستور ایران توانایی تولید سایر واکسن های مورد نیاز را دارد/ ...31 آگوست 2016 ... رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم.و نوپدید فعالیت میکند تا شاهد همه گیری بیماریها در کشور نباشیم.به گزارش ایرنا از سازمان غذا و دارو، دکتر مصطفی قانعی در دیدار نوروزی وزیر بهداشت با کارکنان انستیتو پاستور ایران و سازمان غذا و دارو از آغاز تولید واکسن روتا.10 ژوئن 2014 ... رییس انستیتو پاستور ایران از تولید سرم ضد مار و عقربگزیدگی طی ... پاستور ایران در سال جاری ورود به عرصه تولید سرم ضد مار و عقرب زدگی ...30 آگوست 2016 ... رئیس انستیتو پاستور ایران یکی دیگر از فعالیت های این مرکز را تولید سرم مار و عقرب دانست و تصریح کرد: با توجه به این که کمبود شدید این ...3 آوريل 2016 ... سلامت آنلاین- رئیس سازمان انستیتو پاستور ایران بیان داشت که امسال شاهد تحویل سرم ضد مار و عقرب با تولید ناخالص ملی بالا و همینطور واکسن ...


کلماتی برای این موضوع

تولید سرم مار و عقرب در ایران رئیس انستیتو پاستور ایران به گزارش دبلیوخبر و به نقل از برترین ها شهریور ١٠ تولید سرم مار و عقرب در ایران رئیس تولید سرم مار و عقرب در ایران اتحاد خبراتحادخبر رئیس انستیتو پاستور ایران گفتبرای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمیلینک منبع :تولید سرم مار و عقرب در ایران

تولید سرم مار و عقرب در ایران - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/379549/تولید-سرم-مار-و-عقرب-در-ایران‎Cached31 آگوست 2016 ... تولید سرم مار و عقرب در ایران. رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم. ساخت ۳ سانتریفیوژ تولید واکسن در ایران/تولید سرم مار و عقرب ... www.mehrnews.com/.../ساخت-۳-سانتریفیوژ-تولید-واکسن-در-ایران-تولید-سرم-مار-و-عقرب‎Cached30 آگوست 2016 ... رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: تاکنون سه سانتریفیوژ برای تهیه واکسن در داخل کشور تولید شده است که ما را از وابستگی به سانتریفیوژهای ... تولید سرم مار و عقرب در ایران | هفت صبح 7sobh.com/content/تولید-سرم-مار-و-عقرب-در-ایران/‎Cachedرئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی ۳ سانتریفیوژ تولید کردیم. به گزارش میزان، مصطفی قانعی در نشست خبری ... Images for تولید سرم مار و عقرب در ایران تولید سرم مار و عقرب در ایران | برترینها vista.ir/news/30312690/تولید-سرم-مار-و-عقرب-در-ایران رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم. تولید سرم مار و عقرب در ایران - گیل خبر | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24493224 31 آگوست 2016 ... تولید سرم مار و عقرب در ایران. رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی 3 سانتریفیوژ تولید کردیم. تولید سرم مار و عقرب در ایران - برترین ها | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24480889/back خبرگزاری میزان: رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری ... قانعی گفت: زیرساخت های تولید سرم مار و عقرب را تهیه کرده ایم که امسال این ... اجتماعی » تولید سرم مار و عقرب در ایران www.khabar.pichak.net/اجتماعی/تولید_سرم_مار_و_عقرب_در_ایران خبرگزاری میزان: رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری ... قانعی گفت: زیرساخت‌های تولید سرم مار و عقرب را تهیه کرده ایم که امسال این ... تولید سرم مار و عقرب در ایران - پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی tnews.ir/ایستانیوز/52a069606122.html ایستانیوز:رئیس انستیتو پاستور ایران گفت:برای تولید واکسن با همکاری سازمان انرژی اتمی ۳ سانتریفیوژ تولید کردیم. تولید سرم مار و عقرب در ایران | گیلنما-خبر گیلان gilnama.ir/?p=52176 31 آگوست 2016 ... رئیس انستیتو پاستور ایران با اشاره به تولید سانتریفیوژ «زونال»، ... قانعی گفت: زیرساخت‌های تولید سرم مار و عقرب را تهیه کرده ایم که امسال ...
برچسب‌ها: تولید، عقرب، ایران