مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران

[ad_1]
به گزارش مشرق، محمود واعظی امروز (دوشنبه) در جمع خبرنگاران، درباره گوشی‌های قاچاق، اظهار کرد: تعداد گوشی‌های موبایل و تبلت که در طول سال قاچاق می‌شوند بسیار زیاد است و می‌توان گفت 70 تا 75 درصد گوشی‌هایی که در ایران استفاده می‌شوند قاچاق هستند. در جلسه‌ای تصمیم‌گیری شده است که این موضوع سازمان‌دهی شود. قرار است وزارت ارتباطات با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک و سازمان مبارزه با قاچاق فعالیت‌هایی را پیرامون موضوع قاچاق انجام دهد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مخاطبان این موضوع استفاده کنندگان گوشی نیستند بلکه مخاطبان قاچاقچیان تلفن همراه هستند.
 
واعظی به موضوع جذب سرمایه در حوزه ICT اشاره کرد و گفت: سیاست دولت توسعه است و فکر می‌کنیم توسعه می‌تواند باعث رونق اقتصادی و اشتغال شود. یکی از بخش‌هایی که به استقبال این سیاست دولت رفته است، ICT است. شرکت‌های بزرگ اینترنتی و مخابراتی پس از برجام اقبال بسیار خوبی برای همکاری با بخش خصوصی از خود نشان داده‌اند.
 
وی اضافه کرد: 14.5 درصد برنامه پنجم توسعه در دولت قبل انجام شده بود در حالی که با روی کار آمدن دولت جدید و در 2.5 سال باقیمانده برای تحقق برنامه پنجم توسعه حدود 85 درصد باقی مانده بود. با وجود این موضوع هر آنچه برعهده وزارت ارتباطات بود در زمان خود محقق شد. برای برنامه ششم نیز برنامه‌های متعددی وجود دارد. در برنامه ششم توسعه برای اولین بار ICT دارای سرفصل شده است و جایگاه ICT بسیار جدی در برنامه ششم قرار گرفته است. از ابتدای دولت تدبیر و امید نیز ICT به عنوان پیشران توسعه در نظر گرفته شد.
 
افزایش 100 هزار میلیارد تومان سهم بازار ICT
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه سهم بازار ICT در حال حاضر 39 هزار میلیارد تومان است، گفت: قرار است این میزان به بیش از 100 هزار میلیارد تومان تا پایان دولت افزایش یابد. همچنین 100 هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم در حوزه ICT ایجاد شود. در مدار قرار دادن دو ماهواره ملی مخابراتی و سنجش از راه دور نیز در برنامه ششم توسعه دیده شده است.
 
واعظی ادامه داد: تمام روستاها و مناطق کشور باید بتوانند براساس شبکه ملی اطلاعات کل کشور به اینترنت پرسرعت متصل شوند.
 
وی افزود: پس از نگرانی‌هایی که مقام معظم رهبری در ارتباط با تولید محتوای فاخر داشتند و با توجه به اینکه مخاطب ایشان تمام بخش‌های کشور هستند، ما نیز به عنوان بخشی که شبکه انتقال و پهنای باند در اختیارش است وارد عمل شدیم و کارگروهی را تشکیل دادیم و تمام فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فضای مجازی را احصا کردیم و همچنان در این زمینه در حال فعالیت هستیم.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعداد جوانانی که تولید نرم افزار می‌کنند در کشور رو به افزایش است، اضافه کرد: از ابتدای فعالیت دولت مردم از 10 درصد محتوای داخلی استفاده می‌کردند، اما امروز این میزان به 41 درصد افزایش یافته است. تلاشمان این است که تا پایان دولت استفاده از محتوای داخلی توسط مردم به 50 درصد برسد.   
 
واعظی اظهار کرد: در ارتباط با شبکه‌های مجازی بررسی‌هایی را انجام داده‌ایم و اولویت‌هایی را مشخص کرده‌ایم. اولویت اولمان این است که همه مسایل شبکه‌های مجازی در ایران باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان و مردم در کشور باقی بماند. شبکه‌های خارجی می‌توانند در کشور فعالیت کنند به شرط اینکه سرورهایشان در داخل کشور باشد. آن دسته از شبکه‌ها که مقررات و قانون کشورمان احترام بگذارند برایمان محترم شمرده خواهند شد.
 
وی با تأکید بر اینکه دولت بنایی بر ساخت شبکه‌های اجتماعی ندارد، ادامه داد: در کشور باید دانشگاهیان و بخش خصوصی وارد این قضیه شوند. هر دانشگاهی در ایران که بتواند برای شبکه‌های اجتماعی پلت فرم بنویسد، یک تا دو میلیون مخاطب را ساپورت کند از طرف وزارت ارتباطات حمایت مالی خواهد شد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیرامون مسائل به وجود آمده در مورد ایران کانکت، اظهار کرد: از گذشته شرکتی به نام "یورو مانی" کار تدارکات این بخشنامه را انجام می‌داد. در رابطه با ایران نیز با هماهنگی وزارت خارجه و وزارت اطلاعات هماهنگی‌هایی انجام شد. اینکه شرکت‌های بزرگ دنیا به ایران می‌آیند و با هم مذاکره می‌کنند و همچنین فرصتی برای شرکت‌های ایرانی برای انجام مذاکرات انجام خواهد شد باید به صورت مثبت نگاه شود، اما متأسفانه برخی خبرگزاری‌ها همچنان منفی نگاه می‌کنند.
 
واعظی پیرامون اینترنت اصفهان گفت: تمام مسائل مربوط به اینترنت در استان اصفهان به بخش خصوصی واگذار شده است و ما امروز به تمام مسؤولان بخش خصوصی پیرامون مشکلات اینترنت در استان تذکر خواهیم داد.
 
وی پیرامون سرانجام بازی پوکمون گو که مورد سؤال خبرنگار ایسنا بود، افزود: این بازی در کارگروه تعیین مصادیق بررسی و جلوی آن گرفته شده است. این بازی مشکلاتی برای فردی که این بازی را انجام می‌دهد ایجاد خواهد کرد. گرفتاری‌های بسیاری هم از نظر روانشناسی و از نظر امنیتی در این بازی وجود دارد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: قیمت هر گیگ اینترنت 2950 تومان است که با 9 درصد ارزش افزوده 3200 تومان در اختیار مصرف کننده قرار خواهد گرفت. مالیات بر ارزش افزوده ربطی به مخابرات ندارد.

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


22 آگوست 2016 ... وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش میکنیم تمام مسایل شبکههای مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، ...13 سپتامبر 2016 ... ... مجازی از تدوین مقرراتی برای فعالیت پیامرسانها و شبکههای اجتماعی در این ... فضای مجازی درباره موضوع انتقال سرور پیامرسانهای خارجی به ایران ...20 آگوست 2016 ... گروهکی که دامنه جنایتش به ملت ایران محدود نشده و اکراد و شیعیان عراقی ... از شرط بندی برسر دختر یا پسر بودن جنین یک زن باردار و پاره کردن شکم او تا .... کانال تلگرام ... ۶۵۶۰۰۰ تومان، پولی که هر ایرانی بابت جریمه قرارداد کرسنت باید بدهد! ... فعالیت من و همکارانم خالی از ایراد نبوده که بابت آن از ملت بزرگ ایران ...شبکه های اجتماعی، باعث مصرف حجم زیادی از اینترنت ... راه اندازی شبکه اجتماعی ویدئویی جدید. فیس بوک ..... انتقال سرورها؛شرط فعالیت شبکه های مجازی خارجی در ایران.13 سپتامبر 2016 ... فارس: ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره موضوع انتقال سرور پیامرسانهای خارجی به ایران گفت: برخی شبکههای اجتماعی ...31 مه 2016 ... ... مجازی مقرر کرد شرط ادامه فعالیت نرمافزارهای پیامرسان خارجی در ایران این ... این تصمیم، بیشتر متوجه شبکه پیامرسان تلگرام بوده که بیشترین ...25 آگوست 2016 ... اولویت اولمان این است که همه مسایل شبکه های مجازی در ایران باشد تا اطلاعات مصرف ... شبکه های خارجی می توانند در کشور فعالیت کنند به شرط اینکه ...4 ا کتبر 2016 ... گروه اقتصاد: پرویزیان اظهار کرد: پذیرش بانکداری دوگانه در ایران، بحث کارشناسی و دقیقی ... کار ماندگاری بعد از بیش از سه دهه در حوزه قانونگذاری برای شبکه بانکی تدوین و اجراء شود. ... شرط فعالیت شعبات بانکهای خارجی در کشور22 آگوست 2016 ... هوشمندی فیلترینگ، شرط فیلتر نشدن تلگرام. ارتباطات > فضای سایبر - فیلترینگ تلگرام روسی بهعنوان پرکاربردترین نرمافزار موبایلی در ایران تاکنون بارها ... كرده، با بيان اينكه ادامه فعاليت شبكههاي اجتماعي خارجي ازجمله تلگرام، ... كه قانونشكني ميكنند در فضاي مجازي آن كشور فعاليت كنند ولي در كشور ما ...22 آوريل 2016 ... دبیر شورای عالی فضای مجازی میگوید با پیشرفت فیلترینگ هوشمند امکان ... در شبکههای اجتماعی خارجی، محدودیت شبکههای پیامرسان حذف خواهد شد. ... اما دولت جدید تلاشهای زیادی کرده تا فعالیت این شبکهها در ایران ادامه داشته باشد.


کلماتی برای این موضوع

ایتنا شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایرانشرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران مرجع خبرگزاری ایسنا سه شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۵ شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران ایسناوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسایل شبکه‌های مجازی الف شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران …شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در فعالیت کنند به شرط در ایران که شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایرانهشدار این سایت صرفا یک خبرخوان خودکار است و در انتخاب عناوین اخبار آن نیروی انسانی شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران به …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از بی باک نیوز شهریور ٢ شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران وزیر … مسایل شبکه‌های مجازی در شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایرانشرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران فرهنگ …وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسایل شبکه‌های مجازی آنا شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران…امور زیربنایی و خدماتبارش ۱۳ سانتی‌متری برف در آلاشت توضیح اداره کل دیپلماسی رسانه‌ای در خصوص انتشار شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایراناطلاعات بانکی باید شفاف و قابل درک باشد آینده روشن آتیه ‌داده ‌پرداز؛ بی‌اعتنایی شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران …شرطفعالیتشبکههایوزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می کنیم تمام مسایل شبکه های مجازی



لینک منبع :شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران

شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران - ایسنا www.isna.ir/news/.../شرط-فعالیت-شبکه-های-مجازی-خارجی-در-ایران‎Cached22 آگوست 2016 ... وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسایل شبکه‌های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، ... شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران www.eghtesadnews.com/.../150401-شرط-فعالیت-شبکه-های-مجازی-خارجی-در-ایران 22 آگوست 2016 ... وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسایل شبکه‌های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، ... انتقال سرورها؛شرط فعالیت شبکه های مجازی خارجی در ایران - خراسان khorasannews.com/Newspaper/MobileBlock?NewspaperBlockID=541766 وزیر ارتباطات با بیان این که تلاش می‌کنیم تمام مسائل شبکه‌های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، گفت: شبکه‌های مجازی خارجی ... آخرین خبر | شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران akharinkhabar.ir/tech/2908125‎Cachedایسنا/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تمام مسایل شبکه‌های مجازی در داخل باشد تا اطلاعات مصرف کنندگان در کشور باقی بماند، گفت: ... وزیر ارتباطات شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی را اعلام کرد » ویاتک viatech.ir/external-social-networks-2/ 22 آگوست 2016 ... وزیر ارتباطات شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی را اعلام کرد ... و می‌توان گفت ۷۰ تا ۷۵ درصد گوشی‌هایی که در ایران استفاده می‌شوند قاچاق هستند. مجوز»، شرط اصلی فعالیت پیام‌رسانان خارجی - خبرگزاری اقتصادی ایران econews.com/fa/content/797728‎Cached10 آگوست 2017 ... وی با اشاره به اینکه شبکه‌های اجتماعی خارجی از اینکه بتوانند با انتقال برخی از CDN‌های خود به مشترکان ایرانی خود سرویس خوب ارائه دهند خوشحال ... شرط واعظی برای ادامه فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور | خانواده الهیه elfamily.ir/?p=6142‎Cached4 جولای 2017 ... شرط واعظی برای ادامه فعالیت پیام رسان های خارجی در کشور ... مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره الزام انتقال سرور شبکه‌های اجتماعی خارجی به ایران ... شبکه های اجتماعی خارجی که سال ها فعالیت داخلی داشته اند، اجازه می یابند در برخی ... رعایت قوانین شرط فعالیت تلگرام > پرتال شرکت مخابرات ایران eportal.tci.ir/منابع-اطلاعاتی/اخبار-کوتاه/ctl/ArticleView/.../3835‎Cached11 دسامبر 2016 ... رئیس رگولاتوری با اشاره به پیش‌بینی سه دسته شبکه‌های اجتماعی در ... به شورای عالی فضای مجازی ارسال شده، گفت: دسته سوم شبکه‌های خارجی مثل تلگرام هستند که در صورت رعایت قوانین ایران اجازه فعالیت و عضوگیری خواهند داشت. شرط فعالیت پیام رسان‌های خارجی جدید - صبحانه آنلاین ... sobhanehonline.com/fa/news/.../شرط-فعالیت-پیام-رسان‌های-خارجی-جدید 13 سپتامبر 2016 ... به گزارش صبحانه، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره موضوع انتقال سرور پیام‌رسان‌های خارجی به ایران گفت: برخی شبکه‌های ... عهد فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی تو ایران - دفتر پژوهشی مد و فشن rkhi.ir/rss-khon/شرط-فعالیت-شبکه‌های-مجازی-خارجی-در-ای/ 23 آگوست 2016 ... شرط فعالیت شبکه‌های مجازی خارجی در ایران. به سوی اعلامیه خاوران، ستوده واعظی امروز (دوشنبه) باب فرقه خبرنگاران، درمورد گوشی‌های غیرقانونی، اظهار ...