مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران

[ad_1]
به گزارش مشرق، حسین فلاح جوشقانی، در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بسته های مصرفی اینترنت که به «گیگ خوری» و یا «حجم خوری» تعبیر می شود، اظهار داشت: ما این موضوع را در برخی رسانه ها می شنویم اما چنانچه این ادعا به صورت مصداقی به ما اعلام شود، آن را پیگیری خواهیم کرد و تخلف اپراتور را گزارش می کنیم.
 
وی با بیان اینکه براساس مستندات و پیگیری های انجام شده از سوی رگولاتوری، تاکنون با موضوع کم فروشی و حجم خوری اینترنت مواجه نشده ایم، تاکید کرد: سیستم های نظارتی ما نشان می دهد که اپراتورهای اینترنت و موبایل به میزان حجم اینترنتی که به مشترک می فروشند، سرویس ارائه می‌دهند، حجمی خورده نمی‌شود و کم فروشی اتفاق نمی افتد.
 
سرپرست معاونت نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تصریح کرد: چنانچه کاربران با موردی مواجه شدند که مصداق این را ثابت می کند، آن را به رگولاتوری اعلام کنند.
 
بی توجهی کاربران به صرف زمان و حجم اینترنت در شبکه های اجتماعی
 
این مقام مسئول در رگولاتوری با بیان اینکه شاید در بسیاری مواقع بی توجهی کاربران به صرف وقت در شبکه های اجتماعی، باعث مصرف حجم زیادی از اینترنتشان می شود، ادامه داد: کاربران بدون آنکه متوجه گذر زمان باشند در در شبکه های اجتماعی حضور دارند و متوجه نمی‌شوند که حجم زیادی از بسته اینترنتشان در این بازه زمانی به اتمام می رسد.
 
وی اضافه کرد: موضوع دیگری که کاربران اینترنت به ویژه کاربران اینترنت موبایل با آن درگیر هستند، بحث بدافزارها است که ممکن است هم حجم اطلاعات گوشی را جابجا کرده و یا اینکه در استفاده از بسته های اینترنتی مشترک، اختلال ایجاد کند.
 
فلاح جوشقانی گفت: مواردی گزارش شده است که کاربر بر روی موبایل خود بسته اینترنتی و یا سرویس اینترنتی را فعال نکرده است اما بررسیها نشان می دهد که این سرویس برای مشترک فعال است و پهنای باند اینترنت مصرف می کند. این موضوع به دلیل وجود برخی بدافزارها ( نرم افزارهای مخرب) در گوشی مشترک، مشاهده می شود و باعث ایجاد اختلال در دریافت سرویس مشترک می شود. در این موضوع هم حق با مشترک است و هم با اپراتور.
 
سرپرست معاونت نظارت رگولاتوری با اشاره به اینکه بدافزارها در بسیاری از موارد برای مشترکان موبایل مشکل ایجاد می کنند، افزود: اینکه کاربر بدون اطلاع، نرم افزاری را روی موبایل خود نصب می کند و در کنار آن نیز یک نرم افزار مخرب نصب شده است، باعث می شود کاهش حجم اینترنت و به نوعی گیگ خوری اتفاق بیافتد.
 
حتی یک مورد گیگ خوری را هم اعلام عمومی می کنیم
 
وی با اشاره به این موارد که ممکن است دلیل ادعای کاربران برای اتمام زودهنگان بسته های اینترنتی شان باشد، خاطرنشان کرد: اگر با مصداقی مواجه شویم که اپراتوری حتی یک مورد در حق مشترکی اجحاف کرده باشد و مثلا به میزان حجم اینترنتی که فروخته است، به مشترک واگذار نکرده و حجم خوری کرده باشد، به شدت با آن برخورد خواهد شد و حتی در رسانه ها اعلام عمومی خواهیم کرد.
 
فلاح جوشقانی با تاکید براینکه تا این زمان ، بررسی ها نشان نمی دهد که اپراتورهای موبایل و اینترنت، این اقدام را انجام داده باشند گفت: کاربران در صورتی که شک دارند می توانند ریز مصرفشان را از اپراتورهای خود بخواهند. در این زمینه می توانند به پرتال اپراتور مراجعه کرده و با درج شناسه و اکانت، ریز مصرف خود را ببینند و اگر با مورد متناقضی برخورد کردند ابتدا به اپراتور و سپس به سامانه رسیدگی به شکایات ۱۹۵ اعلام کنند.
 
این مقام مسئول در رگولاتوری با اشاره به اینکه وظیفه این سازمان، پیگیری و نظارت بر عملکرد اپراتورهای ارتباطی است، تاکید کرد: تاکنون به این نتیجه نرسیده ایم که اپراتورهای ما کم فروشی کرده و یا حجم خوری داشته باشند.
 
وی در مورد سیستم آنلاین سنجش کیفیت اینترنت نیز گفت: این سیستم کیفیت دسترسی به شبکه اپراتورهای اینترنتی و موبایلی را گزارش می دهد اما کاربران برای اطلاع از حجم بسته های اینترنتی خود باید به پرتال اپراتورها مراجعه کنند. ما نیز پیرو وظیفه قانونی و شرعی خود، در صورت اعلام مواردی از سوی کاربران، به سیستم اپراتور دسترسی داریم و ادعای کاربر و عملکرد اپراتور را مطابقت داده و در صورت تایید این ادعا، با اپراتور مربوطه برخورد خواهیم کرد.
 
فلاح جوشقانی ادامه داد: این مساله نیازمند دریافت مصداق مشخص از سوی کاربران است که کاربران می توانند در این زمینه به سامانه پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات مراجعه کنند.

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


22 آگوست 2016 ... معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی مبنی بر کم فروشی و گیگ خوری اینترنت گزارش نشده است، در مورد ...دليل اتمام زودهنگام حجم اينترنت كاربران. ارسال توسط در تاريخ 03 شهریور 1395 07:57 Article Rating. دليل اتمام زودهنگام حجم اينترنت كاربران. معاون سازمان تنظيم ...25 آگوست 2016 ... خیلی از کاربران سرویسهای اینترنتی با اتمام زودهنگام حجم اینترنت خود روبرو میشوند. برخی از کاربران دلیل این موضوع را گیگخوری یا کم فروشی ...10 ا کتبر 2016 ... دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران از زبان مدیر مخابرات منطقه کردستان ... بسياري از كاربران اينترنت معتقدند كه اپراتورهاي ارائهدهنده اينترنت ...22 آگوست 2016 ... معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در پی نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بسته های مصرفی اینترنت که با عنوان گیگ خوری شناخته ...22 آگوست 2016 ... معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در پی نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بسته های مصرفی اینترنت که با عنوان "گیگ خوری" شناخته ...23 آگوست 2016 ... به گزارش فاوانیوز به نقل مهر، حسین فلاح جوشقانی در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بستههای مصرفی اینترنت که به گیگ ...21 جولای 2016 ... آن چه كه امروزمنجر به ناامني مودمهاي اينترنتی بي سيم میشود فراگیر شدن چند برنامه نرم افزاري موبایلی، ویندوزی بوده كه برای دستیابی به کلمه عبور ...ساعت ۲۴-خیلی از کاربران سرویس های اینترنتی با اتمام زودهنگام حجم اینترنت خود روبرو می شوند. برخی از کاربران دلیل این موضوع را گیگ خوری یا کم فروشی ...9 آگوست 2016 ... مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی سرعت بالای اینترنت همراه را دلیل اتمام زودهنگام حجم بستههای اینترنت دانسته و تاکید کرد: لازم است مردم در این باره ...


کلماتی برای این موضوع

دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران پایگاه …به گزارش تراز ، حسین فلاح جوشقانی در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام دلیل اتمام زود هنگام حجم اینترنت کاربران یک دوست زود به اتمام حجم اینترنت کاربران سرعت و هم حجم اینترنت شما را الف دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران …دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران اینترنت از اتمام دلیل ادعای کاربران دلیل اتمام زود هنگام حجم اینترنت کاربران شبکه و اینترنت دلیل اتمام زود هنگام دلیل اتمام زود هنگام حجم سرعت و هم حجم اینترنت شما حجم اینترنت کاربراندلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران پایگاه …دلیلاتمامزودهنگامحسین فلاح جوشقانی در گفتگو با مهر، در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربرانبخشاجتماعیدلیلاتمامبه گزارش پارس نیوز، حسین فلاح جوشقانی، در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربرانحسین فلاح جوشقانی در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بسته‌های مصرفی دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربراندلیلاتمامبه گزارش مشرق، حسین فلاح جوشقانی، در مورد نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام ۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربرانوب سایت کلیک یکی از بزرگترین، به روزترین وب سایت های رسانه ای و اخبار داخلی و خارجی در انجمن راسخون ۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربرانامام صادق علیه‌السلام هر کس به شایستگی در حقّ خانواده‌اش نیکی کند، خداوند بر عمرشلینک منبع :دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران

دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران/ گیگ‌خوری گزارش نشد ... www.mehrnews.com/.../دلیل-اتمام-زودهنگام-حجم-اینترنت-کاربران-گیگ-خوری-گزارش-نشد‎Cached22 آگوست 2016 ... معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات با تاکید بر اینکه تاکنون هیچ موردی مبنی بر کم فروشی و «گیگ خوری» اینترنت گزارش نشده است، در مورد ... 9 دلیل اتمام زود هنگام حجم اینترنت کاربران « شبکه و اینترنت www.1doost.com/Post-21007.htm‎Cached24 نوامبر 2016 ... با پیشرفت تلفن های همراه و کامپیوتر و تبلت های جدید و همچنین نرم افزار ها، امروزه یکی از دغدغه های جدید افراد، مدیریت مصرف حجم می باشد، چرا که با ... 9 دلیل اتمام زود هنگام حجم اینترنت کاربران | این لحظه inlahze.com/دلایل-اتمام-زود-هنگام-حجم-اینترنت/‎Cached30 نوامبر 2016 ... ۹ دلیل اتمام زود هنگام حجم اینترنت کاربران. با پیشرفت تلفن‌های همراه و کامپیوتر و تبلت‌های جدید و همچنین نرم‌افزارها، امروزه یکی از دغدغه‌های جدید ... علت اتمام ناگهانی حجم بسته های اینترنتی www.eghtesadnews.com/.../165572-علت-اتمام-ناگهانی-حجم-بسته-های-اینترنتی‎Cached18 آوریل 2017 ... غفاری درباره تصور مردم مبنی بر اتمام زودهنگام حجم بسته اینترنتی ... این‌طور نیست که ماشین دستکاری شده و برای برخی از کاربران حجم اینترنت را ... دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران > پرتال شرکت مخابرات ایران eportal.tci.ir/منابع-اطلاعاتی/اخبار-کوتاه/ctl/ArticleView/.../3207‎Cachedدلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران. ارسال توسط در تاریخ 03 شهریور 1395 07: 57 Article Rating. دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران. معاون سازمان تنظیم ... حجم شما به پایان رسید - خراسان شمالی khorasnshomali.khorasannews.com/Newspaper/MobileBlock?...‎Cachedمشترکان و کاربرانی که پهنای باند مورد نیازشان را از مخابرات و شرکت های فروش ... با این که استفاده چند منظوره از اینترنت دلیل اصلی اتمام زودهنگام حجم به برخی از ... ۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران|خبر فوری www.khabarfoori.com/.../۹-دلیل-اتمام-زودهنگام-حجم-اینترنت-کاربران‎Cached۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران. بازی های آنلاین مشاهده تصاویر و ویدیو و گوش نمودن (Online) در اینترنت و دانلود بیش از حد استفاده از فیلتر شکن و ... ۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران | پایگاه خبری تحلیلی شاخ ... shakhshemiran.ir/content/.../۹-دلیل-اتمام-زودهنگام-حجم-اینترنت-کاربران 22 نوامبر 2016 ... ۹ دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران. شاخ شمیران: همواره زود تمام شدن بسته های اینترنت موجب نارضایتی کابران بوده و هست اما تمام شدن زود هنگام ... سازمان تنظیم مقررات ارتباطات دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت - تک شات https://www.techshot.ir/internet/99622 22 آگوست 2016 ... معاون سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در پی نارضایتی کاربران اینترنت از اتمام زودهنگام بسته های مصرفی ... دلیل اتمام زودهنگام حجم اینترنت کاربران از زبان مدیر مخابرات منطقه ... kurdtoday.ir/news/19425/‎Cached10 ا کتبر 2016 ... دلیل اتمام زودهنگام اینترنت، حجم اینترنت کاربران،، مخابرات منطقه کردستان، ... که حجم زیادی از بسته اینترنتشان در این بازه زمانی به اتمام می رسد.