X
تبلیغات
زولا

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

فوت و فن‌های مدیریت کانال تلگرام

[ad_1]
به گزارش مشرق، برقراری ارتباط موثر با مشتری ها یکی از بزرگترین و مهمترین مواردی است که میتواند به هر صاحب شغلی چه در کسب و کارهای کوچک و چه در کسب و کارهای بزرگ برای دستیابی به فروش و بازار بیشتر کمک شایانی کند، در دنیای رقابت و شلوغ کنونی شما باید طوری با مشتری ارتباط برقرار کنید که همان برخورد اولتان و در لحظات ابتدایی جایگاه مورد نظر در ذهن فرد یا مشتری ثبت کند.
 
از ارتباط اول که بگذریم در این مطلب با شما هستیم با امکانی که به شما توانایی ارتباط موثر و بر خط را با مشتریانتان می دهد، آن هم به صورت رایگان!
 
کانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند، هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با سایر افراد به صورت یک طرفه ارتباط بر قرار کند. از همین رو این روز ها در هر فروشگاه و هر کسب و کاری می توان دید که آدرس کانال های تلگرامی به ثبت رسیده و سعی افراد موظف و یا صاحبان مشاغل بر برقراری ارتباط غیر قابل چشم پوشی است.
 
در ادامه به ذکر نکات و مواردی خواهیم پرداخت که به شما در اداره یک کانال تلگرام موفق کمک خواهد کرد!
 
انتخاب نام مناسب برای کانال
 
تیتر گویاست و نیازی به تاکید بر این مطلب نیست، اینکه نام کانال شما با بیزینس مورد نظرتان همسو باشد کاملا منطقی است اما پیشنهاد میکنیم اگر اکانتی در سایر شبکه های اجتماعی مخصوصا اینستاگرام دارید سعی کنید نام کانال تلگرام و نام کاربری یا صفحه اینستاگرامتان یکی باشد!
 
راه های معرفی کانال
 
راه های مختلفی برای معرفی کانال وجود دارد، اگر وبسایت دارید حتما لینکی به صورت لایت باکس و در حین ورود به صفحه اول وبسایت از کانال قرار دهید و کانال تلگرامتان را به افراد و بازدیدکنندگان معرفی کنید (با یک لینک فعال و مستقیم به آدرس کانال)! اگر فقط صفحه اینستاگرام دارید حتما سعی کنید آدرس کانال را در قسمت ببوگرافی قرار دهید و حتما توجه کنید برای گذاشتن لینک کانال در بیوگرافی باید از مخفف Tlgrm.me به جای telegram.me استفاده کنید!
 
از دیگر راه هایی که می توانید جذب مخاطب کنید اینکه در کارت ویزیت و یا کاتالوگ ها در کنار آدرس وبسایت سعی کنید آدرس تلگرام را درج کنید، پیشنهاد می کنم از QR Code یا همان بارکد های مربعی استفاده کنید، البته در ابعاد قابل مشاهده توسط دوربین ها!
 
از فرصت حضور در نمایشگاه های مرتبط و جلسات و همایش های گروهی به هیچ عنوان غافل نشوید ارائه تخفیف های تلگرامی هم می تواند وسیله و ابزار موثری در جذب محاطب باشد.
 
ارائه محتوای مناسب در کانال
 
محتوا بخش اصلی و مهمی است که می تواند به آسانی در نگهداری و حتی افزایش فالوئر به شما کمک شایانی کند، متاسفانه باید بگوییم ذائقه کنونی فارسی زبان ها در شبکه های اجتماعی وضعیت مناسبی ندارد، هر چقدر شما محتوایی سطحی تر و یا شاید با مزه تر داشته باشید کاربران بیشتر خوششان می آید!
 
هر چیز جایی و هر نکته مکانی دارد!
 
سعی کنید کانال شما بر حسب موضوعی که به آن می پردازید پاسخگو باشد، تمامی مشتری ها یا مخاطبان بدانند که زمینه کاری و محتوایی شما چیست و برایشان قابل درک باشد، برای مثال اگر کانالی برای معرفی محصولات مربوط به مصالح ساختمانی دارید دلیلی ندارد که برای جذب مخاطب و فالوئر بیشتر از ارسال جک هم دریغ نکنید! سعی کنید مطالب در زمینه مرتبط با موضوع مورد نظر شما باشد.
 
انگیزه ایجاد کنید
 
راه های ایجاد انگیزه بستگی شدید به بیزینس و اهداف شما دارد، اگر فروشنده هستید، ارائه تخفیف یا اشانتوین، اگر خدمتی را ارائه می دهید، ارائه محدودیت زمانی برای دریافت تخفیف و … اما راه های ساده تری هم هست، ارسال مطالبی با انرژی مثبت به صورت روزانه، مثلا هر روز را با یک جمله پر انرژی و مثبت آغاز کنید، یا ابتدای هر هفته با ارسال یک پیام مثبت برای مخاطبانتان آرزوی هفته ای خوب داشته باشید! سعی کنید خود را مقید کنید و مثلا جملات هر هفته را راس ساعتی خاص و در روزی خاص ارسال کنید.
 
استفاده از هشتگ ها
 
هشتگ ها عناصر خوبی هستند که می توانند در دسترسی آسانتر به مطالب توسط کاربران و مخاطبان موثر باشند.
 
امضای مطالب
 
سعی کنید حتما در انتهای هر پیام آدرس تلگرام را ذکر کنید ، این نکته هم یک شمایل خاص به ارسال های شما می دهد و هم می تواند در صورت فوروارد مطالب شما توسط مخاطبان کاربران جدید را به کانال شما راهنمایی کند!
 
از ارسال زیاد بپرهیزید!
 
ادمین های کانال ها خیلی اوقات پر انرژی هستند و محتوا های مناسب و خوبی را طی یک بازه کوتاه ارسال می کنند، توجه کنید کاربران مثل شما مدام و در لحظه کانال شما را چک نمی کنند، وقتی هم در اعلان ها می بینند که پیام جدیدی در کانال شما دارند، شاید در شرایط مساعد دو مورد انتهایی را مطالعه کنند. پس سعی کنید ارسال ها را در طول روز کم کرده و تنها بر ارائه محتوای مناسب بپردازید!
 
از DESCRIPTION یا توضیحات غافل نشوید
 
این قسمت تنها جایی است که می توانید آدرس وبسایت، شماره تماس و … را به صورت همیشگی در دسترس کاربران قرار دهید، سعی کنید ساده ترین راه های ارتباطی و توضیحاتی که به شرایط بیزینس شما ارتباط دارد را خیلی مختصر بنویسید، درج شماره تماس، ارتباط تلگرامی و وبسایت فراموش نشود!
 
اضافه کردن اولین افراد!
 
در ابتدای مسیر و ایجاد کانال شما می توانید تا ۲۰۰ نفر را خودتان به لیست مخاطبان اضافه کنید، توجه کنید تنها افرادی را که حدس می زنید محتوای شما به آنها ربطی دارد را اضافه کنید، آن هم فقط یک بار! مطمئن باشید با اضافه کردن دو یا چند بار افراد نمی توانید آن ها را وادار به ماندن در کانال و یا Leave ندادن کنید!
 
سعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر مطالب کنید!
 
فالوئر کیلویی نخرید!
 
خریدن فالوئر های کیلویی خیلی مرسوم است اما توجه کنید که تنها پولتان را دور ریخته اید، اعداد نمایش داده شده در بالایی صفحه تنها نظر ادمین ها را جلب می کند، ادمین ها هم افرادی نیستند که برای شما مخاظب بیشتری جذب کنند، توجه کنید که جلب مخاطب اصلی باید از طریق کاربران و معرفی و فورارد مطالب صورت بگیرد! باز هم باید تاکید کنم که سعی کنید مطالب با محتوای مناسب و به جا نظر افراد را جلب کنید!
 
لطفا زیاد ویدئو ارسال نکنید
 
تمامی افرادی که از تلگرام استفاده می کنند با موبایل به چک کردن کانال ها می پردازند و از اینترنت همراه استفاده می کنند، ارائه محتوای با حجم سنگین اکثر مواقع بی فایده است و ارسال های متنی شما بازخورد خیلی بیشتری دارد!
 
مطالب دیگر کانال ها را کپی نکنید
 
ارسال مطالب کانال های دیگر مخاطبان شما را به مرور مطالب آن کانال ها سوق می دهد و کانال شما را یک کپی کار با مطالب تکراری نمایش می دهد. سعی کنید این مورد را به حداقل برسانید و خودتان تا حد امکان تولید کننده محتوا باشید!
 
نکته نهایی و آخر
 
تلاش کنید، تلاش کنید، تلاش کنید و به صورت مداوم حتی با تعداد کمی فالوئر پیگیر باشد! مطمئن باشید تداوم کار و ارائه محتوای با مضمون مناسب و ارزشمند هم برای جذب مخاطب نیاز به وقت گذاشتن دارد.
 
منبع: جام جم

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبطکلماتی برای این موضوع

الف فوت و فن‌های مدیریت کانال تلگرامهر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با فوت و فن های مدیریت کانال تلگرامسعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر مطالب کنید کانال های تلگرام به فوت و فن های مدیریت کانال تلگرامفوتوفنهایمدیریتهر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با فوت و فن های مدیریت کانال تلگرامکانال های تلگرام ترفندهای اینترنتی کانال تلگرام آدرس کانال های تلگرامی مدیریت فوت و فن‌های مدیریت کانال تلگرامتمامی افرادی که از تلگرام استفاده می کنند با موبایل به چک کردن کانال ها می پردازند و فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام سایت سرگرمی و …فوتوفنهایمدیریتکانال فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام مجموعه ترفندهای اینترنتی سعی کنید با محتوای به جا فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام ماه ایرانفوتفنهایمدیریتکانالتلگرامفوت و فن های مدیریت کانال تلگرام سعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر فوت و فن های مدیریت و افزایش عضو کانال تلگرام …ترفندهای اینترنتیکانال تلگرام ما تماس با ما فهرست اخبار اخبار گوناگون سینما و مدیریت سایبریفوت و فن های مدیریت کانال تلگرام هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام فوت و فن های مدیریت کانال تلگرامفوتوفنهایمدیریتکانالفوت و فن های مدیریت کانال تلگرام هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگراملینک منبع :فوت و فن‌های مدیریت کانال تلگرام

فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام - عصر ایران www.asriran.com/fa/news/.../فوت-و-فن-های-مدیریت-کانال-تلگرام‎Cached21 آگوست 2016 ... کانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند، هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن ... فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام chaharah.com/News/.../فوت-و-فن-های-مدیریت-کانال-تلگرام‎Cached12 ژانویه 2017 ... خبرگزاری آریا - سعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر مطالب کنید کانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند، هر ... فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام | دیس میس dismis.ir/tag/فوت-و-فن-های-مدیریت-کانال-تلگرام/‎Cachedکانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند، هر کسی به آسانی می تواند برای خودش یک کانال تلگرام داشته باشد و با کنترل و مدیریت آن با سایر افراد به ... فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام - ایران مطلب | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24958090 10 سپتامبر 2016 ... در گروه های مختلف تلگرامی عضو نیستم و مدیریت هیچ گروهی را در این شبکه اجتماعی برعهده ندارم اما در اینستاگرام حضور فعال و جدی دارم و صفحه خودم ... فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام - جستجوگر اخبار تی نیوز mcp.mixna.ir/news/eea177865455.html 12 ژانویه 2017 ... خبرگزاری آریا - سعی کنید با محتوای به جا و مناسب افراد را جذب و پیگیر مطالب کنید کانال های تلگرام به خوبی جایگاه خودشان را کسب کرده اند، هر ... فوت و فن های مدیریت کانال تلگرام برای کسب و کار های جمع و جور - نت ... www.shahrekhabar.com/science/147161004056935‎Cachedفوت و فن های مدیریت کانال تلگرام برای کسب و کار های جمع و جور - نت نوشت. تلگرام از صفر تا صد؛ هر آنچه باید در مورد این اپلیکیشن پیام رسان ... digiato.com/.../تلگرام-از-صفر-تا-صد؛-آموزش-افزودن-استیک/‎Cached4 مارس 2017 ... در حالت private، تلگرام یک لینک مستقیم از کانال شما خواهد ساخت. ... همچنین می توانید با مراجعه به تنظیمات Stickers به مدیریت استیکرهای خود ... فوت و فن های تلگرام - نحوه ی تبدیل فایلهای متن به PDF - آپارات ► 3:01www.aparat.com/v/9ObD0/فوت_و_فن_های_تلگرام_-_نحوه_ی_تبدیل_فایلهای Feb 27, 2017 - 3 min با ما به روز باشید:MicroSoftco.ir فوت و فن های تلگرام - نحوه ی تبدیل فایلهای متن به PDF تلگرام , آموزش تنظیمات تلگرام , با ما به روز ... کانال تلگرامی فوت و فن - تلگفا telegfa.com/profiles/show/id/4270-فوت-و-فن.html‎Cachedیه انتخاب درست مخصوص اقایان و خانوم ها بهتون کمک میکنیم مشکلات روز مره خودتونو حل کنید در مورد هر چیزی فوت و فنشو یادتون میدیم. آموزش قدم به قدم ساخت کانال تلگرام | سیتنا www.citna.ir/ict/181177‎Cached Similar30 سپتامبر 2015 ... در این مطلب با آموزش ساخت کانال تلگرام به صورت قدم به قدم و تصویری ... نبوده و فقط میتواند از مطالبی که توسط مدیران کانال به اشتراک گذاشته میشود ... گزینه بسیار شبیه به پیج (Page) و فن پیج های فیس بوک و اینستاگرام و.