X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل

[ad_1]

یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل هوشمند هستند که از طیف سنجی کاربردی مادون قرمز نزدیک(fNIRS) برای اندازه‌گیری فعالیت مغز فرد در حال حرکت استفاده می‌کند.

به گزارش مشرق، طیف نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک یا fNIRS یک تکنولوژی تصویربرداری کارکردی نوری است که فعالیت عصبی و پاسخ‌های همودینامیک در مغز را اندازه گیری می‌کند.
 
به گفته محققان این پژوهش، این روش جدید که  neuroergonomics نام دارد به مطالعه علوم اعصاب شناختی و  عوامل انسانی می پردازد.
 
یک گروه از مهندسان زیست پزشکی درکسل، با همکاری محققان دانشگاه جورج میسون، در حال حاضر موفق به طراحی یک سیستم fNIRS قابل حمل شده اند.
 
این محققان موفق به اندازه‌گیری فعالیت مغز  شرکت کنندگانی شدند که محوطه دانشگاه را ردیابی می‌کردند.
 
هدف محققان این پژوهش این بود که گروهی از شرکت کنندگان که محوطه دانشگاه را با عینک گوگل ردیابی می‌کردند را با گروه دیگری که از گوگل مپ بر روی گوشی‌های آیفون خود استفاده می‌کردند مقایسه کنند.
 
آنها به طور کلی دریافتند که، کاربرانی که از عینک گوگل استفاده کردند از وضعیت آگاهی بالاتر و حجم کارکرد ذهنی پایین تری نسبت به همسالان خود که از آیفون استفاده می‌کردند برخوردار بودند.
 
آنها همچنین بیشتر دارای دید تونلی بوده و تمرکز بیشتری بر روی هدف خود داشتند. دید تونلی حالتی از کم شدن میدان دید است به طوریکه به نظر می‌رسد فرد همه چیز را از درون یک تونل می‌بیند.
 
 fNIRS راهی برای اندازه گیری سطح اکسیژن در قشر پیش فرونتال مغز است. این قسمت، بخشی از مغز بوده که مسئول رفتارهای پیچیده مانند تصمیم گیری، بیان شناختی و رشد شخصیت است.
 
این پژوهش راه را برای ایجاد اپلیکیشن‌های بیشتر در زمینه‌های مختلف تشخیصی و درمانی هموار می‌کند.

 

منبع: اقتصاد آنلاین

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبطکلماتی برای این موضوع

آنا اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگلعلم و فناوریفناوریتیمی از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل هوشمند هستند که اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل همیار ……اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل به گزارش همیار مردم و به نقل از اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگلشفا آنلاینسلامتیک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل …به گفته محققان این پژوهش، این روش جدید که نام دارد به مطالعه علوم اعصاب اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگلجستجو در کتاب ها جستجو در مقالات جستجو در کل سایتاندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل …یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل هوشمند هستند اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل شمار …مشاهده متن کامل خبر در پایگاه خبری کشاورزنیوز اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگلتصاویریک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل هوشمند هستند اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل دولت …به گزارش دولت بهار، طیف نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک یا یک تکنولوژی تصویربرداری اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل امروز ……یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل هوشمند هستندلینک منبع :اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل

اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - ایسنا www.isna.ir/news/.../اندازه-گیری-فعالیت-مغزی-به-کمک-عینک-گوگل‎Cached16 آگوست 2016 ... یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل ' هوشمند' هستند که از طیف سنجی کاربردی مادون قرمز نزدیک(fNIRS) ... اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل | اقتصاد آنلاین www.eghtesadonline.com/.../140593-اندازه-گیری-فعالیت-مغزی-به-کمک-عینک-گوگل‎Cached16 آگوست 2016 ... یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل ' هوشمند' هستند که از طیف سنجی کاربردی مادون قرمز نزدیک(fNIRS) ... اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - شارا - شبکه اطلاع ... www.shara.ir/view/25408/اندازه‏گیری-فعالیت-مغزی-به-کمک-عینک-گوگل 17 آگوست 2016 ... این محققان موفق به اندازه گیری فعالیت مغز شرکت‌کنندگانی شدند که محوطه ... دانشگاه را با عینک گوگل ردیابی می کردند با گروه دیگری که از گوگل مپ روی ... fNIRS راهی برای اندازه گیری سطح اکسیژن در قشر پیش فرونتال مغز است. اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - آفتاب www.aftabir.com/news/article/view/2016/08/17/1394349 17 آگوست 2016 ... اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل. یک تیم از ... fNIRS راهی برای اندازه گیری سطح اکسیژن در قشر پیش فرونتال مغز است. این قسمت، ... اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل | نیوتک www.newteck.ir/2016/08/16/اندازه‌گیری-فعالیت-مغزی-به-کمک-عینک-گ/ 16 آگوست 2016 ... اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل. یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل 'هوشمند' هستند که از ... اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - روزنامه دنیای اقتصاد donya-e-eqtesad.com/news/1064760 17 آگوست 2016 ... خانه / بازار دیجیتال / اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل ... fNIRS راهی برای اندازه گیری سطح اکسیژن در قشر پیش فرونتال مغز است. اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - سرخط www.sarkhat.com/.../اندازه-گیری-فعالیت-مغزی-به-کمک-عینک-گوگل-dvedqi/ 16 آگوست 2016 ... یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل ' هوشمند' هستند که از طیف سنجی کاربردی مادون قرمز نزدیک(fNIRS) ... اندازه گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - خبرگزاری قوه قضاییه tnews.ir/news/739e68666968.html 17 آگوست 2016 ... خبرگزاری میزان- یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل. اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - همیار مردم hamyaremardom.ir/اندازه‌گیری-فعالیت-مغزی-کمک-عینک-گ/ 16 آگوست 2016 ... اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل به گزارش همیار مردم و به نقل از vishwagujarat.com، طیف نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک یا fNIRS ... اندازه‌گیری فعالیت مغزی به کمک عینک گوگل - دانشگاه علوم پزشکی www.phdazmoon.org/sanjesh_34008.html یک تیم از محققان با استفاده از عینک گوگل در حال توسعه یک سیستم قابل حمل ' هوشمند' هستند که از طیف سنجی کاربردی مادون قرمز نزدیک(fNIRS) برای اندازه‌گیری ...