X
تبلیغات
زولا

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی

[ad_1]

zoomit.ir - حمیده خادم زاده: متاسفانه افراد زیادی از بیماری‌هایی چون نارسایی‌های قلبی رنج می‌برند و همین امر سلامتی عمومی آن‌ها را مورد تهدید قرار می‌دهد. از آنجا که روش‌های درمانی نارسایی قلبی تا‌کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند.

 

  تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی

 

در طول یک حمله‌ی قلبی، لخته‌ها یا شریان‌های تنگ باعث مسدود شدن جریان خون می‌شوند. با این حال این پایان داستان نیست و حتی پس از مداوا، بیمار با عارضه‌هایی روبرو خواهد بود. با باریک شدن دیواره‌های قلب، اندام‌ها بزرگ‌تر شده و بافت‌ها زخمی می‌شوند. اگر هیچ اقدام درمانی در این راستا صورت نگیرد بیمار به تدریج دچار نارسایی قلبی می‌شود. در حال حاضر دانشمندان توانسته‌اند اثر تزریق ژل را در بدن حیوانات بررسی کنند. به این ترتیب که با تزریق ژل به قلب آن‌ها مناطق ضعیف، تقویت شده و مانع از بروز نارسایی قلبی شوند.

بنا به گزارش انجمن قلب آمریکا، سالانه ۷۵۰/۰۰۰ نفر در ایالات متحده دچار حمله‌ی قلبی می‌شوند و بیش از ۵ میلیون نفر در این کشور با نارسایی قلبی زندگی می‌کنند که نشانه‌های آن از خستگی و تنگی نفس گرفته تا مرگ تدریجی است. "جیسون ای. بوردیک" سرپرست یک گروه مطالعاتی و عضو دانشگاه پنسیلوانیا می‌گوید: "نارسایی قلبی معضل مهمی است که روش‌های درمانی چندانی برای مقابله با آن لحاظ نشده است."

درمان‌های پیش روی فعلی شامل تغییرات سبک زندگی، مصرف دارو، ایمپلنت یا پیوند قلب است. بوردیک در ادامه توضیح می‌دهد که روش‌های موجود، اغلب پاسخ رضایت‌بخشی نمی‌دهند. به خصوص پیوند قلب که امکان انجامش به سختی ممکن می‌شود. از این رو دانشمندان به دنبال روش‌های درمانی دیگری هستند. به عنوان مثال، محققان در دیگر موسسات، با انجام آزمایش بر روی حیوانات، سلول‌هایی را به بخش آسیب دیده‌ی قلب آن‌ها تزریق کردند تا آن را ترمیم کنند.

 

در این آزمایش، محققان به منظور جلوگیری از نشت سلول‌ها، آن‌ها را به "هیدروژل"‌های زیست تخریب پذیر تعبیه می‌کردند. هیدروژل شامل شبکه‌ای از زنجیره‌های پلیمری متورم از آب است که قوام یافتگی ژل را دارد. در حین این بررسی، دانشمندان متوجه‌ی نکته‌ی عجیبی شدند: وقتی که برای آزمایش‌های کنترلی از هیدروژل فاقد سلول استفاده کردند، قلب حیوانات مورد آزمایش عملکردی رو به بهبود از خود نشان داد.

بر اساس این یافته‌ها، تعداد انگشت‌شماری از آزمایشگاه‌های حاضر در حال بررسی اثرات درمانی هیدروژل هستند. بوردیک در این خصوص می‌گوید: "شناخت روند درمانی این روش امر مهمی به شمار می‌آید. چرا که این شیوه با روش‌های درمانی فعلی تفاوت زیادی دارد." علاوه بر این، بسته به نوع نیاز بیماران می‌توان از انواع مختلف هیدروژل استفاده کرد.

در برخی از روش‌های درمان حمله‌ی قلبی از عمل جراحی قلب استفاده می‌شود که در آن قفسه‌ی سینه باز می‌شود. اما با تزریق دو ماده‌ی هیدروژل به بافت آسیب دیده به وسیله‌ی یک کاتتر بلند از طریق پوست، می‌توان گزینه‌ی عمل جراحی باز را حذف کرد.

بوردیک به همراه دیگر همکاران خود مشغول بررسی این تکنیک مشابه و کم تهاجمی (minimally invasive) هستند. تیم کاری او با شناسایی پارامترهای مفید در درمان بیماران مبتلا به حمله‌ی قلبی، یک گام جلوتر از بقیه قرار گرفته است و در مرحله‌ی بعدی کار خود، به طراحی هیدروژل‌ها بر اساس دانسته‌های خود خواهد پرداخت. به عنوان مثال، این گروه هیدروژلی تولید کرده است که پس از تزریق، بین زنجیره‌های پلیمر، اتصال‌های عرضی برقرار می‌کند. هیدروژل حاصل از این روش مقاومت بیشتری نسبت به ژل‌های بدون اتصال دهنده‌های عرضی دارد.

 تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی

هیدروژل معمولی (تصویر سمت چپ) - هیدروژل حاوی اتصال دهنده‌های عرضی(تصویر سمت راست)


در واقع، ژل ساخته شده توسط تیم بوردیک در میان دیگر هیدروژل‌های موجود، محصولی منحصر به فرد است که با بهره‌گیری از استحکام مکانیکی خود، از منطقه‌ی آسیب دیده حفاظت می‌کند. طی آزمایشی که روی گوسفند انجام شد، این ژل برای مواردی چون باریک شدن دیواره‌ی قلب، آسیب بافت و بزرگ شدن قلب ایجاد محدودیت می‌کرد. این ژل‌ها با حفظ اندازه‌ی اندام، میزان نشت خون از دریچه‌ی میترال قلب را کاهش می‌دهند. این مزایا کمک می‌کند که توانایی قلب برای پمپاژ خون حفظ شده و نارسایی آن رفع شود.

مواد مورد استفاده‌ی این گروه، بر پایه‌ی نوعی مولکول قند روی هیالورونیک اسید (HA) ساخته شده است که به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. محققان با اتصال گروه‌های آدامنتان و سیکلودکسترین به مولکول‌های HA خواص آن را اصلاح کردند تا ژل‌ها بتوانند از طریق کاتتر جریان پیدا کنند.

 

ضمن این که با افزودن گروه‌های تیول و متاکریلات اقدام به مقاوم ساختن هیدروژل کردند. آن‌ها امیدوار هستند که با به پایان رسیدن مراحل شکل‌گیری هیدروژل و روش انتقال آن، با همکاری یک شرکت سازنده‌ی کاتتر بتوانند این محصول را راهی بازار کنند. طراحی هیدروژل حاوی دارو و سلول، برای ترمیم بافت‌های قلبی، از دیگر مواردی است که تیم بوردیک و دیگر گروه‌های تحقیقاتی روی آن فعالیت می‌کنند.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


30 آگوست 2016 ... از آنجا که روشهای درمانی نارسایی قلبی تا کنون کارآیی چندانی از خود نشان ندادهاند محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را ...30 آگوست 2016 ... از آنجا که روش های درمانی نارسایی قلبی تا کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند.30 آگوست 2016 ... از آنجا که روش های درمانی نارسایی قلبی تا کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، - دانشمندان راهی جدید برای مراقبت از ...30 آگوست 2016 ... کشاورزنیوز(اخبارکشاورزی ایران): zoomit.ir – حمیده خادم زاده: متاسفانه افراد زیادی از بیماریهایی چون نارساییهای قلبی رنج میبرند و همین امر سلامتی ...از آنجا که روشهای درمانی نارسایی قلبی تاکنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند.محققان موفق به ارایه یک مدل کامپیوتری دقیق قلب شده اند که مراحل نارسایی قلبي را با جزییات نمایش می دهد.به گزارش ایرنا، نارسایی احتقانی قلب (CHF) یکی از شایع ...متاسفانه افراد زیادی از بیماریهایی چون نارساییهای قلبی رنج میبرند و همین امر سلامتی عمومی آنها را مورد تهدید قرار میدهد. از آنجا که روشهای درمانی نارسایی قلبی تاکنون ...30 آگوست 2016 ... از آنجا که روش های درمانی نارسایی قلبی تا کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند.تزریق ژل برای درمان نارسایی های قلبی ... وی افزود: دیابت موجب افزایش درگیری عروق کرونر، نارسایی قلبي و سکته حاد قلبي میشود و از طرفی این بیماران بیش از ...30 آگوست 2016 ... متاسفانه افراد زیادی از بیماریهایی چون نارساییهای قلبی رنج میبرند و همین امر سلامتی عمومی آنها را مورد تهدید قرار میدهد. از آنجا که روشهای درمانی ...


کلماتی برای این موضوع

تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی زومیتمتاسفانه افراد زیادی از بیماری‌هایی چون نارسایی‌های قلبی رنج می‌برند و همین امر دستگاهی برای مقابله با نارسایی قلبی در بیماری قلبی … برای درمان نارسایی قلبی تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی مقابله با بیماری فوریت های پزشکی نارسایی قلبینارسایی قلبی درمان این عارضه تزریق سازی برای سکته های قلبی خود به نحوه درمان سکته قلبی نحوهدرمانسکتهقلبی سکته قلبی تزریق شوند آنها برای درمان سکته های قلبی و نارسایی درمان نارسایی قلب … کاملی از بیماریهای قلبی زمینه های درمان نارسایی برای کاهش علایم برای نارسایی قلبی یک تزریق جدید ابداع شدبراینارساییقلبییکبرای نارسایی قلبی این ایمپلنت گونه ای ژل از پیشگیری تا درمان بیماری های قلبی برچسب ها تزریق ژلتزریق ژلتزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی تزریق ژل گام اول در درمان برای درمان تزریق درمان نارسایی قلبی نارسایی قلبدرماننارساییقلبینارسایی قلبی و روش های درمان روش های درمانی نارسایی قلبی برای نارسایی قلبی در قلب نارسایى قلب علت ، علائم ، درمانعلائم ونشانه های نارسایی قلبی در درمان نارسایی قلب وسیله تزریق نارسایی قلبی … نارسایی قلبی یک سندرم بالینی مکانیسم های پایه نارسایی درمان کلاسیک نارساییلینک منبع :تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی

تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی - زومیت https://www.zoomit.ir/.../heartattak-heartfailure-hydrogel-treatment/‎Cached30 آگوست 2016 ... از آنجا که روش‌های درمانی نارسایی قلبی تا‌کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند. ثبت اختراع - تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی www.ipiniran.com/news-123/88-خبر/159-تزریق.html 13 مه 2017 ... از آنجا که روش‌های درمانی نارسایی قلبی تا‌کنون کارآیی چندانی نداشته محققان با استفاده از راهکار تزریق ژل، گام اول در درمان این بیماری را برداشتند. تزریق ژل برای درمان نارسایی های قلبی | در طول یک حمله ی قلبی، www.ghatreh.com/news/.../تزریق-برای-درمان-نارسایی-های-قلبی 31 آگوست 2016 ... در طول یک حمله ی قلبی، لخته ها یا شریان های تنگ باعث مسدود شدن جریان خون می شوند. با این حال این پایان داستان نیس. آخرین خبر | تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی akharinkhabar.ir/science/2924590‎Cached30 آگوست 2016 ... اگر هیچ اقدام درمانی در این راستا صورت نگیرد بیمار به تدریج دچار نارسایی قلبی می‌شود. در حال حاضر دانشمندان توانسته‌اند اثر تزریق ژل را در بدن ... یک تزریق جدید برای نارسایی قلبی - ایران ارتوپد www.iranorthoped.com/fa/.../یک-تزریق-جدید-برای-نارسایی-قلبی‎Cachedاین ایمپلنت نوعی ژل به نام Algisyl-LVR hydrogel است که برای درمان نوعی نارسایی قلبی به نام dilated cardiomyopathy یا کاردیومیوپاتی اتساعی بکار برده می شود. تزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی - دانلود فیلم www.mevia.ir/ch/تزریق_ژل_برای_درمان_نارسایی‌_های_قلبی‎Cachedتزریق ژل برای درمان نارسایی‌ های قلبی. Error setting up player: Invalid license key. دانلود نارسایی قلبی ... دانلود سلام: این کلیپ به قلب و نارسایی قلبی می پردازد. روش های مختلف درمان نارسایی قلب - الودکتر - شهرخبر www.shahrekhabar.com/medical/149502306097168‎Cached17 مه 2017 ... روش های مختلف درمان نارسایی قلب - الودکتر. ... جوانسازی پوست با لیزر و تزریق ژل در کلینیک پوست بیمارستان عرفان ... درمان نارسایی دریچه آئورت به روش طبی - الو دکتر https://www.alodoctor.ir/.../درمان-نارسایی-دریچه-آئورت-به-روش-طبی‎Cachedموارد خفیف تا متوسط نارسایی آئورت ، با درمان طبی و درمان برخی عوامل خطر ... در بیماران با نارسایی شدید آئورت و بدون علامت اما نارسایی قلبی یا بزرگی ... برای اغلب بیماران مسن: درمان دارویی توصیه می شود هرچند که در صورت تداخل علایم با فعالیت های روزانه ... جوانسازی پوست با لیزر و تزریق ژل در کلینیک پوست بیمارستان عرفان ... نارسایی قلب؛ علل، علائم و درمان بیماری نارسایی قلب - بیتوته www.beytoote.com/health/malady-remedy/heart3-failure.html‎Cachedنارسایی قلب،بیماری نارسایی قلب،علایم نارسایی قلبی،علت نارسایی قلب,علائم نارسایی قلب،درمان نارسایی قلب ... سرفه و خس‌خس سینه به‌طور مزمن نیز می تواند یکی از نشانه های نارسایی قلب باشد. ... در رادیونوکلید ونتریکولوگرافی، مقدار خیلی کمی از ماده رادیواکتیو به داخل خون تزریق می‌شود. .... خواص درمانی عرق آلوئه ورا,ژل آلوئه ورا ... نارسایی شدید قلبی: علایم و درمان - متخصص قلب و عروق دکتر مهدی ... drmehdikarimi.com/نارسایی-شدید-قلبی-علایم-درمان/‎Cachedعلت‌ها و علایم (علائم) نارسایی شدید قلبی و نحوه تشخیص و درمان آن.