مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت

[ad_1]
به گزارش مشرق، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) آمار جدیدی را از وضعیت استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات منتشر کرده است که این آمارها نشان می­ دهد، برغم کاهش قیمت خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات، هنوز ۳.۹ میلیارد نفر از جمعیت جهان از اینترنت استفاده نمی­ کنند.
 
این آمار و ارقام که مربوط به وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۲۰۱۶ است و توسط درگاه پایش جامعه اطلاعاتی ایران وابسته به سازمان فناوری اطلاعات منتشر شده است، نشان می ­دهد که کشورهای درحال توسعه با ۲.۵ میلیارد کاربر، دارای بیشترین کاربران اینترنت هستند، درحالی که کشورهای توسعه ­یافته دارای یک میلیارد کاربر اینترنت هستند.
 
اما، ضریب نفوذ کاربران اینترنت داستان متفاوتی را بیان می­ کند. ضریب نفوذ کاربران اینترنت در کشورهای توسعه یافته ۸۱ درصد، در کشورهای در حال توسعه ۴۰ درصد و در کشورهای کمتر توسعه یافته ۱۵ درصد است.  
 
کاهش رشد پهن ­باند موبایل
 
آمارهای منتشر شده نشان می­‌دهد که پوشش تلفن همراه با تخمین پوشش ۹۵ درصد جمعیت جهان یا هفت میلیارد نفر که حداقل تحت پوشش شبکه موبایل سلولی نسل دوم است، هم­ اکنون نزدیک به وضعیت فراگیر قرار دارد.
 
شبکه‌های پیشرفته پهن­ باند سیار (LTE) در سه سال گذشته رشد خوبی داشته­‌اند و در حدود ۵۳ درصد جمعیت جهان یعنی ۴ میلیارد نفر تحت پوشش این شبکه­‌ها هستند. اما با وجود این که تعداد مشترکان پهن­ باند سیار در کشورهای درحال توسعه با تجربه نرخ رشد دو رقمی به ضریب نفوذ ۴۱ درصد رسیده، اما آهنگ رشد ضریب نفوذ پهن­‌باند سیار در جهان کاهش یافته است. انتظار می­‌رود که تعداد کل مشترکان پهن­‌باند سیار در انتهای سال ۲۰۱۶ به ۳.۶ میلیارد مشترک برسد که این مقدار در سال ۲۰۱۵ حدود ۳.۲ میلیارد مشترک بوده است.
 
رشد پهن­ باند ثابت در کشورهای توسعه یافته
 
در همین حال انتظار می‌­رود که در پایان سال ۲۰۱۶، نسبت مشترکان پهن­‌باند ثابت در جهان به حدود ۱۲ مشترک به ازای هر ۱۰۰ نفر برسد. اروپا، آمریکا و کشورهای تازه استقلال­ یافته بیشترین ضریب نفوذ را خواهند داشت. با این وجود چین، پیشران پهن ­باند ثابت در آسیا و اقیانوسیه است که انتظار می ­رود در پایان سال ۲۰۱۶ ضریب نفوذ این کشور در این بخش از ۱۰ درصد بیشتر شود.
 
تداوم کاهش تعرفه­ های فناوری اطلاعات و ارتباطات
 
هم­ اکنون، خدمات پهن­ باند سیار مقرون به صرفه­ تر از خدمات پهن باند ثابت شده­ اند. یکی از اهداف کمیسیون پهن­ باند این است که تا سال ۲۰۱۶، خدمات پایه پهن­ باند در کشورهای درحال توسعه باید کمتر از ۵ درصد میانگین درآمد ماهیانه باشند. در انتهای سال گذشته، ۸۳ کشور درحال توسعه به این هدف رسیده بودند.
 
نیمی از دنیا هنوز از اینترنت استفاده نمی‌کنند
 
برآوردها نشان می دهد که در انتهای سال ۲۰۱۶، بیش از نیمی از جمعیت دنیا، یعنی ۳.۹ میلیارد نفر هنوز از اینترنت استفاده نمی کنند. هم ­اکنون، یک میلیارد خانوار در جهان به اینترنت دسترسی دارند. از این یک میلیارد خانوار، ۲۳۰ میلیون خانوار در چین، ۶۰ میلیون خانوار در هند و ۲۰ میلیون خانوار در ۴۸ کشور کمتر توسعه یافته هستند. ارقام مربوط به دسترسی خانوار حدی از شکاف دیجیتال را نشان می­ دهد. به­ عنوان مثال، ۸۴ درصد خانوارها در اروپا به اینترنت متصل هستند در حالی که ۱۵.۴ درصد خانوارها در آفریقا به اینترنت متصل‌اند.
 
مردان بیشتر از زنان از اینترنت استفاده می‌کنند
 
در تمامی نقاط جهان، ضریب نفوذ اینترنت در میان مردان بیشتر از زنان است. این شکاف جنسیتی در استفاده از اینترنت از ۱۱ درصد در سال ۲۰۱۳ به ۱۲ درصد در سال ۲۰۱۶ رسیده است. بیشترین شکاف جنسیتی با میزان ۲۳ درصد در آفریقا و کمترین شکاف جنسیتی در قاره آمریکا به میزان ۲درصد است.
 
افزایش ۶ برابری پهنای باند جهانی اینترنت در کمتر از ۹ ماه
 
در ابتدای سال ۲۰۱۶، پهنای باند اینترنت بین ­الملل از ۳۰ هزار گیگابیت در ثانیه به ۱۸۵ هزار گیگابیت در ثانیه رسیده است. اما، پهنای باند در جهان به شکل نابرابری توزیع شده است و کمبود پهنای باند در جهان در بسیاری از کشورهای درحال توسعه و کمتر توسعه یافته یکی از گلوگاه­های اصلی است.
 
اتحادیه بین­ المللی مخابرات با اشاره به اهداف جهانی توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰ اعلام کرده است: میزان اتصال ­پذیری در سطح جهان به سرعت در حال گسترش است، اما برای کاهش شکاف دیجیتال و فراهم­ کردن زمینه حضور بیشتر از نیمی از جمعیت جهان که هم ­اکنون از اینترنت استفاده نمی­ کنند، باید اقدامات اساسی بیشتری در اقتصاد دیجیتال صورت پذیرد.
 
براساس این گزارش، سال ۲۰۱۶، نقطه شروع پیاده­ سازی ۱۷هدف توسعه پایدار و ۱۶۹ نشانگر مرتبط با آن­ها طبق اهداف توسعه پایدار بوده است.

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


17 آگوست 2016 ... براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت دنیا (۳.۹ میلیارد نفر) هنوز از اینترنت ...57.6% (بيشترين تعداد ) برابري فرصتها بين زنان ومردان را از نظر استفاده از اينترنت در حد هيچ مي دانند. 88.2% از زنان فرهنگي هرگز به کافي نت مراجعه نکرده اند.اینترنت ، زنان ، مردان ، اتحادیه جهانی مخابرات ، استفاده از اینترنت ، میزان استفاده ...میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان/۴میلیارد نفر اینترنت ندارند. 3 هفته قبل علمی مهر-دانش 1. به گزارش خبرنگار مهر، اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) آمار جدیدی را ...طبق تصویر بالا 76 درصد زنان و 66 درصد مردان از کاربران اینترنت در شبکه اجتماعی ... طبق این آمارگیری حتی میزان استفاده از بازی های فیسبوک در میان کاربران زن ...19 آگوست 2016 ... فناوری اطلاعات > ارتباطات - مهر نوشت: براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت ...آرایش مردان , میزان استفاده از لوازم ارایش. ... و بهداشتی مانند شامپو، کرمهای مرطوب کننده و ضد آفتاب، مام و اسپرههای بدن میان زنان و مردان مشترک است. ... آسمونی و همچنین خدمات تبلیغات اینترنتی، طراحی سایت و گرافیک از شماره فوق استفاده نمایید.20 جولای 2016 ... مطابق با اطلاعات ارائه شده از سوی کارشناسان، سهم متخصصان کامپیوتر و برنامه نویسان در بین مردان بیشتر از زنان است. مدت زمان استفاده از اینترنت ...الگوهای استفاده از اینترنت: مردان کاربر اینترنت اندکی بیش از زنان، مشتاق ... اندازه گیری های متفاوت از میزان تمایل کاربران در استفاده از اینترنت نشانگر آنند که ...ﺑﺎﻻﺗﺮي را ﻧﺸﺎن داده و ﺗﻔﺎوت ﻣﻌﻨﻲ داري ﺑﻴﻦ آﮔﺎﻫﻲ، ﻧﮕﺮش و رﻓﺘﺎرﻫﺎي زﻳﺴﺖ ﻣﺤﻴﻄﻲ. داﻧﺸﺠﻮﻳﺎن زن و ﻣﺮد وﺟﻮد ﻧﺪاﺷﺖ. ﻫﻢ ﭼﻨﻴﻦ ﺗﻨﻬﺎ. ﺑﻴﻦ آﮔﺎﻫﻲ ﻣﺤﻴﻂ. زﻳﺴﺘ. ﻲ ﺑﺎ ﻣﻴﺰان اﺳﺘﻔﺎده از اﻳﻨﺘﺮﻧﺖ راﺑﻄﻪ ﻣﻌﻨﺎداري در ﺳﻄﺢ.


کلماتی برای این موضوع

میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت چقدر است؟ ۴ …میزاناستفادهبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان به نقل از مهر، اتحادیه بین المللی مخابرات میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان ۴میلیارد نفر هنوز از اینترنت استفاده نمی احزاب و شخصیت‌ها میزان استفاده از اینترنت زنان ولینک منبع :میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت

میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت/۴میلیارد نفر اینترنت ندارند ... www.mehrnews.com/.../میزان-استفاده-زنان-و-مردان-از-اینترنت-۴میلیارد-نفر-اینترنت-ندارند‎Cached17 آگوست 2016 ... براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت دنیا (۳.۹ میلیارد نفر) هنوز از اینترنت ... میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان - تبیان article.tebyan.net/331949/میزان-استفاده-از-اینترنت-زنان-و-مردان‎Cached17 آگوست 2016 ... میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان. براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت ... میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان - خبرگزاری دانشجو snn.ir/fa/news/534486/میزان-استفاده-از-اینترنت-زنان-و-مردان‎Cached17 آگوست 2016 ... میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان. براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت ... میزان استفاده از اینترنت زنان و مردان | براساس آخرین گزارشی - قطره www.ghatreh.com/news/nn33224202/میزان-استفاده-اینترنت-زنان-مردان 17 آگوست 2016 ... براساس آخرین گزارشی که از سوی اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) منتشر شده است، بیش از نیمی از جمعیت دنیا (3.9. میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت - آی سبک | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/23815059 17 آگوست 2016 ... میزان استفاده زنان و مردان از اینترنت. در تمامی نقاط جهان، ضریب نفوذ اینترنت در میان مردان بیشتر از زنان است. این شکاف جنسیتی در استفاده از ... زنان و مردان چقدر از موبایل و اینترنت استفاده می‌کنند؟ - خبرگزاری ... https://www.tasnimnews.com/.../زنان-و-مردان-چقدر-از-موبایل-و-اینترنت-استفاده-می-کنند‎Cached30 ا کتبر 2016 ... ضریب نفوذ اینترنت در گروه سنی کمتر از ۱۵ سال ۱۹.۵ درصد، گروه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال ۷۲.۴ درصد، گروه سنی ۲۵ تا ۴۹ سال ۵۵.۴ درصد، گروه سنی ۵۰ تا ... آخرین نتایج آمارگیری از کاربران اینترنت کشور / زنان 42 درصد ... https://online.tic.ir/.../آخرین-نتایج-آمارگیری-از-کاربران-اینترنت-کشور-زنان-42-درصد-کاربران-اینترنت‎Cached12 مارس 2012 ... گزارش مرکز آمار حاکی است ضریب نفوذ اینترنت در نقاط شهری 18.9 درصد و ... کل جمعیت مردان کشور و کاربران اینترنت زن 12.7درصد کل جمعیت زنان کشور ... درصد حداقل در هر مکان با سایر دستگاه‌های سیار از اینترنت استفاده کرده‌اند. رابطه میزان استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات (با تاکید بر اینترنت) he.srbiau.ac.ir/article_7370_1222.html‎Cached Similarهم چنین تنها بین آگاهی محیط زیستی با میزان استفاده از اینترنت رابطه معناداری در ... داری بین آگاهی، نگرش و رفتارهای زیست محیطی دانشجویان زن و مرد وجود نداشت. زنان و مردان چگونه از اینترنت استفاده می کنند؟ - انسان شناسی و فرهنگ ... anthropology.ir/article/14816.html‎Cachedالگوهای استفاده از اینترنت: مردان کاربر اینترنت اندکی بیش از زنان، مشتاق ... اندازه گیری های متفاوت از میزان تمایل کاربران در استفاده از اینترنت نشانگر آنند که ... سرگرمی های زنان و مردان روسیه - Sputnik Iran https://ir.sputniknews.com/russia/201607201724452/‎Cached20 جولای 2016 ... مطابق با اطلاعات ارائه شده از سوی کارشناسان، سهم متخصصان کامپیوتر و برنامه نویسان در بین مردان بیشتر از زنان است. مدت زمان استفاده از اینترنت ...