مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟

[ad_1]

وب سایت تک شات: ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. اعلام این یافته تمامی دانشمندان SETI(جستجوی هوش فرازمینی) در سراسر دنیا را به هیجان آورده است. دانشمندان می گویند که امکان دارد این پیام ها از طرف تمدنی فضایی ارسال شده باشد.

 

  ستاره شناسان سیگنال های رادیویی عجیبی از یک ستاره دریافت کردند

این پیام در سال 2015 توسط دانشمندان و ستاره شناسان تلسکوپ RATAN-600 که در جنوب روسیه مستقر است دریافت شد، اما روز گذشته بصورت رسمی اعلام شد. جزییات این یافته قرار است در کنگره بین المللی فضانوردی سال جاری که در ماه سپتامبر برگزار می شود مطرح شود.

ستاره مورد نظر که HD164595 نام دارد، حدود 95 سال نوری از زمین فاصله دارد، و جرمی معادل 99% جرم خورشید را داراست که بنابراین تقریباً مشابه خورشید است. سیاره HD164595b نیز در مدار این ستاره شناسایی شده است که از سایزی برابر با سیاره نپتون برخوردار است. این سیاره هر 40 روز یک بار به دور خورشید خود می گردد.

خب، پیش از اینکه خیلی هیجانزده شوید باید بگوییم که بعید به نظر می رسد که این سیگنال ها از طرف موجودات فضایی ارسال شده باشد. دانشمندان احتمال می دهند که مبدا آن یک سیگنال فرازمینی یا یک نویز باشد. از طرفی تا کنون تمامی سیگنال های دریافتی که به وجود موجودات فضایی نسبت داده شده اند چیزی غیر از چند سیگنال جعلی نبوده اند.

بهرحال، دانشمندان SETI با چندین تلسکوپ مستقر در سراسر دنیا به رصد HD164595 در طی هفته های آینده ادامه می دهند تا بتوانند در خصوص سیگنال های دریافتی نظری قطعی ارایه کنند.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


30 آگوست 2016 ... آیا بیگانگان برای ما پیام فرستادهاند؟ ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله ...30 آگوست 2016 ... سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستادهاند؟ | دیجیکالا مگ | منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزهی محصولات دیجیتال، دانش و ...ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. امتیاز خبر: 96 از 100 تعداد رای دهندگان 124 ...وب سایت تک شات: ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. اعلام این یافته تمامی ...30 آگوست 2016 ... ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند.ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند.ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند.ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند.ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند.1 روز پیش ... فرازمینی ها برای ساکنین زمین پیام فرستادند! احتمال وجود ... آیا بیگانگان برای ما پیام فرستادهاند؟ ... ناامن ترین پیام رسان های جهان اعلام شدند.


کلماتی برای این موضوع

سیگنال‌های فضایی مرموز آیا بیگانگان فضایی برای ما پیام سیگنال‌های فضایی مرموز آیا بیگانگان فضایی برای ما پیام فرستاده‌‏اند؟سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟مقالهسیگنالمرموزسیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ دیجی‌کالا مگ منبع آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده اند؟بیگانگانپیامفرستادهآیا اینستاگرام اپلیکیشن پیام رسان را شکست می دهد ؟ ستاره شناسان روسی اخیراً از آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از سال نوری آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ کشاورزنیوز…آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ کشاورزنیوز کشاورزنیوز اخبار کشاورزی ایران سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام …صفحه اصلی دانستنیها سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ شمار از …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از کشاورزنیوز شهریور ٩ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟سیگنالمرموزرادیویی؛آیاسیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ گروهی از ستاره‌شناسان دانشمندان در پی رمزگشایی از سیگنال های فضایی … رود از سوی بیگانگان ما پیام فرستاده اند آیا فضایی ها برای ما پیام سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟برگزیده اخبار نجوم کانون نجوم زاوش کانون نجوم زاوش کانون نجوم زاوشلینک منبع :آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟

آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/379188/آیا-بیگانگان-برای-ما-پیام-فرستاده‌اند 30 آگوست 2016 ... ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند ... https://www.digikala.com/.../سیگنال-مرموز-رادیویی؛-آیا-بیگانگان-بر/‎Cached30 آگوست 2016 ... سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ | دیجی‌کالا مگ | منبع جامع اخبار و مقالات تخصصی در حوزه‌ی محصولات دیجیتال، دانش و ... آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ - مفیدستان mofidestan.ir/آیا-بیگانگان-برای-ما-پیام-فرستاده‌اند/‎Cachedآیا بیگانگان برای ما پیام فرستادهاند؟ ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از ۱۰۰ سال نوری از ما فاصله …30 آگوست 2016 ... آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ – اخبار کشاورزی – مجله ... keshavarzejavan.ir/blog/.../آیا-بیگانگان-برای-ما-پیام-فرستاده‌اند/‎Cachedوب سایت تک شات: ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از ۱۰۰ سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. اعلام این یافته تمامی ... آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ - ساندویچ پانل tehranlipomatic.ir/2016/08/30/آیا-بیگانگان-برای-ما-پیام-فرستاده‌اند/ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال نوری از ما فاصله دارد خبر داده اند. ﻓﺮﺍﺯﻣﻴﻨﯽ ﻫﺎوشگفتی های - Comments https://m.facebook.com/001fz/posts/1538199369771935 سیگنال‌های فضایی مرموز / آیا بیگانگان فضایی برای ما پیام فرستاده‌اند؟ نسخهی چاپی از یک سیگنال رادیویی دریافت شده از فضا، ۱۵ اوت ۱۹۷۷. این سیگنال پس‌از آنکه ... #سیگنال‌های hashtag on Twitter https://twitter.com/hashtag/سیگنال‌های?src=hash #سیگنال‌های فضایی مرموز / آیا بیگانگان فضایی برای ما پیام فرستاده‌اند؟: جهان مملو از اسراری است که #دانش کنونی ما… http://dlvr.it/7LHB5g. 0 replies 0 retweets 0 ... سیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ – فری ... www.freedanload.com/سیگنال-مرموز-رادیویی؛-آیا-بیگانگان-بر/‎Cachedسیگنال مرموز رادیویی؛ آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ – فری دانلود ... سفر به فضا به‌ وسیله بالون امکان پذیر شد - برترین ها 94.182.146.175/fa/.../سفر-به-فضا-به‌-وسیله-بالون-امکان-پذیر-شد‎Cached8 سپتامبر 2016 ... سازمان ملل هم می‌‌خواهد به فضا برود · این گلایدر به مرز فضا پرواز می‌کند · آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ سفر به سیاره‌ تازه کشف شده. ایران و جهان بایگانی - صفحه 1224 از 1717 - امیدخوزستان omid-khouzestan.ir/بایگانی/category/ایران-و-جهان/page/1224 آیا بیگانگان برای ما پیام فرستاده‌اند؟ امید خوزستان: وب سایت تک شات: ستاره شناسان روسی اخیراً از دریافت سیگنال هایی عجیب از یک ستاره که کمتر از 100 سال ...