مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟

[ad_1]

در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و سامانه‌ای که به‌منظور شکایت از این شرکت‌ها طراحی شده آشنا می‌شوید.

 به گزارش مشرق، با وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز بسیاری از مردم نمی دانند چگونه و از چه طریقی از این شرکت ها شکایت کنند در این گزارش با مشکلاتی که این شرکت‌ها به وجود آورده اند و سامانه ای که به منظور شکایت از آنها طراحی شده آشنا می شوید.


شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یک محصول الکترونیکی گارانتی‌دار را خریده باشید اما وقتی به دلیل مشکلی که این وسیله دارد با گارانتی محصول تماس می گیرید می بینید که شرکت گارانتی‌کننده با ادعاهای واهی از تقبل گارانتی شانه خالی می کند. مثلا درباره یخچال مسئول مربوطه مدعی می شود که صدای بلند یخچال طبیعی است و مشمول گارانتی نمی‌شود یا مثلا برفک زدن یخچال شامل گارانتی نمی شود. یا برخی از گارانتی های نمایشگرهای خانگی مشکل ساختاری تلویزیون در نمایش تصاویر را به گردن پایین بودن کیفیت آنتن می‌اندازند و او را از سرشان باز می کنند.
 
موضوع اما به همین جا ختم نمی شود. در این سال ها شاهد ظهور گارانتی های تقلبی نیز هستیم؛ به این معنی که اگرچه گارانتی های مختلف با نام های متنوع و رنگ و وارنگی لیست می شوند و روی کالاهای مختلف چسبانده می شوند اما درواقع صرفا یک تکه کاغذ بی ارزش هستند و هیچ شرکتی برای انجام خدمات آن ها ثبت نشده و مسئول نیست.
 
مشکلات فراوان شرکت های گارانتی
 
حدود 3 ماه پیش از یکی از شرکت های خوشنام داخلی یک دستگاه یخچال خریداری کردم اما سر و صدای زیاد و برفک زدن‌‌‌های پی در پی آن تبدیل به مشکلی جدی شده بود. پس از دو هفته با گارانتی آن تماس گرفتم و خواستار رسیدگی شدم. در اثر بی نظمی و شلوغی بیش از حد شرکت گارانتی‌کننده چند بار اپراتورها آدرس منزلمان را به اشتباه ثبت کردند و بررسی دو مشکل ساده توسط این شرکت هفته‌ها وقتم را گرفت.
 
وقتی یک جستجوی اینترنتی ساده انجام دادم فهمیدم که این مشکل برای بسیاری دیگر از کسانی که محصولشان این گارانتی را دارد هم پیش آمده است.
 
این در حالی است که با ایجاد یک سیستم اینترنتی ساده برای ثبت مشکل می‌توان بدون تمام این آشفتگی‌ها و بی نظمی‌ها به مشکلات تمام افراد شامل گارانتی رسیدگی کرد اما گویا اراده لازم برای حل این مشکل در برخی از شرکت های گارانتی وجود ندارد و ترجیح می دهند آنقدر کاربران خود را سر بدوانند تا فرد قید استفاده از گارانتی را زده و عطای آن را به لقایش ببخشد.
 
در وزارت ارتباطات در این سال ها برای پیگیری شکایات مردمی از شرکت های اینترنتی سامانه 195 به وجود آمده است. این سامانه که هم به صورت اینترنتی و هم به صورت تلفنی فعال است این امکان را به وجود می آورد که مردم در صورت بروز هرگونه اجحاف در حقشان بتوانند شکایت کرده و شکایت خود را پیگیری کنند.
 
اما برای ثبت شکایت از گارانتی های تقلبی چه سامانه‌ای وجود دارد و کدام نهاد مسئول رسیدگی به این قبیل مسایل است؟
 
در حال حاضر از چه طریقی می‌توان شکایت کرد؟
 
در حال حاضر در صورتی که اهالی تهران از صنف خاصی شاکی هستند می‌توانند به "سامانه جامع پاسخگویی به شکایات اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران" به آدرس http://www.tehtazirat.ir/index.php/form"" مراجعه کرده و پس از ثبت مشخصات شکایات خود را طرح کنند. البته ساکنان سایر استان‌های کشور هم می‌توانند با جستجوی آدرس سایت تعزیرات شهر خود در اینترنت به صفحه مربوط به استان خود رفته و شکایتشان را ثبت کنند. پس اگر شما هم با گارانتی وسیله‌ای که به تازگی خریده‌اید مشکل دارید اگر فروشنده‌ای جنس تقلبی به شما قالب کرده است به هیچ وجه دست، دست نکنید و حتی نه به خاطر خودتان، بلکه به خاطر اصلاح امور مملکتتان هم که شده دست به کار شوید و شکایت خود را همین حالا ثبت کنید.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


15 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکتهای گارانتی برای مردم به وجود آوردهاند و سامانهای که بهمنظور شکایت از این شرکتها طراحی شده آشنا میشوید.15 آگوست 2016 ... به گزارش خبرنگار دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان ؛ با وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز ...ايسنا/ بر اساس يک قانون جديد، خدمات رفع عيب و تعمير خودروهاي تحت گارانتي در صورت تصادفي که ناشي از نقص فني خودرو نباشد، مشمول گارانتي نخواهد بود.در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکتهاي گارانتي برای مردم به وجود آوردهاند و سامانهای که بهمنظور شکايت از این شرکتها طراحی شده آشنا میشوید. به گزارش خبرنگار ...در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکتهای گارانتی برای مردم به وجود آوردهاند و سامانهای که بهمنظور شکایت از این شرکتها طراحی شده آشنا میشوید.درزمان طرح اعلام و یا شکایت به عملکرد دستگاه ها و سازمان های اجرایی و ارائه اطلاعات ... در خصوص عملکرد شرکت ها و مؤسسات و ارگان های دولتی و یا مؤسسات و شرکت های عام ...17 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکتهای گارانتی برای مردم به وجود آوردهاند و سامانهای که بهمنظور شکایت از این شرکتها طراحی شده آشنا میشوید.2 دسامبر 2013 ... داست امروز گارانتی های ما بود هممون با احترام 200 تومان 300 تومان 500 تومان هزینه میکنیم که مهر ضمانتو یه ... چطور باید از شرکت اسنوا شکایت کنیم .ماجرای واردات خودروهای آمریکایی به ایران تمامی ندارد. با مراجعه به سامانه ثبت سفارش واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت، سفارش 24 دستگاه خودروی آمریکایی شورولت ...شرکتهای فناوری از خدمات متنوع برای مقابله با حملات سایبری استفاده کنند ..... گوشی به اصطلاح دارای گارانتی تعویض همان روز دوم خراب شد و آنها ان را تعویض نکردند. ... سلام خسته نباشید من میخواهم از یک گوشی فروش شکایت کنم چون گوشیم رو بردم ... که من سالم اوردم چطوری سوخت میگه در حین تعمیر گوشی خراب شه به ما ربطی نداره.


کلماتی برای این موضوع

الف چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟با وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز بسیاری از مردم نمی چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟بخشاجتماعیچطوردر این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ پایگاه …تراز در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ رویـش نیــوزدر این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ در این …در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ پایگاه …با وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز بسیاری از مردم نمی چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ پایگاه …در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت های گارانتی برای مردم به وجود آورده اند و سامانه چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ ساعتساعتبا وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز بسیاری از مردم چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های شمیم عشق چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند ولینک منبع :چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟

چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - باشگاه خبرنگاران www.yjc.ir/fa/news/.../چطور-از-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم‎Cached15 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و سامانه‌ای که به‌منظور شکایت از این شرکت‌ها طراحی شده آشنا می‌شوید. چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - صبحانه آنلاین ... sobhanehonline.com/fa/news/.../چطور-از-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم 17 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و سامانه‌ای که به‌منظور شکایت از این شرکت‌ها طراحی شده آشنا می‌شوید. گارانتی | نحوه شکایت از شرکت گارانتی کننده - نمناک namnak.com/گارانتی-کالا.p35073‎Cachedچطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم. گارانتی واژه ای است که وقتی قصد خرید محصولی را داریم به آن اهمیت ویژه ای میدهیم. شرکت های گارانتی تضمین کننده ... چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - روز پلاس roozplus.com/fa/news/.../چطور-از-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم‎Cached15 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت‌های گارانتی برای مردم به وجود آورده‌اند و سامانه‌ای که به‌منظور شکایت از این شرکت‌ها طراحی شده آشنا می‌شوید. چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - فرهنگ نیوز | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/23806123 17 آگوست 2016 ... چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت های گارانتی برای مردم به وجود آورده اند و سامانه ای که به منظور ... چگونه از شرکت های هواپیمایی شکایت کنیم؟ - آبتین نیوز abtinnews.ir/search/?q=++چگونه...شرکت+های...شکایت+کنیم؟+‎Cachedچطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ دقایقی پیش. https://magito.ir/news/ economic/1238606/7...حمایت انجمن شرکت های هواپیمایی از ... ثبت شکایت از شرکت های ... چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم ؟ | انجمنهای پرشین تولز https://forum.persiantools.com/.../چطور-از-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم-؟.870526/‎Cachedدو تا رم خریدم یکیش خراب در اومده بردم فروشنده برام عوض کنه متاسفانه فوت شده بود بردمش شرکت امتداد سازگار که گارانتی دست اونه قطعه رو تحویل ... چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ | با وجود مشکلات فراوان - قطره www.ghatreh.com/news/.../چطور-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم 15 آگوست 2016 ... با وجود مشکلات فراوان پیرامون نحوه عملکرد شرکت های گارانتی هنوز بسیاری از مردم نمی دانند چگونه و از چه طریقی اØ. چطور از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - پایگاه اطلاع رسانی بلاغ ... tnews.ir/news/b8f168783685.html‎Cached18 آگوست 2016 ... در این گزارش با مشکلات متعددی که شرکت های گارانتی برای مردم به وجود آورده اند و سامانه ای که به منظور شکایت از این شرکت ها طراحی شده آشنا می ... چسان از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ - Ncpll1392.ir ncpll1392.ir/ار-اس-اس-خوان/چطور-از-شرکت-های-گارانتی-شکایت-کنیم؟/ 1 سپتامبر 2016 ... چسان از شرکت های گارانتی شکایت کنیم؟ ... های گارانتی هنوز بسیاری از آدمیزاد نمی دانند چطور و از چاه طریقی از این شرکت ها شکایت کنند درون این ...