X
تبلیغات
زولا

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع

[ad_1]

استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف به استفاده از جمرها (مسدودکننده تلفن همراه) روی خوش نشان دهند.

به گزارش مشرق، نوفه‌ساز یا جَمِر (jammer) دستگاهی برای ایجاد نویز سفید در دامنه بالاست که برای حذف امواج موثر فرکانس بالا استفاده می شود. در اصطلاح تجاری به این دستگاه کور کننده آنتن موبایل یا مسدود کننده نیز اطلاق می‌شود. اما با وجود حجم گسترده استفاده از تلفن‌های همراه ممکن است چنین دستگاهی در مراکز مختلفی از سینماها و رستوران‌ها گرفته تا مراکز علمی و نظامی مورد استفاده قرار گیرد. البته به طور غالب استفاده از این دستگاه در کشورهای مختلف زیاد مورد استقبال قرار نمی‌گیرد.
 
با توجه به مباحثی که در خصوص ارتباط این دستگاه با سلامت مردم و امنیت شبکه ارتباطی وجود دارد، در برخی کشورها از جمله ایالات متحده استفاده گسترده و طولانی مدت جمرها ممنوع شده و دادگاه ایالتی میشیگان شش ماه تا سه سال زندان برای تولید و فروش این دستگاه در نظر گرفته است.
 
طبق اطلاعات موجود روی ویکی پدیا، اتحادیه اروپایی نیز انگلستان را به عنوان تنها حمایت کننده از تولید جمر تحت فشار قرار داده و بدین ترتیب تنها در کشور چین تولید و فروش این دستگاه قانونی و با حمایت چند کشور دیگر ادامه دارد.
 
اتحادیه جهانی مخابرات یا ITU نیز تولید و انتشار امواجی با فرکانس مورد استفاده در جمرها را ممنوع کرده است، با این وجود همچنان مسدودکننده‌ها در مدل‌های مختلف برای اماکن و شرایط متفاوت عرضه می شوند و می توانند دو باند GSM۹۰۰/۱۸۰۰ را مسدود کنند. سایز جمرها نیز گاهی به گونه ای است که می تواند به راحتی داخل جیب قرار گیرد.
 
بدین ترتیب به محض روشن شدن دستگاه، آنتن دهی کلیه موبایل‌ها (بسته به نوع دستگاه تا شعاع‌های مختلف) قطع می‌شود و در این میان هرچه که فاصله شما از دکل مخابراتی بیشتر باشد کارایی دستگاه بیشتر می‌شود. به مجرد خاموش شدن دستگاه نیز مجددا آنتن دهی تلفن همراه به حالت قبل برگشته و ارتباط بین موبایل و فرستنده امواج تلفن همراه دوباره برقرار می شود.
 
اما در خصوص استفاده از این تجهیزات، تذکرات مختلفی از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی داده شده و به طور کل استفاده از دستگاه‌های مسدودکننده تلفن همراه عملی غیرقانونی عنوان شده است؛ به نحوی که به گفته معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری، استفاده از مسدودکننده‌های تلفن همراه، فقط با دریافت مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجاز است.
 
حسین فلاح جوشقانی در این باره تاکید دارد: ضوابط فنی و مقررات مسدودکننده‌های تلفن همراه، از سال ۱۳۸۸ در کشور لازم‌الاجرا بوده و براساس این ضوابط، استفاده از مسدودکننده‌های تلفن همراه تنها درصورت دریافت مجوز از رگولاتوری و فقط در موارد مشخص شده در این مصوبه مجاز است.
 
وی افزود: عمده مسدودکننده‌های غیرمجاز دارای توان تشعشعی بالاتر از حد استاندارد هستند که علاوه بر آسیب رساندن به شبکه‌های ارتباطی و اختلال در خدمات‌رسانی به مردم، سلامت افرادی را که در معرض امواج این تجهیزات قرار می‌گیرند، به خطر می‌اندازند.
 
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری درباره پیامدهای استفاده از تجهیزات مسدودکننده تلفن همراه افزود: در برخورد با کسانی که بدون مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از مسدودکننده‌های تلفن همراه (jammer) استفاده کرده و در شبکه رادیوئی اپراتورهای تلفن همراه اختلال ایجاد می‌کنند، دستگاههای غیرمجاز آنان جمع‌آوری ‌شده و به صورت قانونی با آنان برخورد می‌شود.
 

[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


16 آگوست 2016 ... روشن کردن مسدودکنندههای موبایلی ممنوع! موبایل هوشمند. استفاده گسترده از تلفنهای همراه و مشکلات ناشی از آن طی سالهای گذشته موجب شده در موارد متعدد ...16 آگوست 2016 ... نوفهساز یا جَمِر (jammer) دستگاهی برای ایجاد نویز سفید در دامنه بالاست که برای حذف امواج موثر فرکانس بالا استفاده می شود.روشن کردن مسدودکنندههای موبایلی ممنوع. روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3840 تاریخ چاپ:1395/05/27 بازدید:405بار کد خبر: DEN-1064731 ...پربازدیدها ممنوع پربحثها موبایلی مسدودکنندههای کردن روشن.16 آگوست 2016 ... استفاده گسترده از تلفن های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان ها و سازمان های مختلف به.مطالب پیشنهادی. روشن کردن مسدودکنندههای موبایلی ممنوع. چرا دولت مخالف فیلترکردن پیامرسانهای موبایلیاست؟ روایت شبکههای اجتماعی و فیلترینگ/ چرا دولت مخالف.روشن کردن مسدودکنندههاي موبايلي ممنوع! چهارشنبه 27 مرداد 1395. استفاده گسترده از تلفنهاي همراه و مشکلات ناشي از آن طي سالهاي گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگانها و ...در اصطلاح تجاری به این دستگاه کور کننده آنتن موبایل یا مسدود کننده نیز اطلاق می شود. اما با وجود حجم گسترده استفاده از تلفن های همراه ممکن است چنین دستگاهی در ...16 آگوست 2016 ... روشن کردن مسدودکنندههای موبایلی ممنوع. استفاده گسترده از تلفنهای همراه و مشکلات ناشی از آن طی سالهای گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگانها و ...


کلماتی برای این موضوع

الف روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوعاستفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع پرتال …منابعاطلاعاتیمجلهخبریاستفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع پایگاه …به گزارش تراز ،نوفه‌ساز یا جَمِر دستگاهی برای ایجاد نویز سفید در دامنه بالاست روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع استفاده …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از برترین ها مرداد ٢۶ روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع ایسنابه گزارش ایسنا، نوفه‌ساز یا جَمِر دستگاهی برای ایجاد نویز سفید در دامنه بالاست روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوعروشنکردنمسدودکنندهروشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع محبوب ها …استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوعآخرین اخبار نمایندگی سئات اسپانیا در ایران هم جعلی از آب درآمد؟ در جلسه متشنج امروز روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع استفاده …روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوعروشن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع…روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع نوفه‌ساز یا جَمِر دستگاهی برای ایجادلینک منبع :روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع

روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! - ایسنا www.isna.ir/news/.../روشن-کردن-مسدودکننده-های-موبایلی-ممنوع‎Cached16 آگوست 2016 ... در اصطلاح تجاری به این دستگاه کور کننده آنتن موبایل یا مسدود کننده نیز اطلاق می‌شود. اما با وجود حجم گسترده استفاده از تلفن‌های همراه ممکن است ... Images for روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! | اقتصاد آنلاین www.eghtesadonline.com/.../140619-روشن-کردن-مسدودکننده-های-موبایلی-ممنوع 16 آگوست 2016 ... روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان‌ها و ... روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع - روزنامه دنیای اقتصاد donya-e-eqtesad.com/news/1064731 روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع. روزنامه دنیای اقتصاد - شماره 3840 تاریخ چاپ:1395/05/27 بازدید:448بار کد خبر: DEN-1064731. روشن کردن مسدودکننده های ... روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع! - راه امروز | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/23752821 16 آگوست 2016 ... روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع! در خصوص استفاده از این تجهیزات، تذکرات مختلفی از سوی سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی داده شده و ... روزنامه دنیای اقتصاد95/5/27: روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع www.magiran.com/npview.asp?ID=3413650 17 آگوست 2016 ... در اصطلاح تجاری به این دستگاه کورکننده آنتن موبایل یا مسدود کننده نیز اطلاق می شود. اما با وجود حجم گسترده استفاده از تلفن های همراه ممکن است ... روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع! - بازدید - Buzdid.ir https://buzdid.ir/post/.../روشن-کردن-مسدودکننده-های-موبایلی-ممنوع?...‎Cachedاستفاده گسترده از تلفن های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان ها و سازمان های مختلف به استفاده از جمرها (مسدودکننده تلفن همراه) ... خبرگزاری آریا - روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! www.aryanews.com/.../روشن-کردن-مسدودکننده‌های-موبایلی-ممنوع‎Cached16 آگوست 2016 ... روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان‌ها و ... روشن کردن مسدودکننده های موبایلی ممنوع! - سایت اپلیکیشن ایرانی mcp.mixna.ir/news/a0db68692011.html‎Cachedروشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! چهارشنبه 27 مرداد 1395. استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان‌ها و ... روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! - اپلیکیشن ایرانی irapp.ir/shownews.php?id=3724 روشن کردن مسدودکننده‌های موبایلی ممنوع! چهارشنبه 27 مرداد 1395. استفاده گسترده از تلفن‌های همراه و مشکلات ناشی از آن طی سال‌های گذشته موجب شده در موارد متعدد ارگان‌ها و ...