X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
یکشنبه 14 خرداد 1396

طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

[ad_1]

طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی 

موکت ها می توانند در دکوراسیون نقش مهمی داشته باشند چون با ورود به هر خانه ای پوشش کف به چشم می آید. وقتی به فضایی وارد می شویم که کف آن نرم؛ گرم و صمیمی است، ناخودآگاه دوست داریم بیشتر در آن فضا بمانیم و از آنجا لذت ببریم.

 

موکت یکی از انواع کفپوشی است که راحتی زیادی را برایتان بوجود می آورد و شخصیت خاصی به خانه می دهد. موکت کفپوشی است که از زمانهای بسیار دور برای عایق شدن فضاهای سرد استفاده می شده تا سطحی گرم را در زیر پا ایجاد کند که امروزه کمی تغییر کرده است.

 

موکت اغلب برای اتاق خواب، محل مطالعه، زیر پله، راهرو و فضای نشیمن استفاده می شود. موکت از جنس الیاف جاذب بوده و سرو صدا را کاهش می دهد. باعث می شود اتاق در زمستان گرمتر و در تابستان خنکتر شود.

 

کفپوش موکت چیست؟

موکت از منسوجات ضخیم و سنگینی است که برای پوشاندن سطح کف استفاده می شود. موکت می تواند از الیاف طبیعی یا مصنوعی ساخته شده باشد که عموما شامل لایه ای از کرک و پرز در قسمت بالایی است. موکت به جهت عایق کردن فضا، ایجاد سطح کف گرم و راحت، کاهش صدا و اصافه کردن رنگ به دکوراسیون منزل استفاده می شود.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیدر انتخاب موکت به عنوان کفپوش به چه چیزی توجه کنیم؟

رنگی را انتخاب کنید که با دکوراسیون و حال و هوای اتاق هماهنگ باشد. رنگ های خنثی برای اکثر فضاها مناسب هستند و رنگ های روشن تر می توانند فضاهای کوچک را بزرگتر جلوه کنند. آبی و سبز سرد رنگ، دکوراسیون آرام و ملایمی خلق می کند درحالی که قرمز تند یا رنگ های طلایی می تواند

 

فضاهای بزرگ را صمیمی تر نشان دهند. موکت های نقش دار با رنگ های تیره، آلودگی و لکه ها را نشان نمی دهند و می توانند فضا را لوکس تر کنند.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

با خود تصمیم بگیرید الیاف مصنوعی را می خواهید استفاده کنید یا طبیعی. اولویت انتخاب جنس موکت، پشم است و اغلب گرانتر و پر هزینه تر هم هست.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

دو نوع پرز برای موکت وجود دارد: پرز بریده شده و تکه ای، پرز حلقوی و یا ترکیب هر دو. پرزهای بریده به علت پرزهای صاف و قائم خود ظاهر رسمی تری دارند. در پرز حلقوی، الیاف به شکل حلقه ای و پشت سر هم قرار دارند و سطحی نرم و صاف را به وجود می آورند.

 

نوعی از موکت را انتخاب کنید که بتوانید به سادگی از آن مراقبت کنید. با داشتن کودکان و همینطور حیوانات خانگی بهتر است از موکت هایی که به لکه مقاوم هستند و کمتر کثیف می شوند استفاده کنید.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیاستفاده از لایه اضاقی موکت را فراموش نکنید، این لایه قدرت، مقاومت و نرمی بیشتری به همراه دارد. همچنین این لایه دوام و ماندگاری موکت شما را بالا برده، ساییدگی و پارگی را کاهش می دهد و خانه شما را عایق می کند و در جذب صدا تاثیرگذار است.

 

مزایای کفپوش موکت

موکت در رنگ ها و طرح های متنوع وجود دارد تا ظاهر و احساسی زیباتر به اتاق یا دکوراسیون خانه شما بدهد.
زمانی که از موکت استفاده می کنید زیر پایتان احساس نرمی و گرمی می کنید و ویزگی های عایق آن باعث می شود با نگهداشتن گرما و حرارت داخل خانه در فصل سرد حفظ شده و محیط داخلی بهتری بوجود آید. در نتیجه هدر رفت و مصرف انریی هم کاهش می یابد.

 

موکت جاذب صوت بوده و سر و صدای راه رفتن یا جابجایی وسایل و مبلمان را کاهش می دهد.موکت سطحی امن و مطمئن را بوجود می آورد، از لیز خوردن و زمین خوردن جلوگیری می کند و اگر قرار است زمین خوردنی هم اتفاق بیفتد روی زمین نرم می افتید!!
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیمعایب کفپوش موکت

آفتاب و نور مستقیم خورشید ممکن است رنگ موکت را کمرنگ کند. ولی انواع موکت هایی که به نور خورشید مقاوم هستند، می توانند برای فضاهایی که در معرض مستقیم آفتاب قرار دارند، استفاده شوند.بافت متراکم موکت، رطوبت، لکه و کپک بیشتری جذب می کند.

 

این نکته را باید بدانید که موکت هایی که با آب از بین رفته و آسیب دیده اند، را باید هرچه سریعتر حذف کرد چون می توانند قارچ و کپک را به لایه زیرین منتقل کند و آسیب های جدی تری ایجاد کند. موکت برای فضاهای مرطوب توصیه نمی شود.اگر موکت به خوبی و مرتبا تمیز نشود، می تواند حساسیت و آلرژی به گرد و خاک و آلودگی را تشدید کند.

 

مراقبت و نگهداری از موکت

موکت را مرتب با جارو برقی تمیز کنید و مطمئن شوید که به خوبی تمیز شده است. به گزارش پارس ناز لکه و کثیفی را هر چه سریعتر از روی موکت پاک کنید. با کیفیت ترین نوع موکت هم تا ۱۵ سال و با نگهداری و مراقبت خوب ماندگار است.

طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

انواع موکت

در فضاهایی از منزل مانند تصویر زیر بهتر است از رنگ های خنثی در کفپوش موکت استفاده کنید. فضای کلی روشن بوده و به همین دلیل موکت به عنوان نقطه کانونی به چشم نمی خورد.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیموکت تیره در فضای غذاخوری می تواند لکه های مواد غذایی را بپوشاند و فضای بزرگ را کمی صمیمی تر جلوه دهد. ار موکت با دوام استفاده کنید تا در مقابل پایه های صندلی و جابجایی مکرر آنها دچار مشکل نشود.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیبرای اتاق خواب از موکت هایی استفاده کنید که حس گرمی و راحتی ایجاد کند. موکت با رنگ روشن در تصویر بالا در برابر وسایل و سرویس تک رنگ، هماهنگی و جلوه خوبی ایجاد می کند. پرزهای برید شده رسمی بوده و با سبک سرویس خواب همخوانی بیشتری دارد.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیاتاق خوابی که در تصویر مشاهده می کنید، دارای موکت بافت داری است که در مقابل کاغذ دیواری و سرویس خواب لوکس اتاق، ظاهری طبیعی بوجود می آورد.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیموکتی به رنگ خاکستری تیره که در اتاق کودک استفاده شده است، با کاغذ دیواری و دایره های خاکستری رنگ روی دیوار اتاق هماهنگ است. 
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیموکت با پرزهای بلند، ظاهری ژولیده بوجود می آورد که در زیر پا حس خیلی خوبی ایجاد می کند. این نوع موکت معجزه ای هستند که کثیفی و آلودگی را پنهان می کنند. پس مطمئن باشید که به خوبی از این موکت نگهداری و محافظت می کنید. 
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلیموکت طرحدار و رنگی راهرو و پله ها را تبدیل به شاخص مهمی در دکوراسیون منزل می کند. موکتی را انتخاب کنید که ساییدگی و فشار قدم های پا در اثر بالا و پاببن رفتن پله ها را تحمل کند. موکت برای پله باید ضخامتی داشته باشد که در لب پله امکان تا شدن و فرم گرفتن را داشته باشد.
طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

 

سایت چیدانه

 

 


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی موکت ها می توانند در دکوراسیون نقش مهمی داشته باشند چون با ورود به هر خانه ای پوشش کف به چشم می آید وقتی.راهنما خرید موکت برای خانه و منزل به شکلی که با دکوراسیون داخلی آن هماهنگ باشد، ... از آنجایی که موکتها در بافت، رنگ و طرحهای متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با ... موکت برای پوشش کف اتاقهایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است.11 مارس 2015 ... موکت مناسب این کار را بدون اینکه از طرح های شلوغ و فانتزی در خود استفاده ... انواع مدل سرامیک طرح پارکت زیبا و شیک عکس کفپوش طرح چوب.21 آوريل 2014 ... سقف، کف و دیوار سه سطح مهم، اصلی و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی در ... بازی با متریال ها با رنگ های مشترک در زمینه، خیلی به زیبایی دیزاین داخلی کمک می کند. ... داخلی آن ها طرح های کلاسیک، نئوکلاسیک، ویکتوریا و یا سبک های ...۱) پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف ... در بافت، رنگ و طرحهای متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با انواع دکوراسیون نیز به ... موکت برای پوشش اتاقهایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است.پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق ... از آنجایی که موکت ها در بافت، رنگ و طرح های متنوع در دسترس هستند،هماهنگ کردن آنها ... موکت برای پوشش کف اتاق هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است.18 ا کتبر 2016 ... طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی عکس شماره 1 ⇩ نقشهای خوشگل موکت در دکوراسیون داخلی موکت ها قادر هستند در دکوراسیون نقش اهمیتی می ...در این مطلب عکس های 20 دکوراسیون اتاق خواب زیبا و مدرن که دارای طراحی دوست داشتنی و کاربردی هستند قرار داده ایم. اتاق خواب های زیبا با طراحی ساده و شیک طرف.2 نوامبر 2015 ... امروزه موکت ها این اجازه را به شما می دهند که ازبین آن همه طرح ها و سبک های مختلف ... در عکس بالا می توانید ببینید که فضای راه پله ها چگونه با حضور موکت ها هم زیبا شده اند و هم ایمن. ... طراحی دکوراسیون داخلی نشیمن با موکت های رنگ روشن ...


کلماتی برای این موضوع

دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون داخلیدکوراسیون ، دکوراسیون حمام، دکوراسیون منزل دکوراسیون داخلی بسیار شیکی که بهترین معماری، دکوراسیون داخلی ، طراحی داخلی آرل پیشخوانچگونه می توان در یک دقیقه و چهل و پنج ثانیه جزء بهترین ها بود؟ انیمیشن های کوتاه یکی از دکوراسیون دکوراسیوندکوراسیون منزلدکوراسیون اتاق خوابدکوراسیون محل کارمدل پردهدکوراسیون طراحی داخلی اتاق نشیمن با نمای گرم و زیبای دیوارهای …دکوراسیون چوبی دکوراسیون چوبی اتاق نشیمن دیوار چوبی در طراحی داخلی دیوار چوبی دکوراسیون،دکوراسیون منزل،دکوراسیون خانه،دکوراسیون داخلیدکوراسیون منزلپردهدکوراسیون داخلی منزللوستردکوراسیون آشپزخانه دکوراسیون تریین دکوراسیون،تزیین دکوراسیون منزل، وسایل …تزیین دکوراسیون منزلتزیین دکوراسیون خانهتزیین دیوراسیون داخلی منزلتزیین طراحی داخلی منزل نکات کاربردی در طراحی داخلی منزل با توجه به چند نکته کوچک در طراحی داخلی منزل که دکوراسیون حمام و دستشویی طرح جدید برای جلوگیری از مصرف زیاد آب در حمام نکات ضروری در نظافت حمام دکوراسیون نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی اگر این کارها را انجام دهید دکور خانه شما بیشتر به …سایر مطالب دکوراسیون چیدمان خانه شیک این اشتباهات را در چینش خانه خود هرگز انجام تکنیک های نقاشی نقاشی برجستهتکنیک نقاشی روی آینه تکنیک نقاسی روی آینه وسایل مورد نیاز آینه در قطع وسیله معرفی هتل‌های ۵ و ۴ ستاره شیراز – شیراز ۱۴۰۰، شیراز …البته امین جان فاصله استاندارد بودن هتل ها با دیگر کشور ها در سال های اخیر به شدت در نورپردازی ساختمان لیست قیمت و کاتالوگ نورپردازی ساختمان ، شرکتهای معتبر فعال در زمینه نورپردازی احکام و مسائل قسمت های مختلف ساختمان زهراتقی لوپله ها و پاگرد ها در صورتی جزء قسمت های مشترک محسوب می شوند که خارج از قسمت های اختصاصیلینک منبع :طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی

تصاویر برای طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی - پارس ناز www.parsnaz.com/طرح-های-زیبای-موکت-دکوراسیون-داخلی.html‏ - ذخیره شده طرح های زیبای موکت در دکوراسیون داخلی موکت ها می توانند در دکوراسیون نقش مهمی داشته باشند چون با ورود به هر خانه ای پوشش کف به چشم می آید وقتی. انواع مدل جدید موکت هماهنگ با دکوراسیون داخلی منزل 2015 - اتاق www.otag.ir/مدل-جدید-موکت-هماهنگ-با-دکوراسیون/‏ - ذخیره شده - مشابه 11 مارس 2015 ... موکت مناسب این کار را بدون اینکه از طرح های شلوغ و فانتزی در خود استفاده ... انواع مدل سرامیک طرح پارکت زیبا و شیک + عکس کفپوش طرح چوب. راهنما خرید موکت هماهنگ با دکوراسیون داخل خانه و منزل | نوبرانه www.nobaraneh.com/3432/راهنما-خرید-موکت-خانه‏ - ذخیره شده - مشابه راهنما خرید موکت برای خانه و منزل به شکلی که با دکوراسیون داخلی آن هماهنگ باشد، ... رنگ و طرح‌های متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با انواع دکوراسیون نیز به ... برای عایق صوتی در داخل خانه · دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن را شاد و زیبا تزیین ... پالاز | خرید موکت متناسب و هماهنگ با دکوراسیون www.palaz.com/خرید-موکت-متناسب-و-هماهنگ-با-دکوراسیون/‏ - ذخیره شده - مشابه پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف اتاق ... از آنجایی که موکت ها در بافت، رنگ و طرح های متنوع در دسترس هستند،هماهنگ کردن آنها ... موکت برای پوشش کف اتاق هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است. چگونه موکت رابا دکوراسیون داخلی منزل ست کنیم؟ | چیدانه https://www.chidaneh.com/ideabooks/decoration/.../48887‏ - ذخیره شده 25 فوریه 2016 ... موکت ها در طراحی دکوراسیون داخلی خانه، طراحی دکوراسیون داخلی خانه به کمک موکت ها، موکت ... مبلمان های متفاوت و زیبا برای اتاق کودک و نوجوان ... می کنند که موکت اتاق کودک باید دارای طرح و نقش های کارتونی و شلوغ باشد اما توجه داشته ... انتخاب فرش ، دکوراسیون منزل خوش رنگ و لعاب | چیدانه https://www.chidaneh.com/ideabooks/decoration/.../14382‏ - ذخیره شده 2 فوریه 2015 ... قالی و قالیچه : همیشه یکی از دغدغه های ما در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ... اندازه ، رنگ ، الگو و طرح فرش نکات مهمی است که در هر دو روش باید به دقت به آنها توجه داشت. ... کفپوش، موکت و فرش های رنگ روشن باعث می شوند فضای خانه بزرگ تر و دلبازتر به نظر بیاید. ... گیاهان آپارتمانی ، طراوت بخش یک دکوراسیون زیبا ... موکت و نکته های مهم - بیتوته www.beytoote.com/mode/decor/carpeted2-tips.html‏ - ذخیره شده - مشابه ۱) پوشش کف اتاق در دکوراسیون داخلی از چنان اهمیت بالایی برخوردار است که کف ... در بافت، رنگ و طرح‌های متنوع در دسترس هستند، هماهنگ کردن آنها با انواع دکوراسیون نیز به ... موکت‌ برای پوشش اتاق‌هایی که کف چندان زیبایی ندارند، بسیار مناسب است . چگونه موکت را با دکوراسیون داخلی منزل ست کنیم؟ - برترین ها www.bartarinha.ir/.../چگونه-موکت-را-با-دکوراسیون-داخلی-منزل-ست-کنیم‏ - ذخیره شده 27 فوریه 2016 ... بهترین طرح های کوسن که زیبایی مبلمان شما را تکمیل می کنند! چگونه موکت را با دکوراسیون داخلی منزل ست کنیم؟ نمی دانم تا به حال شده است به ... مدل و طرح های جدید پالاز موکت را اینجا ببیینید, دکوراسیون داخلی ... www.beautyhome.ir/appliances/18385/پالاز-موکت‏ - ذخیره شده موکت های ایرانی از مناسب ترین کفپوش ها برای پوشاندن کف خانه محسوب می شوند. علاوه بر این موکت های ایرانی با کیفیت و زیبا هستند و امروزه شرکت های زیادی در ...