X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
یکشنبه 14 خرداد 1396

این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند

[ad_1]

شاید برایتان جالب باشد وقتی بدانید که مدیران برخی از بزرگترین برندهای دنیا در زمینه های مختلف، صبح اول وقت یک لیوان آب را به چای یا قهوه ترجیح می دهند. حتی برخی از آنها چند قطره آب لیموی تازه را هم در لیوان خود می ریزند و صبحشان را با این نوشیدنی شروع می کنند. به نظر شما چرا آنها ترجیح می دهند به جای قهوه، نسکافه یا چای با یک لیوان آب روزشان را آغاز کنند.

خب در ادامه دلایلی وجود دارد که یک لیوان آب اول صبح را به هر کسی که می خواهد روز پرانرژی داشته باشد پیشنهاد می کند.


آب به بدن شما بازمی گردد

6 تا 8 ساعت خواب شبانه زمان بسیار زیادی برای آب نخوردن است. بنابراین نوشیدن یک تا دو لیوان آب بلافاصله بعد از بیدار شدن وظیفه آب رسانی به بدن شما را در بهترین حالت ممکن انجام می دهد.

اگرچه بیشتر مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند که خب البته هر دو از منابع آنتی اکسیدان هستند و به هر حال به بدن آب رسانی می کنند اما شما همچنان می توانید آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنید و آنها را برای باقی ساعات روز بگذارید.

وقتی اول صبحی حسابی هوشیار می شوید

یکی از بزرگترین نشانه های بی انرژی و کرخت بودن کم شدن آب بدن است. از آنجایی که آب به نظم و علکرد مغز کمک بسزایی می کند ، پس می تواند در تنظیم حالت روحی افراد هم تاثیر گذار باشد.

بعد از ساعت های طولانی که نه چیزی خورده و نه چیزی نوشیده اید ، هر آنچه که میل کنید می تواند به منزله شوکی به بدن شما باشد. اگر این شوک یک لیوان آب باشد ، کارکرد همین یک لیوان آب در بدن شما سبب می شود هم انرژی بیشتری بگیرید و هم اینکه هوشیارتر شوید.

سوخت رسانی به مغز

وقتی پای فعالیت های روزانه وسط است ، آب رسانی به بدن از ضروریات خواهد بود. مغز انسان از 73 درصد آب تشکیل شده است. بنابراین آب رسانی به بدن بخصوص برای فعالیت مطلوب مغز از ضروریاتی است که نباید هرگز آن را دست کم بگیرید. هر چند همین آبرسانی هم یک پروسه بلند مدت روزانه است اما آغاز کردن روز با یک لیوان آن فعالیت روزمره بدن شما را در جهت درستی هدایت می کند.

یادتان باشد آنچه که صبح هنگام انجام می دهید روز شما را می سازد بنابراین اگر کرخت و بی انرژی باشید طبیعی است که روی همه فعالیت های روزمره تان تاثیر بگذارد.

جنگ تمام عیار با بیماری ها

وقتی شما خواب هستید بدنتان در حال ریکاوری و در واقع بازسازی خود است. در این دوره زمانی سیستم ایمنی بدن شما به شدت مشغول رها شدن از شر سموم است. با نوشیدن آب کافی شما به این پروسه سرعت می دهید و سریعتر سموم را از بدنتان بیرون می رانید.

گذشته از مغز در قسمت های عمده ای از سایر اعضای مهم بدن مانند قلب ، کلیه ها و ریه ها آب وجود دارد. بنابراین موضوع خیلی ساده است. برای سالم ماندن نوشیدن آب به مقدار کافی از ضروریات است.

وقتی سوخت و ساز بدن زیاد می شود

سوخت وساز کربوهیدارت ها و پروتئین های ضروری که شما میل می کنید از طریق آب موجود در بدن شما اتفاق می افتد. بنابراین وقتی شما آب کافی به بدن خود می رسانید ، متابولیسم شما به طور کامل فعال می شود و به زبان ساده تر اینکه سوخت و ساز بدنتان بیشتر می شود که همین مسئله می تواند به لاغر شدن هم کمک کند.

بنابراین وقتی بدن ما به اندازه کافی آب دریافت نکند ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیریم ؛ اتفاقی که باعث می شود بیشتر بخوریم و بیشتر خوردن هم مترادف با اضافه وزن است.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبطکلماتی برای این موضوع

راههای افزایش اعتماد به نفس ،زندگی بهتر ،روشهای …با این کار همسرتان را شگفت زده کنید رونق کسب و کار شما از طریق طراحی وبسایت با تور ستون یادداشت ماجرای زندگی زن باردار تهرانی که ۸ماه پیش همسر دوم یک مردمتاهل شد اعترافات زن جوان اثرات مثبت اندیشی در شاد زیستن مثبت اندیشی و نتیجه آن در زندگی چگونه برای زندگی الف فناوریپایگاه خبری الف به‌ تازگی پلیس آلمان یک عضو جدید را استخدام کرده که آن یک فورد اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید اطلاعات عمومیدانستنیهاآیا می دانید دانستنیهای طبیعتمقالات اطلاعات عمومی معلومات نوشته های خواندنی روح‌اله شنبه ‏ ‏ اگر جمعیت چین به شکل یک صف از مقابل شما راه بروند، این صف انجمن مولتیپل اسکروزیس ایرانجشنواره غذا مهر برگزاری کمیته علمی و سمپوزیوم انجمن ام اس ایران گزارش تصویری مراسم مقالات پزشکی و بهداشتی،توصیه های پزشکی ، …هوازی شدت می خواهد یا زمان؟ چهار راه پیشگیری از سرطان سینه خوردن شیر موز، در وعده ی مشاور فرهنگیاجتماعی دکتر افشارگاهی اصلا گمان نمی کنی ولی می شود گاهی نمی شود، نمی شود که نمی شود گاهی هزار دوره دعا اخبار،اخبار علمی،اخبار آموزشی،اخبار پزشکی،اخبار …ستاره‌شناسان با استفاده از شواهد دنباله‌دارها و مدل‌های جدید، نظریه جدیدی را مطح آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟ جدید اثراتخودارضاییبعدترکبا سلام و تشکر به خاطر ارتباط تان با این مرکز اینکه متوجه زشتی این عمل و آثار مخرب آن برنامه شش هفته‌ای افزایش حجم با تأکید بر ۱۰ حرکت …طبیب طبیعت طبیب طبیعت با خواص این خوراکی ممتاز بیشتر آشنا شوید خوراکی های مختلفی درلینک منبع :این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند

تصاویر برای این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند - بیتوته www.beytoote.com/psychology/.../second5-life-change.html‏ - ذخیره شده عادت,ترک عادت,عادت کردن,ترک عادت بد,عادت انسان های دوست داشتنی,عادت خوب وبد, روز ... روانشناسیبرای زندگی بهتراین «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند ... این "عادت 30 ثانیه‌ ای" زندگی را متحول می کند - پرورش افکار www.parvaresheafkar.com/.../habit-30-second-life-will-change‏ - ذخیره شده 13 دسامبر 2016 ... مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانیم آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنیم. دلایلی وجود دارد که یک لیوان آب اول صبح را به هر کسی ... این عادت 30 ثانیه ای زندگی را متحول می کند - ایران مطلب | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/25807633‏ 28 سپتامبر 2016 ... این عادت 30 ثانیه ای زندگی را متحول می کند. مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانید آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنید. دلایلی وجود ... این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند‎ - ناز - آبتین بلاگ naz.abtinblog.com/.../+‫این+«عادت+30+ثانیه‌ای»+زندگی+را+متحول+می+کند‬‎‏ - ذخیره شده روانشناسیبرای زندگی بهتراین «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند ... مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانیم آب را جایگزین این دو نوشیدنی ... این «عادت 30 ثانیه ای» زندگی را متحول می کند - سرزه www.serze.com/عادت-ثانیه-زندگی-متحول-1894584/‏ - ذخیره شده 28 سپتامبر 2016 ... این «عادت 30 ثانیه ای» زندگی را متحول می کند مردم نخست صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما قادر می باشید آب را جانشین این دو آشامیدنی کنید. این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند | جستجو | یاس baztab96.ir/list/این+«عادت+30+ثانیه‌ای»+زندگی+را+متحول+می+کند.html‏ دلایلی وجود دارد که یک لیوان آب اول صبح را به هر کسی که می خواهد روز پرانرژی داشته باشد پیشنهاد می کند. ادامه مطلب این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند. زندگی عشق نور: موفقیت ,سبک زندگی lifelovelight.rozblog.com/‏ - ذخیره شده - مشابه 11 نوامبر 2016 ... زندگی به سبک بورس بازها ... هر روز صبح از خانه شال و کلاه می کنند تا ساعت 8:30 به تالار بورس .... این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند. چه خبر | شادکامی و موفقیت www.chekhabar.ir/Service/34/شادکامی-و-موفقیت‏ - ذخیره شده یک عادت 30 ثانیه ای که زندگی تان را متحول می کند. مردم اول صبح ها چای یا قهوه را ترجیح می دهند اما می توانید آب را جایگزین این دو نوشیدنی کنید. دلایلی وجود دارد که ... شادی امروز را از دست مده sedayzaman.blogfa.com/‏ - ذخیره شده - مشابه آن شخصیتی که در خانه و شهر خود بودید بی اهمیت تر می شود و در این شرایط مرکزیت ... 7 قدم برای تا زندگی با نشاط .... این «عادت 30 ثانیه‌ای» زندگی را متحول می کند.