X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید

[ad_1]

وب‌سایت بازده: شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف می‌کنید، اگر رفت و آمدتان را هم در نظر بگیرید، تا ۱۰ ساعت هم افزایش می‌یابد. این را هم در نظر داشته باشید شما هر شب باید ۸ ساعت بخوابید (واقعا باید چنین کاری را انجام دهید). این یعنی از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش بزرگی از زندگی شما است. اگر قرار است این همه برای چیزی زمان بگذارید، بهتر است اطمینان یابید آیا از شغل خود لذت می‌برید. شما تنها یک بار زندگی می‌کنید.


10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید
از کجا پی ببریم چنین حسی به کارمان داریم؟ در اینجا ۱۰ نشانه‌ی کلیدی آمده است که نشان می‌دهد شما از شغل خود لذت می‌برید:

۱. شما متوجه‌ی گذشت زمان نمی‌شوید، به یک وضعیت تچان وارد می‌شوید.

تچان تقریبا یک وضعیت متعالی است که زمان در آن رنگ می‌بازد- آنچه پیش روی شما است، همه‌ی چیزی است که وجود دارد، و نگرانی‌ها و وظایف دیگر به کنار می‌روند. این زمانی رخ می‌دهد که شما کاری واقعا لذت‌بخش را انجام می‌دهید (مانند نواختن یک آلت موسیقی که عاشق‌اش هستید) یا زمانی که با کسی هستید که واقعا برای شما اهمیت دارد.

وقتی کاری را که عاشقش هستید انجام می‌دهید، چنین قضیه‌ای برقرار است. زمان می‌گذرد و شما با نگاه کردن به پنجره، بیرون را تاریک می‌یابید درحالی‌که شکی ندارید خورشید به تازگی طلوع کرده بود.

و بهترین چیز درباره‌ی حالت تچان این است که حس خوبی به شما می‌بخشد.


۲. احساس می‌کنید که کار ارزشمندی انجام می‌دهید. از کاری که کرده‌اید احساس رضایت دارید.

انسان‌ها از اینکه با دیگران در ارتباط باشند، خوشحال می‌شوند ولی آنها از ساختن یا ارائه چیزی ارزشمند به دیگران هم خوشحال می‌شوند. چنین چیزی الزاما درمان سرطان نیست (البته که این کار شگفت آور خواهد بود! ). این کار می‌تواند ساده‌تر باشد مانند کار یک نجار که برای مردم چیزهایی را می‌سازد که آنها نیاز دارند. کار شما هر چه باشد، شما از این‌که به مردم کمک کرده‌اید و خدمتی به آنها رسانده اید، حس خشنوی عمیقی خواهید داشت. احساس‌تان مانند این است که ایده‌های ناب، توانایی‌ها و استعداد هایتان را به مردم بازمی‌گردانید و تقدیمشان می‌کنید.

در واقع این چیز دیگری است که تعریف می‌کند، یک فرد شاد چگونه زندگی می‌کند و شما چگونه می‌توانید هر روز شاد بمانید.


۳. شما از این‌که صبح از خواب برخیزید هیجان‌زده می‌شوید.

اگر شما در هنگام صبح برای برخاستن از خواب، آماده و مشتاق نیستید حتما یک چیزی کم است. البته هر کاری، روزهای تعطیلی هم دارد ولی اگر شما همواره از رفتن به کار واهمه‌ی شدیدی دارید، احتمالا زمان تغییر فرا رسیده است.

هر کاری که انجام می‌دهید، باید چنان شما را هیجان‌زده کند که آغازی سریع و پرنشاط را برای روز کاری‌تان رقم بزنید. این کار باید شما را درگیر تمرکز بر جنبه‌ای از شغل‌تان کند پیش‌تر آن را ندیده باشید، ولی باید شما را از جای‌تان بیرون بکشد و هیجان زده کند.


۴. همکاران و بالادستی‌های شما در ارائه و تولید چیزها، همچون شریکان شما به نظر می‌رسند.

وقتی شما افرادی را که با آنها کار می‌کنید نه فقط به عنوان دیگرانی در دفتر کار ببینید، یا کسانی که به شما گزارش‌های "مشخصات روند آزمایش” (TPS) را برای انجام می‌سپارند، ، می‌شود گفت در جای درستی قرار گرفته اید. باید آنان را هم‌چون کسانی ببینید که می‌توانید با آنها چیزی بزرگ را بسازید. شاید رییس نباشید که تصمیم بگیرید آن چیز چه باشد ولی شما به کاری که می‌کنید باور دارید و دوست دارید به محل کارتان بروید و درکنار آن افراد برای محقق ساختن آن موضوع تلاش کنید.


۵.  شما از کارتان گلایه نمی‌کنید.

بسیاری از مردم از شغل خود گله‌مند هستند:

"زمان شروع کار خیلی زود است”

"راه آن خیلی دور است”

” از افرادی که با آنها کار می‌کنم خوشم نمی‌آید”

” از کاری که می‌کنم بیزارم”

اگر پیوسته از کارتان شکایت می‌کنید، یا به یک تغییر در طرز فکرتان نیاز دارید(به آنچه دارید بها بدهید و این شرایط را مقایسه کنید با زمانی که بیکار شده‌اید و در پرداخت قبض‌های‌تان مشکل دارید) یا این در واقع راهنمای درونی است که به شما نشان می‌دهد باید شغل دیگری بیابید که از آن لذت بیشتری ببرید.

موضوع هر چه باشد، در کاری که از آن لذت می‌برید، ممکن است زمان‌هایی باشد که از حجم کار یا وظایف آزاردهنده گلایه‌مند باشید. ولی روی هم رفته، اینها در مقایسه با شادی انجام کار مورد علاقه‌تان، چیزی نیست.


۶.  شما نگران کشمکش کارتان نیستید.

کار می‌تواند یک مبارزه باشد. نویسندگان ساعت‌ها صرف ویرایش می‌کنند و باید هر روز کار کنند. هنرمندان ممکن است همه‌ی نقاشی‌ها را به پایان ببرند و سپس آنها را دور بریزند. طرح‌هایی به ذهن مهندسان می‌رسند که معیوب‌اند و باید به همان تخته رسمی برگردند که معادلات و شکل‌ها را روی آن پیاده می‌سازند.

ولی زمانی که از کارتان لذت می‌برید، به این چیزها اهمیتی نمی‌دهید. عاشق این کشمکش‌ها هستید. عاشق این هستید که به عقب برشد و کارتان را اصلاح کنید و در فرآیند پیشروی به سوی آنچه می‌خواهید، باشید. هدف نهایی تولید چیزی شگفت آور، ارزش همه‌ی این چیزها را دارد.


۷. از سخن گفتن درباره‌ی کاری که می‌کنید، انرژی می‌گیرید.

وقتی مردم می‌پرسند "شغل شما چیست؟”، به وجد می‌آیید. نمی‌توانید درباره‌ی آن چیزی نگویید. این نشانه‌ای‌ است از این‌که عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید و می‌خواهید همه‌ی افراد دیگر هم این را بدانند.


۸.  احساس می‌کنید کارتان امتدادی از شماست، این کار بخشی از شخصیت‌تان است.

کار، اگر وسیله‌ای برای رسیدن به یک هدف یا پایان نباشد دیگر کار نیست. کار کامل همان است که با چیزی درون شما هماهنگ است و شما را قادر می‌سازد تا از پس ساعات پیاپی، کیفیتی شگفت آور را پدید آورید. شما خودتان را بروز می‌دهید و با آن حس شگفتی و همگونی خواهید داشت.


۹. شما به بخش‌های اضافی از کار که وظیفه‌تان نیست، علاقه نشان می‌دهید.

زمانی که واقعا از کارتان لذت می‌برید، می‌خواهید درباره‌ی شرکت خود و چیزهایی که به‌طور مستقیم مسئول آن نیستید ولی به‌طور کلی با آنها سروکار دارید، یاد بگیرید. حتی اگر شما مجبور به انجام کاری خاصی نباشید، می‌خواهید بیشتر بدانید.


۱۰.  در پایان روز احساس خستگی می‌کنید، ولی به گونه‌ای رضایتمندانه

میان خستگی ناشی از انجام کارهای بسیار و خستگی ناشی از دست و پا زدن در طول روز که عزم بسیاری نیز از شما طلبیده، تفاوت وجود دارد. اگر احساس ورزیدگی، رضایت، خشنودی و همچنین حس ساختن چیزی ارزشمند را در هنگام کار داشته باشید و این کار شما را خسته سازد، کارتان را به درستی انجام می‌دهید.

همیشه به یاد داشته باشید:

"کار شما بخش بزرگی از زندگی‌تان را پر خواهد ساخت، و تنها راه این‌که واقعا احساس رضایت داشته باشید این است که کاری را انجام دهید که باور دارید کاری بزرگ است. و تنها راه انجام کارهای بزرگ این است که عاشق آن چیزی باشید که انجام دهید. اگر هنوز این کار را نیافته اید، به جست‌وجوی خود ادامه دهید. آرام نگیرید. چرا که با تمام وجود خواهید دانست چه زمانی آن را خواهید یافت.” (استیو جابز)


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


25 سپتامبر 2016 ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت میبرید. شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%اش را در محل کار صرف میکنید و این بخش بزرگی از زندگی ...25 سپتامبر 2016 ... رضایت از شغل, شغل, محل کار اگر نشانه های زیر را ندارید محل کارتان را ترک کنید! / تست موفقیت شغلیشما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ...شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف میکنید، ...10 نشانه که شما از شغل تان لذت میبرید. شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود ...شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف میکنید، ...10 نشانه که شما از شغل تان لذت میبرید. شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود ...اخبار 10 نشانه که شما از شغل تان لذت میبرید. چگونه همزمان با تحصیل، کار کنیم؟برترینها4 روز قبل. جستجو برای: کانال تلگرام رسانه اول · آکواریوم مدرن ...پست با عنوان 10 نشانه که شما از شغل تان لذت میبرید از وب سایت بلاگفا با ذکر منبع به صورت خودکار بازنشر شده و در این صفحه نمایش داده شده است. در صورتیکه ...برای همه ما زیاد پیش می آید که وقتی کتاب می خوانیم یادمان می رود که تا چه صفحه ای خوانده ایم و باید دقایقی دنبالش بگردیم. این نشانه ها مشکل تان را حل می کنند.


کلماتی برای این موضوع

نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید۳ شما از این‌که صبح از خواب برخیزید هیجان‌زده می‌شوید اگر شما در هنگام صبح برای نشانه که شما از شغل تان لذت می‌بریدشما در واقع از کل زمان در دسترس تانبیداری، ۶۳‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید پرتال جامع …شما در واقع از کل زمان در دسترس تانبیداری، ۶۳‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش نشانه که شما از شغل تان لذت می‌بریدمدیریتشما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا مجله پنجره خلاقیت نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید…شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید اتحاد خبراتحادخبر شما در واقع از کل زمان در دسترس تانبیداری، ۶۳‌اش را در محل کار صرف می ۱۰ نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید مجله کسب ……شما چه کارآفرینی باشید که محل از کل زمان در دسترس تان دهید، لذت می‌برید شما ۱۰ نشانه که شما از شغل تان لذت می‌ برید بانک …… دهد شما از شغل خود لذت می‌برید ۱ شما متوجه‌ی گذشت نشانه که شما از شغل تان سخت کار نکنید، هوشمندانه کار کنید نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید شما داده خواهدشد که هم از شما وارد شود ۱۰ نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید استخدام …… از شغل خود لذت می‌برید شما از شغل خود لذت می‌برید نشانه که شما از شغل تان نشانه های هک شدن در موبوگرامدانلود رایگان موبوگرام برای اندروید از شغل تان لذت می‌برید نشانه که شما امید و زندگی رضایت از شغلرضایتازشغلامید و زندگی رضایت از شغل صفحه ی ثروتمندی از ذهن شروع می شود زشت علت تنفر خانمها از آقایونعلتتنفرخانمهاازآقایونقبل از بارداری حتما باید نشانه که عشق تان هنوز درگیر روش علمی برای نشانه های رضایت شغلی را بدانیدنشانههایرضایتشغلیرا از شغل خود لذت می‌برید شما که از آن لذت می‌برید از کار که وظیفه‌تان نشانه های دلگرم کننده از ریکاوری شوماخر نشانه های دلگرم کننده از ریکاوری شوماخر نشانه های دلگرم کننده از ریکاوری شوماخر ۱۰ نشانه خال نشانهخال۱۰ نشانه خال نشانه ای که شرکت شما را نابود می کند نشانه ای که شرکت شما از این نشانه را در شود چقدر از کارتان لذت می برید ۱۴ نشانه که بهترین زن دنیا برای شوهرتان هستید …۱۴نشانهکهبهترینزندنیابرای۱۰ نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید ۱۴ نشانه که شما آب کافی نمی پربازدید سبد بلاگ نشانه هوش هیجانی که می توانید در … نشانه هوش هیجانی که می توانید گریه برای شما دار و ندار من است چشمِ پُر از گریه لذت جنسی و رابطه جنسی بدون مقاربتپرشین پرشیامردی که عاشق تان است این نشانه که از این کار لذت می برید را که در رابطه شمالینک منبع :10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید

10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/.../10-نشانه-که-شما-از-شغل-تان-لذت-می‌برید‏ - ذخیره شده 25 سپتامبر 2016 ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید. شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری) ، ۶۳%‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش بزرگی از زندگی ... تصاویر برای 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید ۱۰ نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید | اقتصاد آنلاین www.eghtesadonline.com/.../147693-نشانه-که-شما-از-شغل-تان-لذت-می-برید‏ - ذخیره شده 25 سپتامبر 2016 ... شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش بزرگی از زندگی شما است. اگر قرار است این همه برای ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می برید - آکا www.akairan.com/khanevadeh/success1/news2016925919051728.html‏ 25 سپتامبر 2016 ... شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳% اش را در محل کار صرف می کنید و این بخش بزرگی از زندگی شما است. اگر قرار است این همه برای ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می برید | شما در واقع از کل زمان - قطره www.ghatreh.com/news/nn33824939/نشانه-شما-شغل-تان-لذت-برید‏ 25 سپتامبر 2016 ... شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، 63% اش را در محل کار ... در اینجا 10 نشانه ی کلیدی آمده است که نشان می دهد شما از شغل خود لذت می برید: 1. 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید - ستاد rangirangia.bla.3tad.xyz/post486668.html‏ شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف می‌کنید، ... 10 علامت که شما از شغل تان صفا می کنید - سرزه www.serze.com/علامت-کنید-1873513/‏ - ذخیره شده 25 سپتامبر 2016 ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می برید شما فی الواقع از کل زمان در دسترس تان( بیداری)، ۶۳%‌اش را در مکان کار صرف می‌کنید و این قسمت بزرگی از ... 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید - صفحه اصلی - فارسی بلاگ z-o.bla.fablog.in/post575780.html‏ 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید. http://s3.img7.ir/1jFvQ_t.jpg. شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%‌اش را در محل کار صرف می‌کنید و این بخش ... برترینها - موفقیت - 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید bartarinha-77.bia2news.com/.../10-نشانه-که-شما-از-شغل-تان-لذت-می‌برید‏ برترینها - موفقیت - شما در واقع از کل زمان در دسترس تان(بیداری)، ۶۳%‌اش را در محل ... همه برای چیزی زمان بگذارید، بهتر است اطمینان یابید آیا از شغل خود لذت می‌برید. 10 نشانه که شما از شغل تان لذت می‌برید - بلاگ ریدر rahell.bgreader.xyz/view718491.html‏ شما چه کارآفرینی باشید که محل کارتان به جای خاصی محدود نباشد، چه در دفتر کار کنید یا درهر جای دیگر، احتمالا چیزی حدود هشت ساعت از روز را در جایی صرف می‌کنید، ...
برچسب‌ها: نشانه، می‌برید