X
تبلیغات
رایتل

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
چهارشنبه 17 خرداد 1396

آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟!

[ad_1]

مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت دارد؟هویج و آب آن چه ارزش تغذیه ای به همراه دارد این میوه حاوی ویتامین ها و موادمعدنی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی و محافظت از پوست است می توانید با کمک گرفتن از ویتامین A موجود در آن از بروز آسیب های مختلف بینایی پیشگیری کنید تاری دید، تنبلی چشم و شب کوری با نوشیدن آب هویج قابل پیشگیری خواهند بود .

تاثیرات آب هویج

مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت دارد؟هویج و آب آن چه ارزش تغذیه ای به همراه دارد این میوه حاوی ویتامین ها و موادمعدنی مناسب برای تقویت سیستم ایمنی و محافظت از پوست است می توانید با کمک گرفتن از ویتامین A موجود در آن از بروز آسیب های مختلف بینایی پیشگیری کنید تاری دید، تنبلی چشم و شب کوری با نوشیدن آب هویج قابل پیشگیری خواهند بود .اغلب والدین هنگامی که مطلع می‌شوند کودکشان دچار ضعف بینایی است و به تجویز اپتومتریست باید عینک بزند، می‌پرسند آب هویج به او بدهم بخورد؟


 آب هویج تأثیری روی نمره عینک بچه‌ها ندارد. نمره عینک کودکان، حاصل نارسایی فیزیکی چشم است یعنی وقتی طول کره چشم کوتاه‌تر از توان انکساری آن باشد، کودک مبتلا به دور بینی و زمانی که طول کره چشم بلندتر از توان انکساری آن است، دچار نزدیک‌بینی خواهد شد. آستیگماتیسم هم زمانی اتفاق می‌افتد که توان انکساری چشم کودک در محور‌های مختلف متفاوت است. بنابراین، آب هویج هیچ تأثیری روی این ویژگی‌های فیزیکی چشم ندارد.


هویج، منبع غنی بتاکاروتن و بتا کاروتن پیش ساز ویتامین A است، یعنی در بدن تبدیل به ویتامین A می‌شود. اگر چه ویتامین A برای تقویت سیستم ایمنی,محافظت از پوست و همچنین عملکرد سلول‌های بینایی در شبکیه چشم لازم است ولی مصرف آن، تأثیری بر ابعاد فیزیکی کره چشم که موجب بروز عیب انکساری می‌شود، ندارد.


عیوب انکساری چشم توسط اپتومتریست مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورتی که نیاز به تجویز عینک باشد، عینک مناسب برای کودک تجویز می‌شود. گاهی علت ضعف بینایی حتی عیب انکساری نیست یعنی با تجویز عینک دید کودک اصلاح نمی‌شود و ممکن است نارسایی مربوط به سیستم انتقال نور به شبکیه چشم یا مربوط به بخش عصبی شبکیه و عصب بینایی باشد که در موارد ضروری، کودک برای رسیدگی لازم به جراح چشم پزشک ارجاع می‌شود.


خوردن هویج یا نوشیدن آب هویج هر چند وقت یکبار همانند مصرف میوه‌ها و سبزیجات تازه برای سلامت لازم است و می‌تواند به تأمین ویتامین لازم کمک کند ولی افراط در نوشیدن آب هویج نه تنها به بینایی شما کمکی نمی‌کند بلکه گاهی به دلیل این که این ویتامین محلول در آب و چربی است،‌ مقدار اضافی آن از طریق ادرار دفع نشده، موجب تجمع در بدن می‌شود که خود این موضوع برای فرد مضر است. گاهی افراط بیش از حد والدین برای اجبار کودکان به نوشیدن آب هویج موجب می‌شود تا رنگ پوست کودک متمایل به رنگ نارنجی هویج شود که نشان‌دهنده تجمع بتاکاروتن هویج در بدن است، چراکه مسئول رنگ نارنجی هویج همان بتاکاروتن آ پیش‌ساز ویتامین A است. در این شرایط، حتی هنگامی که پلک پایین کودک به طرف پایین کشیده می‌شود، تجمع رنگ نارنجی در پلک مشهود است.


ویتامین A از طریق مواد غذایی دیگر مثل شیرو لبنیات، تخم مرغ و سبزیجات سبز و زرد رنگ نیز تأمین می‌ شود و در یک تغذیه معمولی خوب هرگز نباید نگران کمبود ویتامین A در بدن باشیم. اگر آب هویج هم نوشیده نشود از طریق تغذیه معمول روزانه این ویتامین فراهم می‌‌شود.


شایان ذکر است، عیوب انکساری مربوط به فیزیک چشم است و در صورتی که اصلاح نشود، می‌تواند موجب تاری دید، تنبلی چشم و دیگر عوارض در سیستم بینایی کودکان و بزرگسالان گردد. این عارضه، طبق آمار جهانی در رأس عوامل منجر به آسیب‌های بینایی قرار می‌گیرد. بنابر این باید به آن توجه داشت و اختلالات آن را جدی گرفت.


در اغلب موارد با تجویز دقیق عینک مناسب برای کودک تقریبا همه مشکلات مربوط به آسیب‌های مرتبط با عیوب انکساری چشم را می‌توان کنترل و پیشگیری کرد. به یاد داشته باشیم، اگر با خوردن آب هویج می‌شد بینایی را اصلاح کرد و عینک نزد، بسیاری از مردم جهان ازجمله شاغلان جامعه پزشکی از این راه استفاده می‌کردند و عینک‌هایشان را کنار می‌گذاشتند.

جام آنلاین

اخبار مرتبط :

خاصیت هویج در لاغری

خواص زردک(هویج ایرانی) در طب سنتی!

خواص هویج برای مردان!

بهترین شیوه استفاده از هویج

هویج، آب هویج یا هویج پخته؟


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت دارد؟هویج و آب آن چه ارزش تغذیه ای به همراه دارد این میوه حاوی ویتامین ها و موادمعدنی مناسب برای ...27 فوریه 2008 ... واقعاً براي بينايي مفيد است يا والدين فقط براي اينكه فرزندانشان را تشويق به مصرف سبزيجات .... آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟هویج. دکتر فیروزه رحیمی با توجه به فلسفه مصرف آب هویج و تأثیر آن بر ... از پیری زودرس سلولهای شبکیه بسیار موثر است اما لازم به ذکر است مصرف این مواد از بروز ... درس میخوندم خیلی چشمام ضعیف شده بعد یک مدت آب هویج خوردم واقعا خیلی بهتر شد.صاحبخبر - به گزارش فرهنگ نیوز، حتماً می دانید که این سبزی نارنجی رنگ علاوه بر چشم ها برای پوست نیز مفید است. اما همه خواص آب هویج به همین ها ختم نمی شود.آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟! واضح ... مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت دارد ... منبع مشاهده مطلب ...ارسال به دوست RSS آيا هويج واقعاً براي بينايي مفيد است نقش تغذيه در سلامت چشم و بينايي منبع: http://www.noorvision.com آيا خوردن هويج واقعاً براي بينايي مفيد ...آیا هویج واقعا باعث تقویت بینایی می شود و تا چه اندازه برای سو چشم مفید است؟ ... متأسفانه مردم بر این باور هستند که هر بیماری چشمی را میتوان با مصرف آب هویج ...1 فوریه 2005 ... آیا خوردن هویج واقعاً برای بینایی مفید است یا والدین فقط برای اینكه ... توصیه شده در روز است ، پس مصرف این سبزی واقعاً برای تقویت چشم مؤثر است. ... از بیماری ها از جمله بیماری های چشم مثل كاتاراكت ( آب مروارید ) را كاهش می دهند.ویتامین A بر سلامت بینایی مؤثر است اما عیوب انکساری را رفع نمی کند. آیا هویج جای عینک را میگیرد؟ از بچگی توی گوش خیلی از ما خواندهاند که با نوشیدن آب هویج، ...آیا خوردن هویج واقعاً برای بینایی مفید است یا والدین فقط برای اینكه ... مقدار توصیه شده در روز است ، پس مصرف این سبزی واقعاً برای تقویت چشم مؤثر است. ... به بسیاری از بیماری ها از جمله بیماری های چشم مثل كاتاراكت ( آب مروارید ) را كاهش می دهند. .... و بیماریها · غذاهای موثر در پیشگیری از سکته مغزی · تغذیه مناسب سردرد و میگرن ...


کلماتی برای این موضوع

آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟تاثیرات آب هویج مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت آیا هویج بر بینایی تأثیر دارد؟دکتر فیروزه رحیمی با توجه به فلسفه مصرف آب هویج و تأثیر آن بر افزایش قدرت بینایی، گفت خوراکی برای تقویت بینایی هویج هویج و بسیاری از سبزیجات و میوه‌جات زرد و نارنجی رنگ حاوی بتاکاروتن هستند که بهترین راه ها برای تقویت بیناییراهنمایی روش های مناسب و موثر برای تقویت بینایی ، اگر می‌دانید که فعالیت ماهیچه‌ها زمان بندی مصرف مکمل‌ها برای رشد حداکثری عضلات …وقتی‌ که بحث مکمل‌ها به میان میاید زمان دقیق مصرف آن مهمترین مساله می‌باشدشما اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید اطلاعات عمومیدانستنیهاآیا می دانید دانستنیهای طبیعتمقالات اطلاعات عمومی معلومات کلینیک پوست و مو ، لیزر ، زیبایی و لاغری ایرانیان …زیبایی شما در خون شماست پیش گفتار یک روش نسبتا نوین و بنیادین سلول های درمانی در عرق رازیانه حکیم تهرانیعرقیات گیاهیعرق گلبهار همونطور که میدونید شیرپاک کن یک محصول بسیار پرطرفدار برای رژیم غذایی مناسب مرکز اطلاعات فنی ایراننکاتی درباره فواید و زیان‌های مصرف آجیل یک کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی گفت پیک شفا تقویت چشم با داروهای طبیعیتقویت چشم با داروهای طبیعی چشم انسان عضوی مرکب است که از طبقه و سه رطوبت تشکلیل شده روش های افزایش شیر مادران شیردهبسم الله الرحمن الرحیم و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین و لعنه الله علی اعدایهم پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار …پزشکی،سلامت،بهداشت،اخبار پزشکی،اخبار سلامتوزارت بهداشت،اخبار سلامت و پزشکی خواص سبزیجات، خواص میوه جات ،خواص …درمان عفونت های سینوسی با گریپ فروت میوه پاییزی با خواص شگفت انگیز راه های خطرناک دندان پزشکی پزشکان ایراندانشمندان از سلول‌های بنیادی دندان شیری برای درمان بیماری‌های مزمن بهره می‌برند و رابطه آن با کم کاری و پرکاری تیروئید …برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سلام در اینجا نشان می دهد که دندان پزشکی پزشکان ایرانتوجه به سلامت دهان،‌ دندان و زبان ما را برای اصلاح و ادای درست گفتار خود یاری می‌کندبیماریهای غیر واگیر شایع سایت پزشکان بدون مرزبواسیر ممکن است سال ها وجود داشته باشد اما تنها با وقوع خونریزی بدان پی برده شودوبلاگ روانشناسی شفای درونبا وجود اینکه ممکن است تمرینات زیادی برای رویارویی با افراد منفی انجام داده باشیم یکی از مشکلاتی که برای خانم ها، به خصوص از سنین تا سالگی پیش می آید، افتادگی سینه استعلام و پرداخت خلافی خودرو از طریق اینترنت، …استعلاموپرداختبه گزارش دنیای خودرو ،گرفتن خلافی خودرو به صورت آنلاین یا غیر حضوری چیزی است که خیلیلینک منبع :آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟!

آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟! - نیک صالحی پرتال ... www.niksalehi.com/.../آیا-واقعا-مصرف-آب-هویج-برای-بینایی-موثر.html‏ - ذخیره شده 22 ا کتبر 2016 ... تاثیرات آب هویج مصرف آب هویج از دیرباز برای بینایی شهرت داشته است آیا این موضوع صحت دارد؟هویج و آب آن چه ارزش تغذیه ای به همراه دارد این میوه ... آیا هویج بر بینایی تأثیر دارد؟ - تبیان article.tebyan.net/254759/آیا-هویج-بر-بینایی-تأثیر-دارد-‏ - ذخیره شده 18 آگوست 2013 ... یک چشم‌پزشک و متخصص قرنیه گفت: تأثیر مصرف آب هویج بر بیماری‌های چشم و افزایش قدرت بینایی، یک باور غلط است. ... پیری زودرس سلول‌های شبکیه بسیار موثر است اما لازم به ذکر است مصرف این مواد از بروز بیماری .... بود کاملا هم منطقیه اگه واقعا هویج به تقویت بینایی کمک میکرد الان بیناییمون مث عقاب میشد. بیمارستان و مراکز فوق تخصصی چشم پزشکی نور-آیا هویج جای عینک ... www.noorvision.com/.../بیمارستان-و-مراکز-فوق-تخصصی-چشم-پزشکی-نور-آیا-هویج-جای-عینک-را-می-گیرد-‏ - ذخیره شده - مشابه ویتامین A بر سلامت بینایی مؤثر است اما عیوب انکساری را رفع نمی کند. آیا هویج جای عینک را می‌گیرد؟ از بچگی توی گوش خیلی از ما خوانده‌اند که با نوشیدن آب هویج، ... آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟! - - خوش آب و هوا www.goodclimate.ir/taghzie/aayavaghaeamcrfaabhvyjbraybynayymvsr.html‏ آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است؟! - menuچهارشنبه 03 / 03 / 96 تاره های تغذیه و سلامت تاره های تغذیه و سلامت تاریخ انتشار : شنبه 22 / 10 / 2016مشاهده ... آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است - دانلود ویدیو www.airvideo.ir/.../آیا_واقعا_مصرف_آب_هویج_برای_بینایی_موثر_است‏ - ذخیره شده آیا واقعا مصرف آب هویج برای بینایی موثر است. دانلود خواص ... دانلود آیا هویج بینایی ما را بهتر می کند؟ ... دانلود کاپ کیک هویج، دسری فوق العاده برای جشن ها ( فیلم ). آب هویج و تاثیر آن بر بینایی - وقت غذای خوبه :) goodfoodtime.com/آب-هویج-و-تاثیر-آن-بر-بینایی/‏ - ذخیره شده 10 آوریل 2017 ... خانم دکتر آیا آب هویج واقعا باعث تقویت بینایی میشود؟ ... همه ما می دانیم که هویج برای بینایی بسیار موثر است و وجود دارند کسانی که ترجیح می دهند تا آب ... کبد است اگرچه زیاده روی در مصرف آب هویج خود می تواند اثر معکوس داشته و . آیا واقعا هویج در تقویت بینایی انسان تاثیر مثبت و ماندگاری دارد ... mihanpost.com/آیا-واقعا-هویج-در-تقویت-بینایی-انسان-تا/‏ - ذخیره شده 27 سپتامبر 2016 ... آیا واقعا هویج در تقویت بینایی انسان موثر است ؟ ... آن بر تقویت بینایی انسان باید گفت که هویج علاوه بر پیشگیری از ابتلا به آب مروارید به ... با این حال، مصرف مکمل های مختلف در افرادی که ازکمبود ویتامین A رنج می برند در بهتر ... آیا هویج واقعا باعث تقویت بینایی می شود و تا چه اندازه برای سو چشم ... javabyab.com/.../آیا-هویج-واقعا-باعث-تقویت-بینایی-شود-اندازه-برای-چشم-مفید-است؟‏ - ذخیره شده - مشابه آیا هویج واقعا باعث تقویت بینایی می شود و تا چه اندازه برای سو چشم مفید است؟ ... متأسفانه مردم بر این باور هستند که هر بیماری چشمی را می‌توان با مصرف آب هویج ... مصرف هویج برای کاهش ضعف بینایی موثر است - درمان - سلامت نیوز www.salamatnews.com/.../مصرف-هویج-برای-کاهش-ضعف-بینایی-موثر-است‏ - ذخیره شده - مشابه 14 جولای 2012 ... مصرف هویج برای کاهش ضعف بینایی موثر است ... است که برس بزنید و خیلی نازک هم جدا کنید آب هویج ضد ترش کردن معده است، عالیترین نوشابه همراه ... آیا هویج واقعا برای چشم مفید است؟ | باشگاه سلامتی امید fa.hopehealthclub.com/آیا-هویج-واقعا-برای-چشم-مفید-است؟/‏ - ذخیره شده 15 دسامبر 2015 ... 1394/9/24 مصرف هویج چه تاثیراتی روی بینایی ما میگذارد و موجب چه تغییراتی ... ما می شود چار خودن آب هویج ازقدیم الایام برای بینایی توصیه شده است هویج. ... می تواند موثر باشد چون هویج این توانایی را دارد که پیری چشم را دفع کند.