X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن

[ad_1]

در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا و خواب دیدن چیست؟ اصلا تا به حال فکر کرده اید که چرا بعضی ها خواب راحت و پر آرامشی دارند ولی بعضی از افراد در خواب مدام کابوس میبینند؟ دسترسی دانشمندان به عمق ذهن انسان باعث شده است که پاسخ بسیاری از این پرسش‌ها داده شود. در ادامه پاسخ این پرسش ها را طی 5 حقیقت باور نکردنی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

دانشمندان روز به روز به عمق بیشتری از ذهن انسان نفوذ می‌کنند؛ آنها توانسته‌اند از بسیاری از رمز و رازهای ذهن ما حین خواب پرده بردارند. وقتی سرتان را روی بالش می‌گذارید، از حالت خودآگاه خارج می‌شوید، اما سلول‌های مغزتان هنوز بیدارند و انرژی لازم برای خلق یک رویای زنده را تامین می‌کنند.
چرا برخی افراد کابوس می‌بینند، در حالی که خیلی‌ها کل شب را در آرامش می‌خوابند؟ رویا مثل خواب یک پدیده مرموز است. دسترسی دانشمندان به عمق ذهن انسان باعث شده است که پاسخ بسیاری از این پرسش‌ها داده شود. در ادامه، به پاسخ‌های رایج در این زمینه می‌پردازیم.
۱. ‌خواب‌ خشونت‌آمیز می‌تواند یک علامت هشداردهنده باشد
کابوس به اندازه کافی یک تجربه بد است؛ اما یک اختلال خواب نادر موسوم به REM وجود دارد که باعث می‌شود افراد حین خواب به عمل‌های خشونت‌آمیز دست بزنند یا جیغ بکشند. بر اساس تحقیقات منتشر شده در مجله نورولوژی، این خواب‌های خشونت‌آمیز ممکن است از نشانه‌های اولیه اختلالات مغزی از جمله بیماری پارکینسون و زوال عقل باشند. نتایج نشان می‌دهد که علائم اولیه این اختلالات عصبی ممکن است چندین دهه قبل از تشخیص نهایی ظاهر شده باشند.
۲. کسانی که شب‌زنده‌داری می‌کنند، بیشتر کابوس می‌بینند
بیدار ماندن تا دیر وقت خوبی‌های خود را دارد، اما دیدن خواب‌های عجیب و غریب جزء خوبی‌هایش نیست. تحقیقات سال ۲۰۱۱ در مجله خواب نشان می‌دهد افرادی که شب‌ها دیروقت به تختخواب می‌روند نسبت به کسانی که زود می‌خوابند، بیشتر کابوس می‌بینند.
در یک مطالعه ۲۶۴ نفری از دانشجویان شرکت‌کننده خواسته شد تا به تجربه کابوس دیدن خود از صفر تا ۴ امتیاز بدهند. میانگین امتیازات در میان کسانی که تا دیروقت بیدار می‌ماندند ۲.۱۰ و میانگین امتیازات برای گروه مقابل ۱.۲۳ بود. پژوهشگران معتقدند که این تفاوت معنادار است، اما آنها از چگونگی ارتباط بین عادات خواب و کابوس مطمئن نیستند.
۳. مردان در مورد رابطه جنسی خواب می‌بینند
مثل ساعت‌های بیداری، مردان در خواب هم بیش از زنان رویای داشتن رابطه جنسی را می‌بینند. اما این ادعا در مورد همه مردان و زنان صدق نمی‌کند. به گفته جنی پارکر، استاد روانشانسی دانشگاه غرب انگلستان، بسیاری از زنان بیش از مردان کابوس می‌بینند. او کابوس‌های شبانه زنان را به ۳ دسته مجزا تقسیم کرده است: کابوس‎‌های ترسناک (که در آن یا تحت تعقیب هستند یا تهدید می‌شوند)، کابوس‎‌های مربوط به از دست دادن یک عزیز و رویاهای درهم‌وبرهم.
۴. شما می‌توانید رویاهایتان را کنترل کنید
اگر به رویای شفاف و واضح علاقه دارید، می‌توانید بازی‌های ویدئویی انجام دهید. می‌پرسید چه ربطی دارد؟ جین گاکن‌باخ، استاد روانشناسی در دانشگاه گرانت مک‌ایوان در کانادا در این باره می‌گوید: «رویاهای شفاف و بازی‌های ویدئوی، هر دو نمایانگر یک واقعیت متناوب هستند. اگر چندین ساعت از وقت خود را در روز به این واقعیت مجازی اختصاص دهید، اگر هیچ فایده‌ای هم نداشته باشد نوعی تمرین محسوب می‌شود. گاکن‌باخ در مصاحبه‌ای با لیوساینس عنوان کرد: «گیمرها محیط بازی خود را کنترل می‌کنند. از این رو، می‌توانند از این قابلیت حین خواب دیدن نیز استفاده کنند.» تحقیقات گذشته نشان می‌دهند افرادی که اغلب بازی‌های ویدئویی انجام می‌دهند، در مقایسه با افرادی که علاقه‌ای به بازی‌های ویدئویی ندارند، بیشتر رویاهای شفاف را تجربه می‌کنند؛ چون می‌توانند خود را در قالبی جداگانه از بدن‌شان تصور کنند. آنها همچنین کنترل بهتری بر جهان خواب‌شان دارند. در واقع، برای آنها مثل این می‌ماند که دارند یکی از شخصیت‌های بازی‌های ویدئویی را کنترل می‌کنند. این سطح از کنترل به گیمرها کمک می‌کند که کابوس‌های وحشتناک شبانه خود را به یک رویای شیرین بدل کنند. به گفته گاکن‌باخ، این قابلیت می‌تواند به آسیب‌دیدگان جنگ و کسانی که از اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) رنج می‌برند نیز کمک کند.
۵. چرا خواب می‌بینیم؟
دانشمندان از مدت‌ها پیش به فکر پاسخ به این پرسش بوده‌اند که چرا خواب می‌بینیم؟ بر اساس نظریه خواب زیگموند فروید، خواب دیدن به نوعی تحقق خواسته‌ها و تمایلات سرکوب‌شده انسان است. این سفر در واقع یکی از پیامدهای جانبی حرکت سریع چشم در خواب (REM) است. تحقیقات دانشمندان نشان داده‌ است که ساعات خواب، به ما در حل مشکلات و سردرگمی‌هایی که در طول روز با آنها مواجه شده‌ایم، کمک می‌کنند. جنبه‌های بصری و اغلب غیرمنطقی خواب دیدن باعث شده است که این پدیده جدای از ظرف عقلانی انسان در نظر گرفته شود؛ به طوری که گفته می‌شود این پدیده برای حل برخی از مشکلات روزمره ضروری است. بنابراین، با اینکه رویاهای ما ممکن است در اصل بر اساس هدف دیگری شکل گرفته باشند، این احتمال وجود دارد که در طول زمان برای کارهای دیگری نیز تغییر ماهیت داده شوند. کمک به راه اندازی مجدد سیستم مغزی و حل مشکلات رومزه از جمله اهدافی هستند که برای این پدیده مطرح شده است.

منبع: دکتر سلام[ad_2]
لینک منبع

عبارات مرتبط


5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که ...5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. سیب موز >در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در ...29 آگوست 2016 ... در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا و ...در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر ... در ادامه پاسخ این پرسش ها را طی 5 حقیقت باور نکردنی در اختیار شما قرار خواهیم داد.27 آگوست 2016 ... مجله پزشکی دکتر سلام جامع ترین مجله پزشکی و سلامت منبع: دکتر سلام.29 آگوست 2016 ... در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا و ...در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا و خواب دیدن چیست؟5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. ... خبرگزاری تسنیم - مکاتبه لاریجانی با رئیسجمهور درباره برنامه ششم/ افزایش بندهای برنامه در دستور کار مجلس · خبرگزاری ...29 آگوست 2016 ... د ر بیشتر مواقع ما خواب میبیـنیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشیـنیم د ر صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا ...


کلماتی برای این موضوع

حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن آکاخواب،دلیل کابوس دیدن،علت خواب دیدن آکاایران حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن سرویس … حقیقت باور نکردنی درباره حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن با همسرش، پسر حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدندر بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن نیویدار علت رویا و خواب دیدن ها را طی حقیقت باور نکردنی در درباره ما تماس با حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدنبرترین ها ستاره های هالیوود در دوران نوجوانی به نظرم دیدن این تصاویر خالی از لطف حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن پرسیاراستقلال خوزستان برای اولین بار در تاریخ لیگ برتر رتبه بهترین خط حمله و بدترین خط دفاع ۵ حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدنحقیقتباورنکردنیدرباره۵ حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدنعلت خواب دیدن انسان چیست؟ محبوب ها درباره علت خواب حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن ژن مرتبط با خواب دیدن برچسب ها خواب دیدنخواب دیدنانتقاد صریح عارف از دولت درباره کنسرت خواب دیدن حقیقت باور نکردنی درباره خوابلینک منبع :5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن

5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن - مجله پزشکی دکتر سلام www.hidoctor.ir/159454_5-حقیقت-باور-نکردنی-درباره-خواب-دیدن.html/‎Cached29 آگوست 2016 ... در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در صورتی که هنوز نمیدانیم علت رویا و ... Images for 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن | پرشین سورنا www.persiansurena.com/5-حقیقت-باور-نکردنی-درباره-خواب-دیدن/ 29 آگوست 2016 ... 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم ... ۱۰ حقیقت جالبی که در مورد خواب نمی‌دانید! | عجیب‌ترین https://www.ajibtarin.com/facts/12353/حقیقت-جالب-خواب/‎Cached25 فوریه 2017 ... چرا خواب می‌بینیم؟ لیست سؤالات مشابه طولانی است و هیچ کدام ... Mar 27, 2018تولد اتو والاخ شیمیدان آلمانی Mar 29, 2018تولد ژوزف هوتون تیلور اختر ... Mar 30, 2018مرگ فیلیپ شووالتر هنچ ... 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن - دانلود فیلم www.mevia.ir/ch/5_حقیقت_باور_نکردنی_درباره_خواب_دیدن‎Cached5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. Error loading player: No playable sources found. دانلود سرعت باور نکردنی فراری دانلود سرعت باور نکردنی فراری برای دیدن ... 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن - سیب موز sibmoz.com/Post/62729/5-حقیقت-باور-نکردنی-درباره-خواب-دیدن 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن. سیب موز >در بیشتر مواقع ما خواب میبینیم و حتی آن را تعبیر میکنیم و به انتظار به ثمر نشستن تعبیر آن هم میشینیم در ... 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن - دانلود و نمایش ویدیو www.airvideo.ir/search/5_حقیقت_باور_نکردنی_درباره_خواب_دیدن‎Cachedدانلود حقایق باور نکردنی که حقیقت دارن! [دوبله فارسی] ... 5 حقیقت باور نکردنی درباره خواب دیدن ... دانلود کتابی درباره دنیای عرفان و ماورا |به قلم الهه فاخته (فیلم). 10 حقیقت جالب درباره خواب دیدن - روانشناسی - علم را با لذت بیاموزید ... https://020.ir/روانشناسی/10-حقیقت-جالب-درباره-خواب-دیدن‎Cached10 نکته جالب درباره خواب دیدن از تفاوت بین خواب های زنان و مردان تا خواب در ... که آدم ها معمولاً در طول شب چند خواب می بینند که هر یک بین 5 تا 20 دقیقه به طول می انجامد. 5 ماجرای باور نکردنی از غسالخانه بهشت زهرا(س)/ مرده ای که بوی گلاب می‌داد aftabnews.ir/vdcjaievyuqea8z.fsfu.html‎Cached Similar20 ا کتبر 2012 ... اون شب چون خیلی خسته بودم زود به خواب رفتم و خواب عجیبی دیدم. خانمی را که برای شستشو به غسالخانه آورده بودند، زنده بود و دست و پایش را با ... خواب‌ دیدن و حقایقی باور نکردنی ! - نی نی بان niniban.com/fa/news/44300/خواب‌-دیدن-و-حقایقی-باور-نکردنی-‎Cached Similarخواب دیدن یکی از تجربه‌های اسرار آمیز و جالب‌ زندگی ما است. اما واقعا چه چیزهایی درباره خواب صحت دارد؟