X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

سگ ها زبان انسان را می فهمند!

[ad_1]
خبرگزاری ایسنا: محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند.

به گزارش تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ‌ها از نیمکره چپ مغز خود برای پردازش کلمات  و نیمکره راست مغز خود برای تشخیص زیر و بمی صدا استفاده می‌کنند.

 به گفته محققان این دقیقا همان شیوه‌ای است که انسان‌ها از آن برای پردازش زبان بهره می‌گیرند.

این بدان معنی است که آنها از لحن صدای صاحبانشان، معنای حرف آنها را متوجه می‌شوند.

برای مثال زمانیکه آنها از سمت صاحبانشان تشویق می‌شوند، از طرز بیان و لحن صدای آن‌ها می‌توانند کلمات تحسین آمیز را متوجه شوند.

این مطالعه اولین پژوهشی است که به چگونگی پردازش زبان توسط سگ‌ها پرداخته است.

محققان این پژوهش، 13 سگ را آموزش دادند تا بی‌حرکت بر روی دستگاه ام‌.آر.آی بمانند تا بتوانند در زمانیکه به صداهای ضبط شده مربیان خود گوش می‌دهند، بر عملکرد مغز آنها نظارت داشته باشند.

آنها عبارت‌های مختلفی که جنبه تشویق و تحسین داشت یا ناراحت کننده و لحن تند داشت را بیان کرده بودند.

محققان به بررسی قسمت‌هایی از مغز پرداختند که مسئول تمایز بین کلمات بی‌معنی(خنثی) و معنادار و یا  لغات تحسین آمیز و مثبت و سرزنش کننده و منفی است.
تصاویر مغز این سگها نشان داد که آنها برای پردازش کلمات معنادار، تمایل به استفاده از نیمکره چپ مغز خود دارند.

استفاده از کلمات اختراع بشر است اما پس از انجام این پژوهش مشخص شد که استفاده از اتصالات عصبی مغز برای پردازش آنها، تنها منحصر به انسان نیست.

این پژوهش در مجله Science به چاپ رسیده است.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند.30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند.30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند.محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند.به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده ...30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می فهمند. -کلید واژه ها:8 سپتامبر 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند. نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگها از ...<iframe src="http://m.telewebion.com/embed/vod?EpisodeID=1500675" width="300" height="200" frameborder="0" allowFullScreen="true" ...30 آگوست 2016 ... سگ ها زبان انسان را می فهمند! محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می فهمند. سایت های دیگر.31 آگوست 2016 ... خبرگزاری ایسنا: محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را میفهمند. به گزارش تلگراف، نتایج این ...


کلماتی برای این موضوع

سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند ایسنابه گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ‌ها از سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمندبه گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ‌ها از سگ ها زبان انسان را می فهمند برترین ها خبر فارسیخبرگزاری ایسنا محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ ها حرفهای ما و الف سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمندبه گفته محققان این دقیقا همان شیوه‌ای است که انسان‌ها از آن برای پردازش زبان بهره می سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمندسگ‌هازبانانسانرامی‌فهمند آنها را می‌فهمند است که سگ‌ها از انسان‌ها از آن برای پردازش زبان سگ ها زبان انسان را می فهمند محققان مجارستانی …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از خبرایرانی شهریور ٩ سگ ها زبان انسان را می فهمند محققان سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند ساعتبه گزارش تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ‌ها از نیمکره چپ مغز خود سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمندسگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ سگ ها زبان انسان را می فهمند الف خبر فارسیایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ ها از نیمکره چپ مغز سگ ها زبان انسان را می فهمند ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ ها از نیمکره چپ مغزلینک منبع :سگ ها زبان انسان را می فهمند!

سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! - ایسنا www.isna.ir/news/95060906427/سگ-ها-زبان-انسان-را-می-فهمند‎Cached30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند. Images for سگ ها زبان انسان را می فهمند! سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! | اقتصاد آنلاین www.eghtesadonline.com/...عمومی.../143038-سگ-ها-زبان-انسان-را-می-فهمند‎Cached30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند. سگ ها زبان انسان را می فهمند! - خبرگزاری تابناک | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24497520 31 آگوست 2016 ... سگ ها زبان انسان را می فهمند! خبرگزاری ایسنا: محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می فهمند. سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! | دمادم damadam.ir/خرداد-khordadnews/.../سگ‌ها-زبان-انسان-را-می‌فهمند/.../3481839 محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند.به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش ... سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! payeshonline.com/news/86382/سگ‌ها-زبان-انسان-را-می‌فهمند 31 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند. سگ ها, انسان, زبان, - سگ ها زبان انسان ها را می فهمند! - چه خبر www.chekhabar.ir/News/39875/سگ-ها-زبان-انسان-ها-را-می-فهمند! 31 آگوست 2016 ... براساس تحقیقات جدید مشخص شد که سگ ها بخاطر نحوه پردازش کلمات در مغز خود, زبان انسان را می فهمند! سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! - خبرلند khabarland.com/news/41608/سگ‌ها-زبان-انسان-را-می‌فهمند‎Cached20 ژانویه 2017 ... به گزارش ایسنا به نقل از تلگراف، نتایج این پژوهش جدید نشان داده است که سگ‌ها از نیمکره چپ مغز خود برای پردازش کلمات و نیمکره راست مغز خود ... سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! - پارسینه www.parsine.com/fa/news/304428/سگ‌ها-زبان-انسان-را-می‌فهمند 30 آگوست 2016 ... محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند. نتایج تحقیقات / سگ‌ها زبان انسان را می‌فهمند! - بیمارستان سینا sinahospital.tums.ac.ir/detail.aspx?content=news&gidview=19086‎Cached7 سپتامبر 2016 ... به گزارش روابط عمومی بیمارستان سینا: محققان مجارستانی طی انجام یک پژوهش جدید دریافتند که سگ‌ها حرفهای ما و نحوه بیان آنها را می‌فهمند. به نقل از ...
برچسب‌ها: زبان، انسان، فهمند!