X
تبلیغات
زولا

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

سوئیفت باز هم هک شد!

[ad_1]
فارس: سامانه تبادل پیام بین بانکی سوئیفت دیروز از حملات هکری جدیدی به بانک های عضو خبر داد و آنها را برای ارتقای رویه های امنیتی خود تحت فشار قرار داد.
 سوئیفت باز هم هک شد!

پس از آنکه در ماه فوریه مشخص شد هکرهای سوئیفت موفق به سرقت ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش شده اند حالا این موضوع افشا شده که هکرها حملات فراوانی به این شبکه تبادل پیام داشته اند.

سوئیفت با ارسال نامه ای محرمانه به بانک های عضو اعلام کرده که تلاش های جدید برای سرقت سایبری – که برخی از آنها نیز موفق بوده – از ماه ژوئن اغاز شده و جزییاتی نیز در مورد این حملات زنجیره ای در اختیار آنها قرار داده است.

بر اساس یک کپی از این نامه که به دست خبرگزاری رویترز رسیده، هکرها بعد از هک این شبکه دستوراتی را برای پرداخت پول به نفع خود ارسال کرده اند و از برخی حساب های بانکی برداشت هایی صورت داده اند. در نامه یاد شده تهدید مذکور دائمی، پیچیده و منطبق شونده با شرایط جدید توصیف شده است.

اسامی موسسات مالی و بانک های متضرر شده و میزان پول به سرقت رفته بر اثر این حملات اعلام نشده است. اما این بانک ها از نظر میزان اهمیت و موقعیت جغرافیایی بسیار متنوع بوده و از روش های متنوعی برای دسترسی به سوئیفت استفاده می کنند.

یک سخنگوی سوئیفت از هرگونه اظهارنظر جدید یا ارائه توضیحات بیشتر در این مورد خودداری کرده است. اما مشخص شده که امنیت ضعیف زیرساخت های بانکی محلی در کشورهای آسیب دیده از این حملات، ویژگی مشترک همه آنها بوده است. بانک مرکزی بنگلادش که به خاطر این حملات ۸۱ میلیون دلار متضرر شده، از فایروال استفاده نمی کرده و از یک سوئیچ الکترونیک دست دوم ۱۰ دلاری در شبکه رایانه ای خود بهره می برده است.

علاوه بر این بانک، هکرها در گذشته موفق به برداشت ۱۲ میلیون دلار از بانک Banco del Austro اکوادور شدند. تلاش انها برای انتقال پول از بانک Tien Phong ویتنام در سال ۲۰۱۵ نیز ناکام ماند.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


شبکه بین المللی پیام رسانی مالی سوئیفت اذعان کرد دومین حمله بدافزاری مشابه حمله ای که منجر به سرقت 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش شد، علیه این شبکه ...31 آگوست 2016 ... شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه تری استفاده کنند.31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. سیستم تبادل پیام بین بانکی سوئیفت روز گذشته از حملات هکری جدیدی به بانک های عضو خبر داد و آنها را برای ارتقای رویه ...31 آگوست 2016 ... سامانه تبادل پیام بین بانکی سوئیفت دیروز از حملات هکری جدیدی به بانک های عضو خبر داد و آنها را برای ارتقای رویه های امنیتی خود تحت فشار قرار ...سوئیفت باز هم هک شد. بخش دانش و فناوری الف،10 شهریور95. شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های ...31 آگوست 2016 ... رویترز گزارش داد. سوئیفت باز هم هک شد. هشدار به بانک ها برای ارتقای امنیت. عصر بازار- سیستم تبادل پیام بین بانکی سوئیفت روز گذشته از ...31 آگوست 2016 ... به گزارش خدمت؛ فارس از رویترز نقل کرد: پس از آنکه در ماه فوریه مشخص شد هکرهای سوئیفت موفق به سرقت 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش ...1 سپتامبر 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد! پس از آنکه در ماه فوریه مشخص شد هکرهای سوئیفت موفق به سرقت ۸۱ میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش شده اند حالا این ...31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. عصر اعتبار- شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی ...31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه ...


کلماتی برای این موضوع

الف سوئیفت باز هم هک شد به نقل از رویترز، شبکه بین المللی نقل و انتقالات بین بانکی سوئیفت با افشای حملات خبرگزاری تسنیم سوئیفت باز هم هک شدسوئیفتبازشبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از سوئیفت باز هم هک شد نوشته شده توسطبین المللپس از آنکه در ماه فوریه مشخص شد هکرهای سوئیفت موفق به سرقت سوئیفت باز هم هک شد سوئیفت باز هم هک شد برسامسوئیفتهکشدبر اساس یک کپی از این نامه که به دست خبرگزاری رویترز رسیده، هکرها بعد از هک این شبکه سوئیفت باز هم هک شد شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از عصر بازار سوئیفت باز هم هک شدسوئیفتبازهمهکشدرویترز گزارش داد سوئیفت باز هم هک شد هشدار به بانک ها برای ارتقای امنیت عصر بازار عصر اعتبار سوئیفت باز هم هک شدسوئیفتبازهمهکشدسوئیفت باز هم هک شد عصر اعتبار شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های سوئیفت باز هم هک شد به گزارش فارس به نقل از رویترز، پس از آنکه در ماه فوریه مشخص شد هکرهای سوئیفت موفق به سوئیفت باز هم هک شد ایستناسوئیفت خاطر نشان کرده که برخی از قربانیان در حملات جدید مبالغی را از دست داده اند، اما سوئیفت باز هم هک شد خبر فارسیسوئیفت باز هم هک شد شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکهلینک منبع :سوئیفت باز هم هک شد!

سوئیفت باز هم هک شد - خبرگزاری تسنیم https://www.tasnimnews.com/fa/news/.../سوئیفت-باز-هم-هک-شد‎Cachedشبکه بین المللی پیام رسانی مالی سوئیفت اذعان کرد دومین حمله بدافزاری مشابه حمله ای که منجر به سرقت 81 میلیون دلار از بانک مرکزی بنگلادش شد، علیه این شبکه ... سوئیفت باز هم هک شد - خبرگزاری تسنیم - Tasnim https://www.tasnimnews.com/fa/news/.../سوئیفت-باز-هم-هک-شد‎Cached31 آگوست 2016 ... شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه تری استفاده کنند. سوئیفت باز هم هک شد - فرارو fararu.com/fa/news/287694/سوئیفت-باز-هم-هک-شد‎Cachedسوئیفت باز هم هک شد. تاریخ انتشار: ۱۳:۱۸ - ۱۰ شهریور ۱۳۹۵. پ. سیستم تبادل پیام بین بانکی سوئیفت روز گذشته از حملات هکری جدیدی به بانک های عضو خبر داد و ... رویترز گزارش داد سوئیفت باردیگر هک شد/ هشدار به بانک ها برای ... www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950610000469‎Cached31 آگوست 2016 ... سامانه تبادل پیام بین بانکی سوئیفت دیروز از حملات هکری جدیدی به بانک های عضو خبر داد و آنها را برای ارتقای رویه های امنیتی خود تحت فشار قرار ... عصر بازار - سوئیفت باز هم هک شد www.asrebazar.com/News/32876/سوئیفت-باز-هم-هک-شد‎Cached31 آگوست 2016 ... رویترز گزارش داد. سوئیفت باز هم هک شد. هشدار به بانک ها برای ارتقای امنیت. عصر بازار- سیستم تبادل پیام بین بانکی سوئیفت روز گذشته از ... سوئیفت باز هم هک شد - خبرداغ khabaredagh.ir/fa/news/680250/سوئیفت-باز-هم-هک-شد 31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه ... سوئیفت باز هم هک شد - 8 صبح | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24496091 31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه ... پایگاه جامع روزنامه مناقصه مزایده - سوئیفت باز هم هک شد www.monaghesatiran.ir/...و.../11267-سوئیفت-باز-هم-هک-شد.html‎Cached31 آگوست 2016 ... سوئیفت باز هم هک شد. سیستم تبادل پیام بین بانکی سوئیفت از حملات هکری جدیدی به بانک‌های عضو خبر داد و آن‌ها را برای ارتقای رویه‌های امنیتی ... شبکه بین المللی نقل و انتقالات بین بانکی، سوئیفت، باز هم هک شد https://www.techshot.ir/security/100038‎Cached4 سپتامبر 2016 ... شبکه بین المللی نقل و انتقالات بین بانکی، سوئیفت، باز هم هک شد. آخرین خبر | سوئیفت باز هم هک شد akharinkhabar.ir/money/2926377/سوئیفت-باز-هم-هک-شد 31 آگوست 2016 ... تسنیم/ شبکه سوئیفت با افشای حملات سایبری جدید علیه بانک های عضو این شبکه، از آنها خواست تا از رویه های امنیتی سختگیرانه تری استفاده ...
برچسب‌ها: سوئیفت، شد!