X
تبلیغات
زولا

مجله مطالب خواندنی

سبک زندگی، روانشناسی، سلامت،فناوری و ....
پنج‌شنبه 2 شهریور 1396

رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی

[ad_1]
وب سایت دیجیاتو - حمید مقدسی: اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود. حال آنها دوباره به حوزه اکتشافات فضایی بازگشته و طرح اصلی کاوشگر و مریخ نوردشان را برای ارسال به سیاره سرخ در اواسط سال 2020 ارائه نمودند.

در حال حاضر کاوشگر و مریخ نورد مورد بحث، اسم خاصی ندارند و ظاهراً چینی ها می خواهند برای انتخاب اسم آنها مسابقه ای عمومی را برگزار نمایند. کشور مذکور قصد دارد سطح مریخ را به منظور یافتن آب یا یخ و دیگر ویژگی های مهم مورد بررسی قرار دهد.

 چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد

گفتنی است تصاویری که مشاهده می کنید، رندرهای کامپیوتری هستند که از سوی «سازمان ملی علوم، تکنولوژی و صنایع برای دفاع ملی» یا SASTIND منتشر شده. در این عکس ها، مریخ نورد شش چرخ و همچنین فضاپیما و سامانه فرود را می توان دید.
 چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد

گفتنی است چینی ها در سال 2011 نیز قصد انجام عملیاتی مشابه روی سیاره سرخ را داشتند و بدین منظور کاوشگری را با استفاده از فضاپیمای روسی به سمت این سیاره اعزام کردند، اما پروژه فوق با شکست همراه بود.
 چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد

چین سومین کشوری است که تاکنون موفق به فرود آوردن کاوشگر روی سطح کره ماه شده، و با صرف هزینه های هنگفت در حوزه هوافضا و نجوم، قصد دارد جایگاه برجسته اش را در این زمینه حفظ نماید. آنها بزرگ ترین رادیوتلسکوپ دنیا را در اختیار دارند و راکت جدیدشان قادر است محموله هایی را به عمق فضا، از جمله مریخ ارسال نماید.

با این حساب اگر چین بتواند کاوشگرش را به سلامت روی سیاره سرخ بنشاند، در کنار ایالات متحده امریکا، روسیه، اتحادیه اروپا و هند، پنجمین کشوری خواهد بود که به این مهم دست یافته.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


29 آگوست 2016 ... در حال حاضر کاوشگر و مریخ نورد مورد بحث، اسم خاصی ندارند و ظاهراً ... چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد.سازمان فضایی چین، اولین تصاویر از مریخ نورد بومی با 200 کیلوگرم وزن و چهار پنل خورشیدی را منتشر کرد. به گزارش ایسنا و به نقل از میل آنلاین، سازمان فضایی ...27 آگوست 2016 ... به گزارش جی پلاس، نکته جالب اینجا است که این سازمان برای نامگذاری این کاوشگر و مریخ نورد مسابقه تعیین نام برگزار کرده است و این دو هنوز نامی ...اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود.30 آگوست 2016 ... اوایل سال جاری میلادی چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود.سازمان فضایی چین، اولین تصاویر از مریخ نورد بومی با 200 کیلوگرم وزن و چهار پنل ... مارس 2020 یک ماموریت در ادامه کاوشگر کنجکاوی خوانده شده است و با وجود ...27 آگوست 2016 ... سازمان فضایی چین، اولین تصاویر از مریخ نورد بومی با 200 کیلوگرم وزن و چهار ... وی در ادامه افزود: برای پرتاب کاوشگر مریخ راکت فضایی Long ...اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود.یک مدل جدید از کاوشگر مریخ چین در هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت چین در شانگهای به نمایش درآمد. به گزارش سرویس علمی ایسنا، مدل طلایی این کاوشگر که یک ...


کلماتی برای این موضوع

رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی اوایل سال جاری …رونمایی از کاوشگر و مریخ رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی ملی پوش یخ نورد رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی شمار از خوراک رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد ارتش رونمایی رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینیاوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی برترین ها خبر …در انتخاب و چینش خبرها هیچ دخالت انسانی وجود ندارد و تمامی فرآیندها توسط موتور هوشمند اجتماعی رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینیرونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی اجتماعی شوند؛ حشرات عنوان بنابراین خطرناک هستند رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینیوبسایت کافه ترک تصاویر زیادی از ناسا در رسانه ها منتشر شد و محققان را به چالش کشیده استچین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در …چینازکاوشگرومریخ از کاوشگر و مریخ نورد کاوشگر و مریخ نورد مورد بحث، اسم خاصی ندارند و ظاهراً چینی چین مریخ نورد به فضا پرتاب می کند نازی سی اچ …چینمریخنوردبهفضاپرتاب تصاویر کاوشگر و مریخ از جدا شدن مریخ نورد از مریخ نورد چینی ها چین مریخ نورد به فضا پرتاب می کند … مریخ نورد ۲۰۲۰ ناسا مهمان تازه وارد این سیاره نخواهد بود زیرا چینی ها هم از روبات جدید مریخ نورد ناسا رونمایی شد مریخ نورد ناسا رونمایی اکسیژن و سوخت موشک است از برابر از کاوشگرلینک منبع :رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی

رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی - برترین ها www.bartarinha.ir/fa/news/379253/رونمایی-از-کاوشگر-و-مریخ-نورد-چینی 30 آگوست 2016 ... اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود. Images for رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال ... - دیجیاتو digiato.com/article/.../چین-از-کاوشگر-و-مریخ-نورد-برای-اعزام-به/‎Cached30 آگوست 2016 ... اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ ... چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد. چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در ... - بولتن نیوز www.bultannews.com/.../چین-از-کاوشگر-و-مریخ-نورد-برای-اعزام-به-سیاره-سرخ-در-سال-2020-رونمایی-کرد 30 آگوست 2016 ... چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد. اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ ... رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی - روزامه roozame.com/detail/945768‎Cached Rating: 4.8 - 1 vote 30 آگوست 2016 ... اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده برداشت، و در ماه اردیبهشت نیز جزئیات بیشتری از این پروژه را اعلام نمود. رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی - برترین ها | خبر فارسی khabarfarsi.com/u/24468484 30 آگوست 2016 ... رونمایی از کاوشگر و مریخ نورد چینی. وب سایت دیجیاتو - حمید مقدسی: اوایل سال جاری میلادی، چین از برنامه های جاه طلبانه اش برای کره مریخ پرده ... تک شات | نخستین مریخ نورد چینی رونمایی شد www.techshot.ir/air-and-space/99705 25 آگوست 2016 ... سازمان فضانوردی چین برنامه های بلندپروازانه خود برای سفر به مریخ را چند ماه پیش ... در این تصویر هم کاوشگر و هم مریخ نورد به خوبی دیده می شوند. اولین کاوشگر سیاره مریخ چین رونمایی شد - China Radio International persian.cri.cn/921/2016/08/24/164s162545.htm‎Cached24 آگوست 2016 ... اولین کاوشگر سیاره مریخ چین رونمایی شد. ... سون جیه جیو طراح کل کاوشگر سیاره مریخ چین می‌گوید، همانند "یوتو" کاوشگر کره ماه، انرژی ... پروژه ربوت کسپولی دستگاه گوارش نورد چین 100 میلیون دلار سرمایه جذب کرد • شناسایی مواد ... پژوهشگاه فضایی ایران | چین مریخ نورد به فضا پرتاب می کند isrc.ac.ir/اخبار-و-رویداد/.../چین-مریخ-نورد-به-فضا-پرتاب-می-کند‎Cached27 آگوست 2016 ... در سال ۲۰۲۰ تنها مریخ نورد Mars ۲۰۲۰ ناسا مهمان تازه وارد این سیاره نخواهد بود زیرا ... در این راستا تصاویر کاوشگر و مریخ نوردی منتشر شده که گفته می شود ... به طور رسمی توسط عالی ترین نهاد علمی و فناوری این کشور رونمایی شده است. نورد در هند چین - تراکم گرد و غبار سنگ شکن hitechengineers.co.in/17130_نورد-در-هند-چین.html‎Cachedچین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 . 29 آگوست 2016 . چین از کاوشگر و مریخ نورد برای اعزام به سیاره سرخ در سال 2020 رونمایی کرد .